+ Reply to Thread
Page 3 of 78 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #41 SP
    Member 5uNNy's Avatar
    Nu credeti k ar trebui sa existe o regula.. gen.. userii sub X posturi...nu au voie sa trimita decat RAMBURS?!!... poate k asa nu vor mai fi probleme cu banii..
    userii seriosii care nu au avut probleme niciodata au multe posturi sunt activi si te poti intelege cu ei fara nici o problema.

  2. #42 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    nameless, cum s-a incheiat situatia?

  3. #43 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by 5uNNy View Post
    Nu credeti k ar trebui sa existe o regula.. gen.. userii sub X posturi...nu au voie sa trimita decat RAMBURS?!!... poate k asa nu vor mai fi probleme cu banii..
    userii seriosii care nu au avut probleme niciodata au multe posturi sunt activi si te poti intelege cu ei fara nici o problema.
    Nu stiu daca numarul de posturi te poate ajuta. Asa posturi poti sa faci cu nemiliuita la cate threaduri sunt.

  4. #44 SP
    Junior Member raduss's Avatar
    il asteptam in continuare pe nameless sa apara , pana acum era foarte activ .

  5. #45 SP
    Member 5uNNy's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Nu stiu daca numarul de posturi te poate ajuta. Asa posturi poti sa faci cu nemiliuita la cate threaduri sunt.
    mm..ai si tu pe de o parte dreptate
    EU unul imi sustin ideea cu PLATA RAMBURS!

  6. #46 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    Quote Originally Posted by Tristan View Post
    Userul: Mika
    Anunt: Licitatie: 2 Jocuri Xbox 360
    Calificativ: foarte neserios
    Problema: Am licitat pentru cele doua jocuri si am castigat, apoi am platit, totul pe 27 iunie. Apoi ma anunta ca nu mai are unul din jocuri, l-a licitat pe alt thread si n-a remarcat, asa ca imi da altul (Fifa '08) in schimb. Spun ca nu e nicio problema, si il rog sa astepte pana 6 iulie cu livrarea, ca sa ma intorc in provincie. Pe 7 iulie imi trimite un pm intreband de adresa si ii raspund imediat cu detaliile. Si astept si astept si astept. Nimic. Pe 12 iulie trimit un pm intreband ce se intampla, iar pe 17 iulie imi raspunde ca a trebuit sa plece in concediu si n-a avut timp si o sa il trimita a doua zi. Si astept si astept si astept. Nimic. Pe 26 iulie trimit din nou un pm intreband ce se intampla si spune ca a avut probleme personale si trimite sigur, mie in mie, a doua zi. Astazi e 3 AUGUST si pachetul inca nu a ajuns la mine, desi de trei ori, timp de o luna, m-a "linistit" ca il trimite a doua zi, desi eu am platit jocurile din iunie.

    Se poate lua vreo masura?
    si eu am vrut sa cumpar de la el FNR 3 insa ceva m-a pus pe ganduri cand mi-a zis sa ii bag intai banii in cont si pe urma il va trimite.bine ca m-am razgandit,altfel pateam si eu ca tine

  7. #47 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Quote Originally Posted by 5uNNy View Post
    Nu credeti k ar trebui sa existe o regula.. gen.. userii sub X posturi...nu au voie sa trimita decat RAMBURS?!!... poate k asa nu vor mai fi probleme cu banii..
    userii seriosii care nu au avut probleme niciodata au multe posturi sunt activi si te poti intelege cu ei fara nici o problema.
    Mare prostie ai sugerat. Crezi ca daca respectivul vrea sa dea teapa, nu da si cu ramburs? Iti pune 150 gr de cascaval in loc de joc, iar tu platesti ptr el ramburs. Iar in cazul asta, e si mai nasol.. Persoana are banii, tu ai coletul si nu poti dovedi ca ti-a venit altceva in colet. E acelasi lucru si pentru ramburs si pentru depunerea in avans. Daca se intampla sa iei teapa, se intampla, asta e...
    Personal, cred ca introducerea unui trader rating system pe site ar rezolva toate problemele. Numai asa poti vedea daca persoana a mai avut tranzactii in trecut si daca au fost multumiti cumparatorii.
    Scuzati-mi offtopicul

  8. #48 SP
    Member 5uNNy's Avatar
    Quote Originally Posted by Bugghy View Post
    Personal, cred ca introducerea unui trader rating system pe site ar rezolva toate problemele. Numai asa poti vedea daca persoana a mai avut tranzactii in trecut si daca au fost multumiti cumparatorii.
    Scuzati-mi offtopicul
    Dap,e o idee, dar gandeste-te k multi useri d aici care vand jocuri sunt noi pe forum..

  9. #49 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Confirm ca mi-am incasat partial banii. Partial pentru ca i-am solicitat sa imi returneze si cei 8 ron comision de depunere pe care i-am platit sa ii ajunga suma ceruta in intregime in cont si pe care consider ca trebuie sa mi returneze. Nici nu mai vorbesc de comisionul pentru incasarea de acum in cont.

    Toatea acuzatiile mele raman valabile.

    Acest om m-a costat 2 saptamani de nervi, timp in care nu si-a explicat probleme aparute, m-a costat 12,2 ron pe care preferam sa ii donez unui om in nevoie si m-a lipsit de 100 lei in toata aceasta perioada.

    Sa nu credeti ca am facut atat tam-tam doar pentru ca ma pitici pe creier; nu a reusit sa imi dea nici cea mai mica dovada ca ar fi avut vreodata jocul sau ca a pus vreodata jocul pe posta.

    Am speranta ca, macar atat, am reusit sa pun pe cineva in garda, sa se orienteze spre cumpararea jocurilor inspre multimea oamenilor seriosi ce vand prin intermediul acestui forum. Eu cu siguranta asa voi face. E prima oara cand am probleme de asemenea natura si pe cuvant ca am facut zeci daca nu sute de tranzactii cu userii de aici, pot si ei sa confirme.

    Concluziile va apartin.

  10. #50 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    nameless_fear, cred ca exagerezi un pic. Omul a fost de buna credinta si ti-a returnat banii, comisioanele sunt suportate de catre deponent de obicei. Nu inteleg ce ar fi avut de castigat sa te puna sa platesti un joc inexistent, asa cum sustii, ca apoi sa-ti returneze banii dupa doua saptamani. Eu cred ca faci prea mult tam-tam pentru o eroare banala si frecventa a Postei Romane.

  11. #51 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    @nameless-man,totusi ti a returnat banii,adica daca era nesimtit nu mai vedeai un leu de la el..si omul a avut buna vointa sa doneze jocul acela...totusi,daca vroiai jocul atat de repede mentionai sa ti l puna la fan curier era cam tot pe acolo taxa.Si astfel se elimina problema cu ,,ratacirea coletului`` din prima..

  12. #52 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    cum am spus, concluziile le trageti voi.
    dar va rog, fara ineptii de genu daca vroiai jocul trebuia sa il ceri pe curier, astea sunt chestiuni de copii mici.

    ma declar multumit si daca o singura persoana ia aminte la aceasta poveste si are grija pe viitor cu cine are de a face.

  13. #53 SP
    Junior Member raduss's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    cum am spus, concluziile le trageti voi.
    dar va rog, fara ineptii de genu daca vroiai jocul trebuia sa il ceri pe curier, astea sunt chestiuni de copii mici.

    ma declar multumit si daca o singura persoana ia aminte la aceasta poveste si are grija pe viitor cu cine are de a face.
    stai linistit brainless ca oamenii au tras concluziile chiar si cu toate incercarile tale de a deforma adevarul .
    banii ti-au ajuns la timp ,in momentul cand am convenit ca nu vrei sa astepti iar asta cu trimisul comisionului imi dovedeste ca esti un om limitat in gandire ,acelasi comision l-am platit si eu cand ti-am trimis banii .ai primit exact aceeasi suma pe care mi-ai trimis-o ,nimic in plus nimic in minus .
    chiar imi pare rau ca nu am pastrat chitanta de la posta ,e invatare de minte asta ,dar nu-i nimic am pastrat-o pe cea de azi , jocul a fost trimis gratis catre steauacroitoru .
    nu ma astept sa-ti ceri scuze pt toate felurile in care m-ai facut ,nu cred ca ai puterea sa faci asta , in schimb aplelez la moderatori ca in momentul cand acest individ mai intervine peste vreun thread de al meu sa se ia masuri , cred ca am dovedit toate minciunile lui .
    multumesc

  14. #54 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Bun, concluziile au fost trase, incidentul se poate declara inchis. Folositi butonul de report post cand va deranjeaza ceva.

  15. #55 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Quote Originally Posted by nuyokamata View Post
    si eu am vrut sa cumpar de la el FNR 3 insa ceva m-a pus pe ganduri cand mi-a zis sa ii bag intai banii in cont si pe urma il va trimite.bine ca m-am razgandit,altfel pateam si eu ca tine
    Cam toata lumea vrea banii in avas, pentru ca dureaza prea mult sa primesti banii prin ramburs, in special daca trimiti cu posta romana. Plus riscul sa trimiti coletul si acesta sa nu fie ridicat... alti bani, alta distractie. Oricum, daca e sa iei teapa, iei oricum, ramburs sau plata in avans. Poti sa primesti o caramida, daca ai semnat, e a ta.
    Eu am inteles ca a fost vorba de o neintelegere in cazul de mai sus

  16. #56 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer, mi se pare aiurea sa trimiti banii in avans. Stiu ca asa procedeaza mai toate firmele online, dar acolo poti frumos sa ceri banii inapoi daca ai primit un colet cu branza in loc de o consola (de exp.). Insa cu cineva pe care nu cunosti si nu ai incredere, baniii in avans mi se pare a fi risc 100% din partea cumparatorului. Singura solutie viabila (dar mai scumpa) este curier cu plata ramburs, cu conditia ca la livrare sa poata fi verificat continutul (putini curieri fac asa ceva).

    Anyway, back on topic. O sa facem o lista cu userii neseriosi. Sper sa ajute (desi din fericire nu au fost prea multi pe-aici)

  17. #57 SP
    Member Catallin's Avatar
    Nu mai vor sa te lase sa verifici coletul chiar daca le confirma de 10 ori expeditorul. E si de inteles, zicea femeia aia ca a venit unu si avea o orga si le-a cantat o juma` de ora la sediu ca sa o verifice

    Acum am vazut si eu neintelegerea cu nameless_fear si pot sa confirm ca mi-a platit si mie in avans pentru jocuri de PS3, mi-a dat adresa si cam asta a fost tot, amandoi am fost multumiti. Si tot prin posta i-am trimis.

    Plata anticipata este ok daca ai incredere in celalalt (costuri mici de transport si nu stai sa astepti banii prea mult).

  18. #58 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by nuyokamata View Post
    si eu am vrut sa Cumpar de la el FNR 3 insa ceva m-a pus pe ganduri cand mi-a zis sa ii bag intai banii in cont si pe urma il va trimite.bine ca m-am razgandit,altfel pateam si eu ca tine
    Majoritatea jocurilor pe care le-am vandut au fost trimise cu banii in avans. In cazul lui Tristan a fost un caz exceptional pentru faptul ca am avut niste probleme foarte serioase si a trebuit sa plec din localitate de mai multe ori si mi-am cerut scuze fata de user si imi recunosc vina. In plus jocul a fost vandut la o licitatie. Ce motiv as avea sa pun la o licitatie si dupa sa nu mai trimit jocul?

    Dar ma rog, daca si dupa ce am fost un user foarte activ pe acest forum si am devenit si Editor ti-e frica sa iei o teapa de 30 lei, ma rog. Si daca tot nu ti-e de ajuns ai putea sa verific si in celalta parte unde am acelasi nickname si un TR de 100%.

    Imi pare rau pt offtopic-ul partial dar mi se pare urat sa insinueze faptul ca as cere bani in avans ca dupa sa nu mai trimit jocul.

  19. #59 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit Mika... pe tine te cunoastem prea bine ca sa te banuim ca ai fi facut ceva rau intentionat. Sper sa-ti rezolvi problemele si sa te intorci in forta.

  20. #60 SP
    Member PayPerView's Avatar
    Userul: andrei932000
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...an-xbox-360-a/ si http://www.consolegames.ro/forum/f41...box-360-si-pc/
    Calificativ: foarte neserios

    Trebuia sa imi trimita volanul prin posta joi.Vineri seara ma gandesc sa il intreb daca l-a trimis ,si imi insira o poveste cu ce problema a avut el la posta ,ca nu a pus nu stiu ce coala etc .Dupa jumatate de ora de vorbit pe mess,timp in care incercam sa gasesc o solutie ,imi zice ca el nu mai vrea de fapt sa vanda volanul .Acum am vazut ca e si bisnitar . Aveti grija cu el.

+ Reply to Thread
Page 3 of 78 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts