+ Reply to Thread
Page 69 of 78 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1361 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Nu mi-o luati in nume de rau dar ma amestec si eu putin:
    Am cumparat de la Rero de multe ori si de fiecare data totul a fost ok, omul e de nota ZECE, sigur e o neintelegere la mijloc.

  2. #1362 SP
    Member party_man's Avatar
    si care ar fi neintelegerea? cand esti online si apoi fugi de raspundere, nu pare a fi vreo neintelegere...pare a fi altceva, chiar i-as fi acordat un ragaz de o zi, doua dar am observat atitudinea si asta m-a determinat sa postez, nu altceva...consola e cea din pozele topicului, si nu functioneaza nu citeste niciun dvd, i-am trimis un PM omului vazandu-l online, i-am platit in avans, am avut toata increderea si raspunsul a fost fuga de raspundere, de aia am postat, trecutul sau laudele pentru mine nu au relevanta, probabil in tranzactiile fata in fata ar fi fost greu sa se eschiveze...nu am ce sa-mi reprosez in aceasta tranzactie si nu am vreo un dubiu ca ce am primit asa era, pentru ca era ambalat destul de atent, exclud o vina a curierului. Stiu ca nu am prieteni in preajma, dar chestiile astea tin de obraz.

  3. #1363 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Vezi ca are nr de telefon la profil...parca. Incearca sa suni
    Bafta cu rezolvarea

  4. #1364 SP
    Member eastbason's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca pana la sfarsitul saptamanii asteia nu se rezolva problema, imi pare rau dar nu vom avea de ales si vom acorda ban pentru neseriozitate. Sper ca totusi sa rezolvati. Bafta!
    Tind sa cred ca nu se va rezolva. Cel putin nu pe cale amiabila. Macar avea obraz si raspundea la telefon. Nu era asa greu. Cea mai sigura solutie...plangere la politie. Si asta chiar fac!
    Drept urmare ii rog pe cei care au mai interactionat cu respectivul user, si au amabilitatea, sa imi furnizeze cat mai multe informatii. Daca nu o sa fac plangere pe numele persoanei careia i-am transferat banii in cont...alta solutie momentan nu am.

  5. #1365 SP
    Junior Member rero's Avatar
    Nu am disparut, acum am vazut mesajul. Ti-am trimis PM dl. party_man, crezi ca iti trimiteam consola defecta? Pana acum nu am avut probleme, dar daca tu zici ca este defecta este defecta. Mai si parca aveam o presimtire in ce te priveste.

  6. #1366 SP
    Member eastbason's Avatar
    Update la problema! Inca nu raspunde la telefon si nici la mesaje. Ciudat este ca toate feedback-urile lui sunt pozitive....

  7. #1367 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Ca un sfat, nu cumparati console cu livrare prin Posta Romana.
    Am cumparat de la cineva de aici care vinde si pe Okazii, o consola Philips CDi 220. Ideea e ca mi-a ajuns cu ambalajul rupt si nu citeste discuri. Omul zice ca la el functiona foarte bine. Bineinteles ca nu accepta retur si m-am ales cu o piesa de mobilier pe cinste.
    Nu vreau sa reclam pe nimeni, nu pot dovedi ca tipul stia ca nu functioneaza, dar macar imi vars si eu amarul.

  8. #1368 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by rero View Post
    Nu am disparut, acum am vazut mesajul. Ti-am trimis PM dl. party_man, crezi ca iti trimiteam consola defecta? Pana acum nu am avut probleme, dar daca tu zici ca este defecta este defecta. Mai si parca aveam o presimtire in ce te priveste.
    Si care era presimtirea ma rog, vad ca ai chef de discutii inutile, lucru ce-mi intareste convingerile. saptamana trecuta am mai cumparat o consola de aici tot PS2, tot 90004, de la un user cu rating 1, dar nu am avut ce sa reprosez asupra calitatii

    ---------- Post added 18-02-2015 at 14:56 ----------

    @ ilie11, okazii ofera 2 optiuni de protectie garantia de livrare si plata cu cardul ce permit proba timp de 3 zile

  9. #1369 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Stiu, dar colaborasem de cateva ori cu tipul acesta si am avut incredere ca e totul ok. Acum ca o fi vina lui, ca s-a stricat in timpul transportului... nu mai conteaza.

  10. #1370 SP
    Member party_man's Avatar
    cand e vorba de aparatura si de transport, lucrurile sunt sensibile. indiferent de relatie asta il face si pe vanzator sa fie precaut la ambalare si eventual la verificarea inca odata inainte de a trimite marfa. dai un ban, dar esti acoperit.

  11. #1371 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca pana la sfarsitul saptamanii asteia nu se rezolva problema, imi pare rau dar nu vom avea de ales si vom acorda ban pentru neseriozitate. Sper ca totusi sa rezolvati. Bafta!
    Salut, a fost o neintelegere. M-a contactat telefonic azi Eastbason si am discutat amiabil.

    Probabil o sa vina mai tarziu sa confirme. Multumesc pt intelegere. Cheers

  12. #1372 SP
    Member eastbason's Avatar
    Confirm! Nu au fost probleme....ne-am inteles asupra problemei si neintelegerii create. Ma_Plictisesti a confirmat faptul ca intr-un fel sau in altul pe data de 5.03.2015 (plus sau minus cateva zile) problema o sa fie rezolvata.

  13. #1373 SP
    Banned Templier's Avatar
    deci ne auzim pe +/- 5 martie. bafta si sper sa se rezolve!

  14. #1374 SP
    Member eastbason's Avatar
    In mod sigur. Multumesc. Si eu sper sa se rezolve.

  15. #1375 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by ilie11 View Post
    Omul zice ca la el functiona foarte bine.
    Dar e a doua oara cand ti-o iei. Renunta si tu la el, nu vezi ca omul, pur si simplu, nu te place .

  16. #1376 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    S-a rezolvat intre timp, am gasit niste tutoriale pe net si e ok acum. Ideea e ca am primit o consola ce nu functiona si normal ca m-am enervat...
    De, nu le putem avea pe toate

  17. #1377 SP
    Junior Member dazkun's Avatar

    User Neserios

    Am avut si eu recent (de Marti 30.03.2015) pana astazi (06.04.2015) o problema cu un user neserios de pe forum:
    Recomand sa va feriti de View Profile: axel - Console Games
    Aciu Sebastian mai exact din Satu Mare

    Treaba sta in felul urmator:
    Am postat un anunt cu un PS4, baiatul m-a contact ca il vrea. Am incercat sa il pun Marti cu Fan-u nu aveam IBANU nu stiam ca e mai ieftin daca FC iti baga banii in cont in fine. Am discutat cu el seara si am stabilit ca il trimit ziua urmatoare, Miercuri 1 Aprilie, de dimineata. A fost de acord - am negociat pretul cum l-am negociat transportul fiind suportat dar l-am platit eu ca aparent trebuie platit de expeditor daca se trimite cu verificare.
    Joi a ajuns pachetul, mi-a dat mesaj ca nu poate sa il ridice ca are treaba si am zis Ok, Vineri, no problem.
    Vineri ma suna sa imi spuna ca a citit el reviewuri si ca nu mai vrea consola, si i-am zis Ok, platesti returul si imi returnezi banii, macar suma care am platit-o pentru expedierea coletului fara sa mai luam in calcul drumurile pana la Constanta la Fan. Mi-a cerut chitanta de la FC pe mail i-am dat-o. A decis sa nu mai raspunda la telefon sau la mesaje.

    User neserios.
    Gainarii de 2 bani pe 50 de ron.

    Cam atata. Spor in continuare la vanzari/schimburi.

  18. #1378 SP
    Admin MonkY's Avatar
    dazkun: de ce nu i-ai dat rating negativ? Pentru ca merita...

  19. #1379 SP
    Member axel's Avatar
    Sunt fan Dark Souls si am vrut sa joc Bloodborn neapart,din graba fara sa ma documentez despre problemele ps4 le are,am stabilit ca voi cumpara ps4 lui dazkun,intre timp m-am uitat la aria playstaion 4 si am vazut multi useri nemultumiti de consola.Consola lui dazkun are garantie la emag,din pacate in Satu Mare nu este showroom emag unde pot lasa consola pt garantie,cel mai aproape sediu emag este in Oradea sau Cluj.Am platit returul la fan curier si i-am cerut lui dazkun sa-mi trimita poza cu bonul de la curier sa stiu exact cat a platit,dar el mi-a trimis chitanta cu expeditor si destinatar,nu apare taxa ce a platit pt transport.Este vina mea,data viitoare ma voi documenta mai bine cand cumpar un produs SH.

  20. #1380 SP
    Junior Member dazkun's Avatar
    Da prietene, fan nefan nu asta conteaza. Si daca tot sustii ca psurile au probleme de ce tiai luat altul acum cateva zile. Stii ca postarile sunt publice nu? Nu mai incerca sa o dai la intors. Nici nu stiu cata lume pastreaza bonul propriu zis sau factura de la posta odata ce a trimis ceva unui user care cumpara ceva. Treaba asta functioneaza pe incredere si nu tiam zis sa imi trimiti banii inainte sau altceva. Am stabilit ramburs ai fost dispus sa il platesti, ca nu ai mai vrut consola si ai platit 20 de ron retur nu te scapa de faptul ca ti-ai asumat transportul. De aia nu ti-am dat rating negativ, am zis ca poate useru tau si seriozitatea valoreaza mai mult decat 50 de roni.

+ Reply to Thread
Page 69 of 78 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts