+ Reply to Thread
Page 57 of 58 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #1121 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/
    11. In momentul inregistrarii se considera ca ati citit acest regulament si sunteţi 100% de acord cu cele scrise aici. Daca sunteti deja inregistrat in momentul afisarii regulamentului, acţiunea de a posta in continuare inseamna o acceptare tacita a continutului sau, indiferent daca l-ati citit sau nu.

    16. Nu se sterg posturi sau useri la cerere! Puteti cere inchiderea threadurilor personale folosind butonul de Report, iar in cazul in care doriti sa renuntati la cont, pur si simplu nu-l mai folositi.

  2. #1122 SP
    Member marv's Avatar
    o chestie care m-a derutat de cateva ori: nu e un pic redundant sa avem doua topicuri cu "Playstation Plus"? Nu ar fi mai ok sa se inchida unul?

  3. #1123 SP
    Admin MonkY's Avatar
    OK, a fost dat Merge la cele 2 threaduri PlayStation Plus. Aveam unul de pe vremea lui PS3, si unul creat de cand cu PS4. Era OK pentru ca discutau oamenii despre jocurile de Plus dedicate (poate unii nu au PS4, sau invers). Dar da, si eu consider ca deja ar trebui sa fie comune si daca posteaza cineva ce jocuri vin pe Plus, ar fi bine sa puna lista si pt. PS3 si pt. PS4. Prin urmare, here it is: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ystation-plus/.

    ---------- Post added 02-03-2017 at 19:08 ----------

    Am facut acum si un redirect in aria de PlayStation 3, astfel incat oricine intra acolo, sa ajunga in acelasi thread. Dupa cum se poate vedea, apare pe Sony PlayStation 3 cu un Moved in fata. Hope it helps!

  4. #1124 SP
    Manager paul's Avatar
    "Automatically retrieve titles from external links" nu merge pentru "https". Se poate face ceva?

  5. #1125 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate eu nu am gasti solutie pt. chestia asta. Am impresia ca nu permite tocmai din cauza acelui https... dar mai sap.
    Pana si de pe http nu le trage vBulletin-ul, ci vBSEO. Produs care din pacate, a murit de ceva ani...

  6. #1126 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Sunt probleme cu sectiunile care se pot culisa de exemplu Bazar/Bazar Console/Chat Box si celelalte?
    Intreb pentru ca de ieri reapar dupa un refresh sau daca intru si ies de pe un thread - in concluzie orice actiune care reincarca pagina - chiar daca le culisez.

  7. #1127 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu, verificam. E posibil sa fie de la acel Cookie Consent, cu GDPR. Pe ce browser patesti asta?

  8. #1128 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Chrome Version 85.0.4183.121 (Official Build) (64-bit)

    ---------- Post added 26-09-2020 at 17:50 ----------

    Asadar e de la mine sau de la voi? Asta ca sa stiu daca ma apuc sa mesteresc prin browser.

  9. #1129 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu cred ca este de la tine. Si la mine se decolapseaza... O sa mai ma joc cu acel cookie pentru GDPR, el fiind singurul care s-a modificat recent.

  10. #1130 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Deși am setat de n ori ”Hide Age and Date of Birth”, opțiunea se resetează fără motiv. O perioadă sunt ascunse după care datele reapar în secțiunea de profil.

  11. #1131 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dronology View Post
    Deși am setat de n ori ”Hide Age and Date of Birth”, opțiunea se resetează fără motiv. O perioadă sunt ascunse după care datele reapar în secțiunea de profil.
    Da, se intampla de cativa ani, de cand a aparut nu stiu ce directiva europeana. Am fost nevoiti sa facem un script prin care sa se poata arata varsta. Din motive de "mature content". Desi cred ca ar trebui sa vedem daca nu cumva acea directiva nu se bate cap in cap cu GDPR-ul. Promit sa mai studiez problema... doar ca nu e un bug, e un "feature".

  12. #1132 SP
    Manager paul's Avatar
    Events calendar si Birthdays Calendar sunt limitate la 2008-2020. Adaugi 2021, please?

  13. #1133 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Done! Ar trebui sa nu mai planga pana in 2030. Nu credeau probabil ca vom folosi atat de mult vB-ul asta, sau ca vom rezista atat.

  14. #1134 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Legat de problema spusa mai devreme pe chat: tocmai am patit-o acum, in timp ce am intrat in link-ul postat de MonkY.
    Folosesc Chrome. Am dat click pe link, am ajuns in pagina de aici si am inceput sa scriu. La cateva secunde m-a dus automat pe pagina jocurinoi.ro.

    O sa incerc si de pe telefon, si revin.

  15. #1135 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Incearca in acelasi browser si in Incognito; e posibil sa ai o extensie care sa faca lucrul asta.

  16. #1136 SP
    Admin MonkY's Avatar
    iry: si la mine browser-ul principal e tot Chrome-ul. Dar am testat pe mai multe PC-uri, am testat inclusiv pe Chrome-ul de pe mobil... nu imi face asa. Incearca te rog si cu un alt browser, si cu modul incognito, cum a zis sexbomb91. In felul acesta stabilim daca e o extensie din browser, sau ai vreo aplicatie ceva care "da click" undeva prin zona de takeover, indiferent de browser (poate un popup blocker, ceva).

    P.S. Stiu ca este un issue, (o sa incerc sa-l reproduc) atunci cand postezi, daca cumva dai copy/paste dupa care faci o anumita combinatie de taste (misti sageti/stanga dreapta daca nu ma insel), e posibil sa dea click pe takeover. Dar dai back si te intoarce in editor, fara a pierde ce scriai. Mi s-a intamplat si mie... dar vorbim de 2 cazuri din 1.000 de incercari.

  17. #1137 SP
    Junior Member raven0us's Avatar
    Cauza e faptul ca un click inseamna mousedown si mouseup pe acelasi element, cum imaginea aia e pe HTML care e rootul tuturor iar eventurile se propaga de la copii catre parinti, se incadreaza la click si atunci cand tragi un element gen incerci copy paste, sau pur si simplu te gasesti apasand mouse-ul pe ceva continut, apoi dai release din greseala peste sectiunea cu promotia.

    Solutia ar fi ca in loc de click, sa folosesti mousedown si touchstart pentru bannerul ala, in cadrul scriptului de acum. Dezavantajul e ca tot nu e organic, un click organic nu are loc decat dupa ce dai release la mouse / deget, asta ar avea loc instant daca are loc pe banner.

    ```js
    $(document).bind('click', function (evt)
    {
    if(evt.target == $('html')[0])
    window.location.href='https://www.jocurinoi.ro/?tracking=W4gGEkxjLZh90XpYGTjGuku5BwXDU76ASK0o6VJi d3LEmcx5zP7FszB1tPJ0FCgA';
    });
    ```

    Cel mai optim e sa fie un element separat, sa nu mai ai probleme si stuff.

  18. #1138 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Am observat că dacă dau click pe spațiul negru din josul imaginii ajung pe site-ul eMag. Nu știu dacă e o chestie intenționată...
    Attached Images Attached Images ezgif.com-gif-maker.jpg

  19. #1139 SP
    Manager paul's Avatar
    Partea aceea este background, care momentan e takeoverul cu reclama.

  20. #1140 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    sal ! Daca selectez textul din thread si ajung cu selectia in afara casutei unde eliberez click-ul ,te trimite la reclama .Poate este doar la mine .(Chrome windows)

+ Reply to Thread
Page 57 of 58 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts