+ Reply to Thread
Page 11 of 58 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #201 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Ciudat...mie imi apar.

  2. #202 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    Ciudat...mie imi apar.
    same here

  3. #203 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...unde-s iconițele de la X360 și Nintendo DS?
    Si mie imi apar... da un hard refresh (CTRL+R nu F5). Eventual da un empty cache and try again...

  4. #204 SP
    Junior Member ridle's Avatar
    De vreo 2 saptamani,nu observ nicio modificare(puncte de experienta acumulate),in aria de "Activities",a profilului meu,desi sunt activ pe acest site :
    Console Games Forum - View Profile: ridle

    Are cineva vreo idee,care ar fi problema ?

    Multumesc de raspuns !

  5. #205 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by ridle View Post
    De vreo 2 saptamani,nu observ nicio modificare(puncte de experienta acumulate),in aria de "Activities",a profilului meu,desi sunt activ pe acest site :
    Console Games Forum - View Profile: ridle

    Are cineva vreo idee,care ar fi problema ?

    Multumesc de raspuns !
    ce intelegi tu prin activ? din cate vad postezi saptamanal, e mult prea putin. pentru ati crestea activitatea trebuie sa postezi mult mai des, macar de cateva ori pe zi. bafta!

    PS: asta nu inseamna ca trebuie sa postezi offtopic.

  6. #206 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ridle: sper ca acest thread sa te ajute sa intelegi mai bine cum e cu Activity-ul pe CG: http://www.consolegames.ro/forum/f51...de-experience/

  7. #207 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am jucat un joc la Arcade, dar nu ma lasa sa dau submit score, de ce?

  8. #208 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Am jucat un joc la Arcade, dar nu ma lasa sa dau submit score, de ce?
    Unele jocuri sunt mai problematice (datorita conversiei pt. vBulletin)... altele pur si simplu "pierd" conexiunea cu serverul si nu dau submit... iar unele probleme mai apar datorita browserului. Incearca alt joc, alt browser... Sorry, e o problema arhicunoscuta la modulul de Arcade. Din pacate la cate mii de jocuri sunt, nimeni nu s-a incumetat sa rezolve 100% problema. Nici nu cred ca se poate, to be honest.

  9. #209 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Cred ca s-a busit ceva la gxboxlive, vad ca nu mai apar diversi useri, me included

    PS. exista optiune de ignore user ?

  10. #210 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Cred ca s-a busit ceva la gxboxlive, vad ca nu mai apar diversi useri, me included

    PS. exista optiune de ignore user ?
    Se pare ca sunt ceva modificari la serverele de Live pt. external achivements data... astept si eu un update de la cel care a creat pluginul... asa cum asteapta zeci de alti admini. Din pacate omul cred ca a trecut pe PS3

    Da, exista: http://www.consolegames.ro/forum/pro...?do=ignorelist

  11. #211 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Folose
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Unele jocuri sunt mai problematice (datorita conversiei pt. vBulletin)... altele pur si simplu "pierd" conexiunea cu serverul si nu dau submit... iar unele probleme mai apar datorita browserului. Incearca alt joc, alt browser... Sorry, e o problema arhicunoscuta la modulul de Arcade. Din pacate la cate mii de jocuri sunt, nimeni nu s-a incumetat sa rezolve 100% problema. Nici nu cred ca se poate, to be honest.

    Folosesc mozilla... Daca fac mai putin de 30.000, pot sa dau submit score, ciudat.

  12. #212 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pana acum ma lasa sa vad cateva pagini fara sa fiu logat.
    Acum nu pot sa vad nici un thread, cum dau click sa intru, imi zice sa imi fac cont sau sa ma loghez.
    De ce ? Mai intram repede sa vad ceva fara sa ma loghez.

  13. #213 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Pana acum ma lasa sa vad cateva pagini fara sa fiu logat.
    Acum nu pot sa vad nici un thread, cum dau click sa intru, imi zice sa imi fac cont sau sa ma loghez.
    De ce ? Mai intram repede sa vad ceva fara sa ma loghez.
    Datorita numarului prea mare de guests, a fost redus un pic numarul la care se limiteaza viewed pages. Au fost momente in care erau peste 1000 de guests si doar 15 registered online. Iar noua ne pasa de comunitate (registered users), nu de guests, nu ?

  14. #214 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Am o intrebare , de ce se incarca greu forumul?
    Pagina principala nu are probleme , doar cand dau click pe "Forum" atunci dureaza mai mult de 20 de secunde.
    De la mine ma indoiesc ca ar fi, pentru ca alte site-uri mi le incarca rapid.

  15. #215 SP
    Member Cata25's Avatar
    E de la tine. La mine se �ncarcă imediat.

  16. #216 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Am o intrebare , de ce se incarca greu forumul?
    Pagina principala nu are probleme , doar cand dau click pe "Forum" atunci dureaza mai mult de 20 de secunde.
    De la mine ma indoiesc ca ar fi, pentru ca alte site-uri mi le incarca rapid.
    Sorry, am testat de pe 3 conexiuni diferite, cu 6 browsere diferite... Nu vad nicio diferenta sau problema. De fapt, homepage-ul se incarca un picut mai greu, insa acolo avem totusi niste flashuri, niste javascript-uri... Forum home ar trebui sa se incarce mult mai repede. Aici chiar am preferat sa pun bannerele sub forma de .gif si nu flash or something else... tocmai pt. a fi 100% compatibil si rapid pe orice browser.

    Incearca sa cureti cache-ul... si eventual sa incerci un alt browser. Chrome, Firefox, Safari ar fi recomandate...

  17. #217 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, am observat si eu ca au fost anumite probleme cu incarcarea site-ului (nu doar prima pagina) in zilele trecute. Chiar aseara, eram pe topic-ul Mafia 2 si la app 10 min dupa ce am postat, am dat refresh si mi-a dat ceva gen Page not found pentru app 5-10 min, dupa care si-a revenit. Asa am mai patit si in weekend

  18. #218 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O sa va rog cand aveti astfel de probleme sa notati exact ora si sa o postati. In felul asta pot verifica usor in loguri ce s-a intamplat. E posibil sa mai pice si de la providerul de net (pt. perioade foarte scurte), pt. ca serverul e up and running de cateva luni (de cand a primit un update si a fost nevoie de un reboot). Load-ul pe server e atat de ok, incat am putea hosta inca 100 de site-uri precum consolegames fara probleme. Deh, dual Xeon... Ah, ar mai fi momentele in care se face backup sau se verifica consistency-ul la RAID... atunci mai scade un picut din viteza, insa este de obicei la ore tarzii in noapte...

  19. #219 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    9:40 - 9 44 AM.

    Forumul se misca infernal de greu. Trebuie sa dau cate 3 refreshuri pentru a se incarca o singura pagina.

    Am mai incercat sa intru pe YouTube si inca 2 site uri romanesti, iar acelea merg normal.

    Folosesc Mozilla Firefox (updatat la zi)

  20. #220 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ciudat, eu chiar acum browsuiesc forumul si se misca impecabil. Sigur nu ai probleme cu ISP-ul? Ceva buseli pe la DNS, mancare la hamsteri...

+ Reply to Thread
Page 11 of 58 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts