+ Reply to Thread
Page 47 of 58 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #921 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu mai sunt trecute numele celor care dau thanks?
    Ba da. La mine le afiseaza... la ceilalti moderatori vad ca le afiseaza... la useri le afiseaza. Doar la tine nu. Sigur ai setat ceva prin User CP (dar sa nu ma intrebi ce... ca n-am mai intalnit asta pana acum)

    Daca mai este cineva la care nu afiseaza... sa posteze aici. Poate asa aflu ce aveti in comun setat.

  2. #922 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Absolut nimic.

  3. #923 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am umblat iar prin setari incercand sa schimb cate una-alta, dar tot nu afiseaza.

  4. #924 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Nu e chiar o problema cu site-ul, dar care e faza cu bannerul la Avon, mare on top of the page

  5. #925 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    Nu e chiar o problema cu site-ul, dar care e faza cu bannerul la Avon, mare on top of the page
    E o problema mare (si pe mine ma enerveaza). Intrucat ne apropiem de perioada de plata a hostingului, am zis sa apelez la un provider de reclame (mare, din US)... care se lauda cu faptul ca face reclame doar pt. jocuri. Ori eu, pana acum am vazut un singur joc... si in rest numai Mercador, Avon si altii...

    Il las macar 24h (dupa 24h apar statistici la ei in cont)... ca sa vad si eu daca are rost/sens... Imi pare rau ca francezii care au venit cu bannerul de Diablo III au cerut mai multe CPM-uri decat puteam duce

  6. #926 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand vreau sa intru pe threadul "Everquest Next" (din aria PS4) ma trimite pe cel de "Killzone: Shadow Fall"... any idea why?

  7. #927 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Clear cookies, etc, etc

  8. #928 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    N-are treaba cu alea. Nici mie ca initiator al topicului nu imi mai merge. Am incercat de pe vreo 5 dispozitive, 4 browsere diferite si tot spre Killzone ma trimite acum.

    LE: Nu ii mai merge niciunui user.

  9. #929 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Are ceva de a face cu cuvantul "next" din titlul threadului. L-am lipit de celalalt cuvant si acum nu mai este prezenta problema. Am incercat sa introduc "next" si in titlul unui alt thread si la fel face.

  10. #930 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu vad de ce, avem destule topicuri cu next in titlu. Am incercat si eu acum alte variante, nicium nu pare sa vrea altfel.

    E un glitch in matrix.

    LE: Am aflat. vbulletin trimite topicurile care se incheie cu cuvantul "next" mai departe. Adica citeste cuvantul in sine ca pe o comanda.

  11. #931 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Presupun ca va referiti la http://www.consolegames.ro/forum/f11...uest-next-ps4/. La mine merge (pe Safari, Opera, Chrome)... presupun ca ati schimbat titlul. Nu stiu daca vbulletin in sine e de vina, cat vBSEO (el se ocupa de friendly URL's la noi). Din pacate cei de la vBSEO au cam "murit"... Well, another money bucket "well spent"...

  12. #932 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Il schimbase Renegade iar apoi l-am schimbat eu incercand mai multe variante. Am dat vina pe vbulletin pentru ca nu stiam ca e inca o extensie. Daca tot s-au dus vBSEO, dezinstaleaza plugin-ul si la revedere.

  13. #933 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca dezinstalez vBSEO, adio site (nu va mai merge nimic)
    Probabil se va intampla daca vom trece vreodata la 5.x (inca astept un publishing suite, ceva cu CMS integrat). Momentan exista doar un vB5 Connect (pe care din pacate nu mai merg 99% din mod-urile de vB 4.x). Fun fun fun...

  14. #934 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    În ritmul ăsta mai bine ne facem noi o platforma custom (gen Giantbomb)

  15. #935 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY, ai scos din optiuni? Vad ca nu se mai poate sa nu iti arate Media Library.
    Attached Images Attached Images 1.png

  16. #936 SP
    Member colossus's Avatar
    Unele achievement-uri nu apar la sectiunea mea de profil (unele) ,mai precis nu imi apar 100 thanks-uri (momentan am 197),INSA mi-au aparut la sectiunea Experience, din meniul principal al site-ului.
    Iar celelalte mi-au aparut ,cum ar fi cele 10,000 de exp points si altele.Insa nu e o problema deranjanta.

  17. #937 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: da, am mai scos din ele... incerc sa reduc dimensiunea site-ului ca nu-i convine lui Goagal depasirea a 100KB... M-am gandit ca nu e asa mare problema, odata ce in Media Library se posteaza destul de rar... Daca e "must have", se pune la loc, nu-i bai.

    colossus: vezi ca numararea se face odata pe zi... O sa verific insa achievement-urile.

  18. #938 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu m-as supara sa reapara. Poate as da chiar si o bere. Mai stii?

    (Na ca si noi facem politica si dam mita)

  19. #939 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am pus la loc... si scos except Bazar. E mai bine asa?

  20. #940 SP
    \ tudyniuz's Avatar

+ Reply to Thread
Page 47 of 58 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts