+ Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Posibila problema acordare TR

  1. #1 SP
    Junior Member Para Deus's Avatar

    Posibila problema acordare TR

    Buna ziua!
    Recent am observat pe pagina mea de iTrading ca ultimele doua TR pe care le-am acordat nu au fost primite de catre destinatarii acestora, desi unul este ceva mai vechi, respectiv din data de 06.03.2013.
    Rog un moderator/admin sa verifice problema cand este timp, si sa fiu anuntat daca am facut eu ceva gresit!
    Multumesc anticipat!

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut. Poti sa-mi spui te rog la cine ai acordat rating si nu s-a inregistrat?
    Am facut un test de pe contul tau si vad ca functioneaza: http://www.consolegames.ro/forum/itrader.php?u=1

  3. #3 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Probabil se refera la faptul ca pe profilul lui este inca galbena prima iconita de la ultimele 2 ratinguri. Iar cand te duci pe iconita zice "Has Not Submitted A Rating For This Deal"....
    Click image for larger version

Name:	rating.JPG
Views:	219
Size:	108.0 KB
ID:	191436

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din cate stiu iconita ramana galbena pentru a indica faptul ca doar unul din useri a acordat ratingul. Deci e OK. Trebuie doar ca si celalalt user sa acorde rating pe acelasi thread de vanzare/cumparare.

  5. #5 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Asa stiam si eu, dar au acordat amandoi calificativ....
    Click image for larger version

Name:	rating gatsu.JPG
Views:	223
Size:	56.1 KB
ID:	191437
    Click image for larger version

Name:	rating crosy.JPG
Views:	238
Size:	61.4 KB
ID:	191438

  6. #6 SP
    Junior Member Para Deus's Avatar
    Asta este problema, ca am acordat toti rating iar la pagina mea de "Left for others" cei carora le-am acordat rating - Crosy, gatsu10, si acum dupa test MonkY - semnalizeaza "Not received yet" si nu as vrea sa cad drept neserios, chiar din necunostinta de cauza. Daca e nevoie revin cu furnizarea numelui de cont si parolei pentru cercetari detaliate...

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    gvingi76: e posibil sa fi dat amandoi calificativ, insa nu au dat pe acelasi link. Poate fi diferit daca unul introduce
    Code:
    http://www.consolegames.ro/forum/f51-help-desk/71709-posibila-problema-acordare-tr/#post953677
    si celalalt introduce
    Code:
    http://www.consolegames.ro/forum/f51-help-desk/71709-posibila-problema-acordare-tr/
    lucru care induce in eroare sistemul de rating - nu ca nu ar accepta ratingul, ci pur si simplu nu se face matching-ul.

    Ideea este ca acea iconita galbena are rostul de a ajuta celalalt user din tranzactie sa dea click direct acolo si sa lase rating. Am facut test cu Para Deus, si dupa ce mi-a lasat el rating, am dat click pe icon-ul galben, si a devenit gri, cu "Rating already submitted". Deci functioneaza. Acum, nu putem obliga pe toti sa acorde ratingul inapoi... folosind acelasi icon.

    Oricum ar fi, ratingul tau Para Deus este acolo. So don't worry. Nu e nimic pierdut.

  8. #8 SP
    Junior Member Para Deus's Avatar
    OK! Multumesc pentru operativitate si sprijin!

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. Posibila problema in Fifa 14 si 15 By namename in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 11 Last Post: 24-12-2014, 18:55
  2. Problema By adiandrei1 in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 17-05-2010, 07:11
  3. Program de acordare chitara acustica ? By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 2 Last Post: 11-12-2009, 17:43
  4. Problema ! By bebecata in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 1 Last Post: 29-08-2009, 22:49
  5. Replies: 2 Last Post: 24-10-2008, 10:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts