+ Reply to Thread
Page 25 of 33 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast
Results 481 to 500 of 652

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #481 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    era si inainte ,,x number of users subscribed to this thread"? sau e ceva nou?
    N-avea cum sa fie si inainte cand de-abia am scris codul

  2. #482 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate, datorita unei vulnerabilitati in YUI, fisierul uploader.swf a trebuit sters. Din acest motiv in momentul in care veti incerca sa urcati fisiere in sistemul de attachments, vB-ul va face fallback la varianta fara uploader.swf. Asta inseamna ca nu vom putea urca multiple fisiere simultan. Imi pare rau, dar momentan nu exista alternativa, iar Yahoo nu pare ca ar avea interesul de a repara problema: YUI Security Bulletin.

    ---------- Post added 20-02-2014 at 05:39 ----------

    Update: phew... i found a way, si asta fara ajutorul celor de la Yahoo. So, we're back in business!

  3. #483 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Astazi am reusit sa-l prind un picut pe sid... si am modificat modulul de curs valutar. Acum avem ca noutati asa:
    1. se afiseaza ultimele 5 zile (in loc de doar 4) - atentie: in weekend BNR nu emite cursul, deci sa nu va speriati daca sunt sarite zile
    2. avem indice de crestere/scadere/egal pentru a vedea mai usor ce s-a intamplat cu respectivul curs in ultimele 5 zile
    3. in convertor acum se pot introduce si sume cu virgula, nu doar cu punct.
    4. sunt afisate cate 3 decimale dupa virgula, indiferent daca e valoare 0
    Mai jos aveti si un compare (before and after). Thanks sid!
    Attached Images Attached Images 2014-02-20_095805.png 2014-02-20_114153.png

  4. #484 SP
    sid
    Administrator sid's Avatar
    You're welcome.

  5. #485 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Astazi am reusit sa-l prind un picut pe sid... si am modificat modulul de curs valutar. Acum avem ca noutati asa:
    1. se afiseaza ultimele 5 zile (in loc de doar 4) - atentie: in weekend BNR nu emite cursul, deci sa nu va speriat ca sunt sarite zile
    2. avem indice de crestere/scadere/egal pentru a vedea mai usor ce s-a intamplat cu respectivul curs in ultimele 5 zile
    3. in convertor acum se pot introduce si sume cu virgula, nu doar cu punct.
    4. sunt afisate cate 3 decimale dupa virgula, indiferent daca e valoare 0
    Mai jos aveti si un compare (before and after). Thanks sid!
    Dupa modificarea afisarii cursului valutar urmeaza introducerea afisarii pretului actiunilor listate la Bursa Bucuresti ? Nu de alta dar macar scoatem si noi bani de pe site ..

  6. #486 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu aceasta ocazie (http://www.consolegames.ro/forum/f59...me-start-over/) am instituit o noua infractiune: cea de Troll, care inseamna ban pentru o luna. Cea veche, a devenit Troll (Recidiva) si ramane in continuare ban forever. Practic de acum inainte toti vor mai avea inca o sansa de a trolla (pe langa cea de warning). Dupa care, Aleluia!

    Aveti aici lista completa cu infractiunile: http://www.consolegames.ro/forum/f51...-ro/#post18449

  7. #487 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost updatat modulul pentru Tapatalk. Conform developerilor, mai jos aveti changelog-ul:
    • add support for mobile emoji
    • add support for advanced delete
    • add register switch in Tapatalk register options
    • add option for admin to manage tapatalk registered users
    • update smartbanner
    • smarter user notification on register status
    • fix clean push data cron output affecting web page issue
    • fix potential file parsable problem in remote connection

  8. #488 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La cerere (we all know who asked for that, right?) am adaugat si un buton pentru cei care vor sa-si faca embedd la canalul de Twitch pe site. Exemplu:



    Ar trebui sa arate ca imaginea de mai jos (sorry, fiind Flash nu cred ca va merge decat pe PC-uri).
    Attached Images Attached Images 2014-03-05_213453.jpg

  9. #489 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe homepage... pentru a mai comasa un pic pagina, am facut ceva modificari. Modulul de Tech News il contine acum si pe cel de Tech Reviews (si-asa avem prea putine si prea rar Reviews) - sectiunile insa raman separate pe Forum. Am mai micsorat si din celelalte module si optimizat cate una alta (for faster loading). Hope it's better now.

    Daca e ceva ce nu va place, let me know!

  10. #490 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intrucat am avut cerere atat de mare pentru embedd code pentru Twitter, here it is!

    Atentie, pentru a posta un tweet, trebuie sa dati click pe data acestuia, si sa copiati doar ID-ul din URL. E mai complicat, dar e cam singura optiune momentan. Exemplu (cum ar trebui sa arate codul):
    PHP Code:
    [tweet]444800455848099840[/tweet
    Demo:

  11. #491 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nice !! MonkY

  12. #492 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E timpul pentru un nou header. De data aceasta, mai putine culori (in ideea ca nu va mai sari headerul atat de mult in ochi)... si in sfarsit, intra in scena Wii U! I hope you like it
    Attached Images Attached Images cg_header_after.jpg cg_header_before.jpg

  13. #493 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si hai sa ma laud... daca asta nu arata bine, atunci nu mai stiu ce sa zic... si inseamna ca sunt n00b
    Attached Images Attached Images 2014-04-03_022043_cr.png

  14. #494 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    E timpul pentru un nou header. De data aceasta, mai putine culori (in ideea ca nu va mai sari headerul atat de mult in ochi)... si in sfarsit, intra in scena Wii U! I hope you like it
    Mult mai bine asa

  15. #495 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Super arata pe negru. Me gusta

  16. #496 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am mai adus mici retusuri la header. Am si eu o rugaminte pentru cei care au notebook-uri cu Retina... sa faca un mic zoom si sa-mi spuna daca se vede la fel de rau ca inainte. Thx in advance!

  17. #497 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    mie nu-mi apare, folosesc opera. e cel vechi

  18. #498 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    mie nu-mi apare, folosesc opera. e cel vechi
    Refresh sau Empty Cache. Sau mai simplu CTRL+R sau CTRL+F5 (force refresh).

  19. #499 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa-i uram bun venit in echipa (cam mica) a Editorilor CG lui paunstefan!

  20. #500 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mbon... nu stiu daca ati observat, dar s-au facut niste mici tweak-uri pe la homepage, pe la thumbnails, text size and stuff like that... All for the better, i hope.

    De exemplu, sa nu va mirati ca nu mai intra 5 thumbnails per rand, pentru ca am luat decizia de a merge mai mult spre "visual site", si prin urmare thumbnail-urile au fost marite de la 180x100 la 220x124. Prin urmare vor fi ceva mai mari si vor intra maxim 4 per rand (dar tot acelasi maxim de 20 per post).

    La fel, in forum s-a modificat fontul un pic (size de la 12px la 13px, line height de la 1.35 la 1.4) pentru a fi mai usor de citit. Let me know if that's better.

    Imi cer scuze dar in timpul in care vor fi re-generate peste 200.000 de thumbnail-uri, load-ul la server va fi ceva mai mare decat de obicei.

    Atasez si niste "before and after"
    Attached Images Attached Images 2014-04-14_172821.jpg 2014-04-14_172841.jpg 2014-04-14_193357.jpg 2014-04-14_200312.jpg

+ Reply to Thread
Page 25 of 33 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts