+ Reply to Thread
Page 19 of 33 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 652

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #361 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, am mai adus ceva modificari la homepage (cam era timpul, nu?)... Pe langa mici rocade, am comprimat spatiul folosit si adus ceva mai mult text... Dar cred ca lucrul la care s-a lucrat cel mai mult este noul modul "External News"... care odata pe ora va trage ultimele news-uri de pe site-uri precum Destructoid, Kotaku, Joystiq, Gamespot, N4G, Shacknews, Engadget si Gizmodo. Hope it helps.

    Daca intampinati ceva probleme, please let me know. Thanks and enjoy CG!

  2. #362 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intrucat cei de la Facebook au decis sa schimbe (din nou) modalitatea de lucru a pluginului (bug de securitate, din nou)... am zis "enough is enough". Cu alte cuvinte, am hotarat sa renuntam la Facebook login pe CG. Waste of space, time, resources! Ca idee, dezactivarea lui a dus la un load cu aproape 30% mai rapid pe homepage. That's enough for me (unde mai punem ca mi s-a acrit de problemele lor legate de security flaws... in plus nici nu au bunul simt sa anunte ca nu mai merge vechiul bridge). So, that's it! Cine doreste sa viziteze CG-ul o poate face linistit cu un simplu cont, independent de un serviciu de socializare (care poate intr-un an-doi nici nu va mai exista ).

    Also, modulul de "Like Us" a disparut de pe homepage. Un alt "speed hog"... Consider ca putem rezista ca si pana acum, fara sa fie nevoie de cineva care sa ne voteze pe Google+ sau mai stiu eu ce nebunii. Am lasat insa modulul activ pentru threaduri... astfel incat puteti sa le postati cu usurinta pe Facebook, Twitter, LinkedIn or whatever you like.

    Hope you don't mind (and enjoy the speed increase)! Respect!

  3. #363 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Phew... inca un nou feature pe CG. Pentru multi poate parea o chestie minora, insa a fost de lucru serios pentru ca aceasta functie sa ruleze ok... Chiar nu inteleg de ce nu venea default de la vB (de fapt, e retoric... pentru ca este extrem de cpu intensive). Anyway, incepand de astazi search engine-ul va gasi si afisa rezultate inclusiv pentru cuvintele care au doar 3 litere (exp. PSP, NDS, Wii, PS3, etc...). In caz ca dati de un cuvant important care nu functioneaza, please let me know! Enjoy!

  4. #364 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am instalat un fix pt. modulul de Birthday Greetings... sa speram ca nu mai se imbata iar ursache si anunta zilele de nastere cu o zi inainte

  5. #365 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aveti acum si Introduceri & Colectii in cazul in care vreti sa aveti propriul thread pentru Introduceri (unde va puteti prezenta, face un CV, lauda cu skill-urile voastre) si Colectii (un lucru dorit de colectionarii care vor sa-si tina la zi toate colectiile, fie ca este vorba de cele de jocuri, figurine, gadget-uri sau console). Enjoy!

  6. #366 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De azi a fost marita limita de thread views si page views pentru guests. Totodata, userii guests nu mai pot vedea detalii despre userul unui post (numarul de posturi, locatia, etc.) precum si Thanks-urile acordate.

    Desi pare a fi o limitare pentru guests, de fapt e o imbunatatire pentru speed browsing. De exp. oricine intra de pe un tablet, notebook... si nu si-a introdus datele, va incarca o pagina cu aproape 30% mai mica si nu va fi deranjat de functii gen "Thank you" (pe care oricum nu o poate folosi ca guest). Acelasi lucru valabil si pentru sistemul de tab-uri cu informatii.

  7. #367 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Imi pare rau, dar cred ca va trebui sa renuntam la Light Style-ul de pe ConsoleGames.ro. In primul rand ca nu reprezinta site-ul cu adevarat (si sunt si foarte putini cei care-l folosesc)... In al doilea rand e un nightmare ca orice bugfix, orice modificare, orice buton/icon sa-l fac de 2 ori, si nu in ultimul rand, m-am saturat sa stau sa verific cum arata anumite posturi si pe style-ul light. Oricat am incercat sa explic, unii posteaza in continuare cu font-uri de culoare deschisa (pe dark style), care pe light style sunt aproape ilizibile. Ei scriu cu alb in ideea ca se vede mai bine pe dark, dar pentru cei care sunt pe light, e crima si pedeapsa. La fel se intampla si cu avatarul, gif-urile animate, etc. Tot ce arata bine pe light arata ca naiba pe dark, si invers. Asa macar, vedem toti acelasi lucru. This is CG!

    Sorry!

  8. #368 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Era urat oricum.Daca e sa mai aduceti mici modificari la dark si il lasat ca the oned only

    Sent from my GT-I5500

  9. #369 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Era urat oricum.Daca e sa mai aduceti mici modificari la dark si il lasat ca the oned only

    Sent from my GT-I5500
    Da, asta era una din idei... sa pot sa aduc imbunatatiri la Dark Style fara sa strice zece mii de chestii pe light style (pt. ca anumite lucruri sunt legate).

  10. #370 SP
    Member Mythul's Avatar
    eu eram fan al light theme-ului, citeam mai usor textul negru, dar te inteleg perfect ca iti creeaza multa bataie de cap etc.
    poate intr-o buna zi il vei reintroduce.

  11. #371 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mythul View Post
    eu eram fan al light theme-ului, citeam mai usor textul negru, dar te inteleg perfect ca iti creeaza multa bataie de cap etc.
    Imi cer mii de scuze... pentru mine chiar conteaza fiecare user in parte, insa pentru 0.3% (da, acesta este procentul celor care foloseau Light Style), trebuia sa muncesc de cel putin dublu.
    Quote Originally Posted by Mythul View Post
    poate intr-o buna zi il vei reintroduce.
    Si eu sper. Ba poate reusim chiar ceva dinamic (cu multiple colours)... Dar pentru asta ar cam trebui sa avem un designer care sa fie aproape full time angajat.

    Partea rea este ca am ajuns sa adaug foarte multe features pe dark style, care pe light au ramas in urma. Si cum pregatesc niste schimbari importante... mai bine sa avem un style perfect, si dupa ce-l finalizam, poate trecem si la constructia celui light. Cine stie, poate ne ajuta Graft?

  12. #372 SP
    Member A_A_A's Avatar
    Poate un bluestyle ar fi chiar super, macar ca idee, ca va intelegem ca trebuia sa depuneti o munca titanica pentru maxim 100 persoane.

  13. #373 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by A_A_A View Post
    Poate un bluestyle ar fi chiar super, macar ca idee, ca va intelegem ca trebuia sa depuneti o munca titanica pentru maxim 100 persoane.
    Intr-un final, sa fiu sincer... nici nu conteaza atat de mult cat muncesti cat faptul ca prea multe culori/style-uri duc pur si simplu la distrugerea identitatii unui site. De aceea probabil nu o sa vedeti niciodata Facebook & Co sa-ti ofere diverse culori. Si nu e ca ei nu si-ar permite sa angajeze designeri. Ci pur si simplu tin la identitatea lor, ca look, mod de folosire, etc.

    In concluzie, acesta este CG-ul! You either like it, get used to it or just hate it! I hope it's the first choice!

  14. #374 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am trecut la o varianta noua pt. Tapatalk... va rog sa-mi spuneti daca este totul OK pe iOS si Android. Thx!
    Also, mici modificari aduse la homepage, profile page, etc... se fac ceva teste (pentru a imbunatati timpul de incarcare). Sorry daca apar mici inconveniente!

  15. #375 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: ConsoleGames.ro website news

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Am trecut la o varianta noua pt. Tapatalk... va rog sa-mi spuneti daca este totul OK pe iOS si Android. Thx!
    Also, mici modificari aduse la homepage, profile page, etc... se fac ceva teste (pentru a imbunatati timpul de incarcare). Sorry daca apar mici inconveniente!
    e ok, a adus ceva nou? deocamdata eu nu vad nicio diferenţă
    LE am observat o problema, se face refreshul mult mai greu la thredurile la care sunt �nscris, de obicei imi apareau primele in pagina dupa ce postam ceva, acum trebuie sa caut dupa ele(deocamdata o �nt�rziere de 45 de min.)

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  16. #376 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    e ok, a adus ceva nou? deocamdata eu nu vad nicio diferenţă
    Din pacate ei nu au changelog, insa din cate am observat au integrat un sistem de statistici, conectare la contul de twitter, un sistem de broadcast (prin care sa putem trimite mesaje userilor de pe Tapatalk care au CG), and a lot of bugfixes... plus suport pentru addons in Chrome.
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    LE am observat o problema, se face refreshul mult mai greu la thredurile la care sunt �nscris, de obicei imi apareau primele in pagina dupa ce postam ceva, acum trebuie sa caut dupa ele(deocamdata o �nt�rziere de 45 de min.)
    Pentru asta avem: http://www.consolegames.ro/forum/f51...problema-site/ dar cred ca problema e cauzata de http://www.consolegames.ro/forum/f51...ie/#post852766

  17. #377 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: ConsoleGames.ro website news

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din pacate ei nu au changelog, insa din cate am observat au integrat un sistem de statistici, conectare la contul de twitter, un sistem de broadcast (prin care sa putem trimite mesaje userilor de pe Tapatalk care au CG), and a lot of bugfixes...

    Pentru asta avem: http://www.consolegames.ro/forum/f51...problema-site/ dar cred ca problema e cauzata de http://www.consolegames.ro/forum/f51...ie/#post852766
    Nu am �nţeles:confused:

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  18. #378 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de astazi avem un nou partener media: Gameplace.ro!

    De data aceasta se va merge pe un format mai diferit de reclama... Practic pe forum o sa apara ca postul unui user denumit GamePlace.ro. In threadurile de pe aria Bazar ale userilor VIP aceste reclame nu vor fi afisate (nu vrem sa fie concurenta neloiala)! Deasemenea, userii Premium nu vor fi deranjati de aceste reclame. Pentru mai multe detalii despre modul in care puteti deveni user VIP sau Premium, aveti detalii aici.

  19. #379 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost dezactivat modulul de Activities din Experience. Practic nu schimba cu nimic punctajul din Experience, insa nu se vor mai colecta date despre fiecare punct in parte. In felul acesta salvam mai bine de 10% din marimea bazei de date (and that's huge pentru o functie pe care nu cred ca o folosesc mai mult de 0.1% din useri).

  20. #380 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Cum nu schimba cu nimic? Ca mie mi-au scazut punctele de la 108k la 27 k..Si in loc de top 15 sunt acum pe a 2a pagina. Vad ca la toti au scazut.. La tine de la 2 mil este 600k acum..

+ Reply to Thread
Page 19 of 33 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts