+ Reply to Thread
Page 15 of 33 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 652

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #281 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    this rullz

  2. #282 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    :scorpion:

    Asta nu e Scorpion, ci Reptile.

  3. #283 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    :scorpion:

    Asta nu e Scorpion, ci Reptile.
    Fixed:

  4. #284 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Storyboard:

    ...mă jucam liniștit , eram la ultimul boss pe ultra mega hard...dar dintr-o dată și apoi error! FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!

  5. #285 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de astazi, maximul posibil de caractere intr-un singur post a fost crescut de la 15.000 la 20.000. Enjoy !

  6. #286 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dupa cum ati observat, CG a primit ceva modificari. In primul rand, imediat sub avatar aveti un Tab Bar din care puteti alege informatiile dorite despre un user. In felul acesta, by default spatiul ocupat este de doar 2 randuri... si nu mai incomodeaza atat de rau. Puteti vizualiza aproape toate informatiile despre un user cu un singur click pe unul din cele 5 icons de sub avatar... daca doriti adaugate extra infos, please let me know.

    In al doilea rand, presupun ca ati observat, toate butoanele din stanga jos (de sub avatar), au fost mutate in dreapta jos. In felul acesta aveti acces la toate butoanele "in a row". Mai mult, momentan le-am trecut pe toate in text mode... in mare parte pentru ca e mai simplu. Sunt multi useri care nu au folosit niciodata butoanele de Reputation, Report... pentru ca erau niste iconite prea criptice.

    Sa-mi spuneti va rog daca aveti probleme sau plangeri... sper sa va placa ideea.

  7. #287 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Probabil ca a mai fost pusa intrebarea asta, dar eu sunt mai nou si nu stiu Care e diferenta, mai exact, dintre Thanks si Reputation? Eu banuiesc ca folosind Reputation ii acorzi respectivului mai multa reputatie decat folosind Thanksul /care e echivalent cu un reputation point/, doar ca el nu mai stie dupa aia cine l-a apreciat asa mult.

    Si referitor la Facepalm /un opus pentru Thanks/... sunt sanse sa apara si el in curand?

  8. #288 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks si Reputation sunt 2 module diferite. Reputation este sistemul default al vB-ului pe cand Thanks este un addon. De ambele sisteme tine cont Experience-ul (de aceea ne si bazam pe el). Am fi inlocuit complet Reputation-ul default daca ar fi existat si No Thanks sau varianta negativa a Thanks-ului. Din pacate, developerul nu are de gand sa implementeze asa ceva. Poate pt. vB 4.x.

    ---------- Post added 13-10-2010 at 06:55 AM ----------

    Am rearanjat un picut butoanele... si am decis sa scot functia "BLOG THIS POST"... care e aproape useless
    Ma bate gandul sa renuntam si la QUICK REPLY... ca oricum mai quick decat cel de jos, nu e

    ---------- Post added 13-10-2010 at 07:04 AM ----------

    Well, it was about time... Incepand de azi, a fost introdus un nou level meter pentru Experience. Ocazie cu care, in sfarsit pot creste si eu (ca ma blocasem la level 100 - acum sunt 87). Sper ca nu va suparati ca o sa scadem toti in nivel... Oricum e ultimul level meter pe care-l putem folosi. Mai mare nu prea exista
    Attached Images Attached Images 2010-10-13_041504.png 2010-10-13_041531.png 2010-10-13_041538.png 2010-10-13_041546.png 2010-10-13_041610.png

  9. #289 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Iata si cum arata diferentele. Aveti mai jos 2 screenshot-uri cu Experience-ul... before si after
    Attached Images Attached Images console-games-forum-ranking_1286943197877.png console-games-forum-ranking_1286944119120.png

  10. #290 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Iata si cum arata diferentele. Aveti mai jos 2 screenshot-uri cu Experience-ul... before si after
    MonkY de ce ai micsorat experientele ?
    Este alt sistem de calculare a experientelor sau care`i treaba ?

  11. #291 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Well, it was about time... Incepand de azi, a fost introdus un nou level meter pentru Experience. Ocazie cu care, in sfarsit pot creste si eu (ca ma blocasem la level 100 - acum sunt 87). Sper ca nu va suparati ca o sa scadem toti in nivel... Oricum e ultimul level meter pe care-l putem folosi. Mai mare nu prea exista
    Quote Originally Posted by Dj-RainY View Post
    MonkY de ce ai micsorat experientele ?
    Este alt sistem de calculare a experientelor sau care`i treaba ?
    Tu ce crezi ?

  12. #292 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu e un alt sistem de calculare... e acelasi, insa sunt punctaje mai mici, astfel incat daca inainte pentru level 100 erau necesare 177.650 de puncte, acum pentru level 100 trebuie sa ai 979.950 de puncte. Este asa numita setare de nivel "CRAZY". Pana si developerul il descrie asa (noi inainte am avut level 5).

    vbexperience_level_5_very_large.xml - Huge is too small?
    vbexperience_level_7_crazy.xml - Either you or your users are crazy

  13. #293 SP
    CG
    CG Avatar CG's Avatar
    Testing, testing... me happy... roaarrrrr

  14. #294 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    I'ai dat de baut Monky? lol

  15. #295 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    I'ai dat de baut Monky? lol
    Stii vorba aia cu "Plimba ursu'", nu ?

  16. #296 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de astazi in Newsflash vor fi preluate si headline-urile din Stories, Reviews, Previews, Hot Story si Other News. Va fi mai dinamic in felul acesta (we hope)

  17. #297 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, am modificat pe homepage modulul de Online Users, astfel incat daca sunt mai mult de 30 de useri online, sa se afiseze un link la http://www.consolegames.ro/forum/online.php. Nu de alta, dar la cateva sute de useri online iesea un mare listing acolo, de lungea pagina aiurea.

  18. #298 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Inca un mare bugfix azi, si un mare punct in plus atat pentru cei care scriu news/reviews cat si pentru editorii CG. Cu ajutorul lui sid (thx man, you're the best!) am reusit azi sa modificam sistemul de extragere a news-urilor pentru homepage, astfel incat sa nu mai fie taiate in cazurile in care se folosea BB Code (Bold, Iltalic, Underline) sau Link-uri.

    Prin urmare, acum aveti libertatea de a introduce links sau bb code inclusiv in primele 400 de caractere. Enjoy your experience on CG!

  19. #299 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Numarul maxim de threaduri afisate in cadrul unui forum a fost crescut la 50. Desi e un load mai mare pt. server, e mai usor pentru cei care folosesc search in pagina sau vor sa vada mai multe threaduri odata.

  20. #300 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Smilie-ul pentru lol a fost modificat (cauza probleme inclusiv la userii care contineau "lol" in nume) astfel incat pentru lol trebuie sa scrieti : l o l : (fara spatiile de rigoare). Mai exact

+ Reply to Thread
Page 15 of 33 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts