+ Reply to Thread
Page 18 of 33 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast
Results 341 to 360 of 651

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #341 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    De aceea am pierdut dintr-o data peste 1700 pts?
    Daca tu te plangi pt. 1700 pts, ce sa mai zic eu care am pierdut aproape 500.000

    P.S. Trebuia facuta o astfel de "regularizare"... Oricum donatiile raman cele mai bune generatoare de XP, asa ca... haideti sa donati

  2. #342 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca tu te plangi pt. 1700 pts, ce sa mai zic eu care am pierdut aproape 500.000

    P.S. Trebuia facuta o astfel de "regularizare"... Oricum donatiile raman cele mai bune generatoare de XP, asa ca... haideti sa donati
    Da nu ma plang insa cand am vazut m-am speriat ca am facut vreo infractiune.

  3. #343 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tocmai, ca de-abia acum putem spune ca sunt la "egal". Infractiunea se puncteaza cu 300 (dar cu minus), Donatia cu 300 (dar cu plus)

  4. #344 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de astazi ariile de PlayStation 1&2 si Xbox au fost mutate in zona de Retro. Oldies but goldies

  5. #345 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    E o mica problema, nu se incarca imaginea de pe prima pagina a forumului pentru ariile alea.
    Attached Images Attached Images loading.png

  6. #346 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bizar. In Firefox le incarca. Imediat rezolvam

  7. #347 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    E o mica problema, nu se incarca imaginea de pe prima pagina a forumului pentru ariile alea.
    Exact aceiasi problema o am si eu...si am patit sa nu se incarce imaginea unor useri(avatar)

  8. #348 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    La mine s-a rezolvat (Chrome 13). Thanks MonkY.

  9. #349 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Acum e in regula si la mine. Ciudat si eu am Chrome. Anyway thanks Bo$$

  10. #350 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    S-ar putea adauga sub user TR-ul si locatia ? Ar ajuta mult pe aria "Bazar"...

  11. #351 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RaverX: sub user (presupun ca te referi sub avatar), exista deja atat TR-ul cat si locatia. Locatia se gaseste in al doilea buton (User Details), iar TR-ul in al treilea (User Experience). Click on them and you'll see them...

    Sorry, inca nu sunt populate toate tab-urile respective... tot astept si eu sa imi dea developerii o solutie sa afisez toate cele si pentru vB 4.x

  12. #352 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    RaverX: sub user (presupun ca te referi sub avatar), exista deja atat TR-ul cat si locatia. Locatia se gaseste in al doilea buton (User Details), iar TR-ul in al treilea (User Experience). Click on them and you'll see them...
    Ai dreptate, dar nu stiu cati dau click pe butoanele alea, pun pariu ca multi nici nu stiu ca-s "clickabile". Ar fi super daca locatia si TR-ul ar aparea fara sa dai click pe nimic, sa fie acolo "default". Si nu zic asta ca un moft, am primit deja mai multe PM-uri in care eram intrebat daca sunt din Bucuresti. Probabil ca si daca ar aparea locatia sub user ar mai aparea intrebari de astea, dar mai rar.

  13. #353 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RaverX: cine nu da click pe butoane... sa dea PM-uri atunci... ce Dzeu sa le facem? O sa ma gandesc la o modalitate sa facem acele tab-uri mai "clickable", dar intai sa reusesc sa le umplu cu ce trebuie. Si eventual sa modific TR-ul si Locatia sa apara by default pe ariile de Bazar, chiar sub Posts.
    Ideea cu butoanele era sa mai micsoram spatiul ocupat de informatii... ajunsese ca un post in care se scria un singur rand de text, sa ocupe 20 de randuri (cu avatar + infos, plus metode de contact).

    Oricum, cine doreste informatiile afisate "default", poate merge pe style-ul Light. Acolo nu sunt butoane de clickuit

  14. #354 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am reusit sa modific bara de donatii astfel incat sa apara pe homepage si pe forum home. In felul acesta am reparat problema cu incompatibilitatea sistemului de donatii cu diverse module (de exp. Videos). Acum puteti da submit la Videos fara probleme. Multumesc pentru intelegere!

  15. #355 SP
    Admin MonkY's Avatar
    S-au facut mici modificari in sistemul de Experience. In primul rand, Activity log-ul a fost resetat. Grrr. In al doilea rand, va reamintesc ca nu se mai calculeaza decat punctele si award-urile userilor activi in ultimele 30 de zile (se tine cont de activity-ul care tocmai a fost resetat). In al treilea rand, au fost adaugate ceva achievementuri (pt. threaduri deschise si pt. iTrader). Enjoy!

  16. #356 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Ce mult imi plac cartonasele glabene si rosii pentru infractiuni pe forum.
    Super tari ... chiar daca am beneficiat de cartonase galbene ca sa le observ

  17. #357 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well guys, sid did it again! Se pare ca a reusit sa repare vechiul addon radioactivity (care nu mai functiona de cand cu upgrade-ul la vB 4.x)... si in sfarsit avem recalcularea corecta (in opinia mea). Prin urmare... toate punctele pe care le acumulati in final vor fi scazute sau crescute in functie de activitatea pe forum. De exp. degeaba ai un milion de puncte, daca in ultimele 30 de zile nici macar nu ai avut un post pe forum. La 1% activity te poti trezi ca ai ramas cu 10.000 de puncte din milionul respectiv. Insa don't worry... punctele si levelul nu sunt pierdute. In momentul in care creste activity-ul, punctele revin fara probleme.

    In felul acesta in sfarsit putem sa avem si noi sistemul de Experience corect... si sa nu mai vedem in top useri care de fapt au activitate 0 in ultimul an. Atentie: asta nu inseamna ca a spama ajuta cu ceva. Puteti vedea useri care au si peste 2000 de posturi, dar pentru ca nu au fost apreciate (nu au primit thanks-uri, nu au fost news, reviews, nu au avut views-uri pe imaginile atasate)... sunt tot undeva jos in top.

    So, cred ca asa putem vedea si noi exact cine este corect apreciat... cine este intr-adevar activ pe forum... Hope it's ok with you

    P.S. Scuze ca o sa vedeti in loguri ca ati pierdut puncte dupa care le-ati reprimit, si tot asa... au fost necesare o groaza de teste ca sa ajungem la rezultatul corect (si final sper eu).

  18. #358 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, am schimbat modulul de Facebook care aparea pe fiecare thread cu unul care pare mai destept si mai interesant. Please, use it to share with your friends! (aveti Facebook, Twitter, Gmail). Am pus deasemenea si in aria de Videos precum si pe homepage. Hope it works ok!

  19. #359 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de azi aveti o noua functie pe threaduri: Download this thread! O idee care mi s-a parut geniala, in special pt. cineva care este pe 3G si cauta ceva anume pe un thread imens. Downloadul se face ca text, deci orice device ar trebui sa-l citeasca fara probleme. Functia o gasiti in meniul Thread Tools. Hope you enjoy it!

    Click image for larger version

Name:	Download_Thread.png
Views:	322
Size:	367.2 KB
ID:	145058

  20. #360 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ultimele modificari:

    Attachments Space
    -ul a crescut de la 0.5GB la 1GB pt. Registered Users si de la 4GB la 5GB pt. Premium/VIP Users
    Maximum file Attachment Size-ul a ramas la 2MB/file pt. Registered Users si a crescut la 5MB/file pt. Premium/VIP Users
    Maximum Private Messages-ul a crescut de la 1000 la 2000 pentru Premium Users si de la 2000 la 3000 pentru VIP Users

    Mai multe detalii aici: http://www.consolegames.ro/forum/f59...ium-vip-users/

+ Reply to Thread
Page 18 of 33 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts