+ Reply to Thread
Page 22 of 33 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 652

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #421 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    MonkY se poate pune si twitter sau e prea complicat? ca sunt multe stiri sau informatii anuntate pe twitter, nu e o necesitate neaparat ca se poate face screenshot

  2. #422 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu inteleg ce anume sa se poata pune legat de twitter? Avem in profilul fiecaruia twitter profile (check in here). Avem Tweet la fiecare thread in parte (atat sus cat si jos in pagina)... Te referi la embedd pt. Twitter? Nu stiu daca se poate... dar daca asta vrei, pot incerca. Nu prea folosesc eu Twitter, dar daca sunt doritori...

  3. #423 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    embedd da pai despre asta era vorba in postul de mai sus si am continuat ideea

  4. #424 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ideea e ca nu stiu daca ai observat, dar majoritatea site-urilor si forum-urilor nu fac embedd la asa ceva (din motive bine intemeiate) ci prefera sa puna un screenshot pe site sau un link. Principalul motiv este ca de obicei trebuie sa integrezi in site API-ul site-ului respectiv, care chiar daca nu este folosit, se va conecta de fiecare data la acel site. De aceea am si renuntat la Facebook Connect... pentru ca introducea niste waiting times care nu meritau.


    Intre timp am adaugat inca un BBCode: horizontal line (bun pentru a desparti anumite paragrafe & co). Il vedeti aici deasupra ca exemplu. Plus am mai efectuat ceva mici reparatii la editor (de ce nu ziceti si voi ca textul de la smilies era negru pe negru?). Iar maine, ne pregatim de upgrade. Inca nu stiu exact ora, dar se va intampla Duminica seara/noaptea. Wish us luck!

  5. #425 SP
    Member Kratos's Avatar
    Frate dar tu nu stai linistit nici in weekend?

  6. #426 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Frate dar tu nu stai linistit nici in weekend?
    Hehe... Ce weekend? E weekend?

    In alta ordine de idei... m-am apucat sa mai imbunatatesc editorul cu extra functii. Prin urmare, incepand de astazi avem asa:

    1. Horizontal line:


    2. Superscript
    A2 + B2 = C2

    3. Subscript
    A2 + B2 = C2

    4. Scrolling text:
    Acesta este un text care... se plimba

    5. Highlight Red:
    Acesta este un text cu highlight rosu!

    6. Highlight Blue:
    Acesta este desigur un text cu highlight albastru

    7. Overline
    Text cu linie deasupra (la ce Dzeu o fi necesar asta, nu stiu - dar l-am facut, so here it is!)

    Hope you like them!

  7. #427 SP
    Member Kratos's Avatar
    Maniac nu altceva. Dar oricum multumim pentru eforturi!

    Si-acum sa fac marele test:

  8. #428 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    No no no no...

  9. #429 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Si-acum sa fac marele test:
    La asta chiar nu m-am gandit





  10. #430 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar


  11. #431 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru Dj Mo, cu dedicatie (acum si cu scroll de la stanga la dreapta):



    Si gata cu distractia... am impresia ca voi deja va apucati sa faceti un joc pe forum

  12. #432 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
























    GAME OVER!

  13. #433 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dzeule ce-i pe pagina asta. Oameni seriosi, va jucati cu masinutele pe forum

  14. #434 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asteptand sa se termine backup-ul dupa upgrade-ul de azi... mi-am dat seama ca e un lucru aiurea ca pe pagina fiecarui membru sa se deschida by default "Visitor Messages". Prin urmare, de acum inainte cand se va da click pe numele unui membru, se va deschide by default "About Me".

  15. #435 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mici tweak-uri de design (cat timp se optimizeaza baza de date):
    Attached Images Attached Images 2013-07-22_195151_cr_before.png 2013-07-22_195330_cr_after.png

  16. #436 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    La mine linia care desparte semnatura apare mult mai deschisa la culoare, cum sunt cele cu care va jucati pe la inceputul paginii.

  17. #437 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    La mine linia care desparte semnatura apare mult mai deschisa la culoare, cum sunt cele cu care va jucati pe la inceputul paginii.
    Mda... acum am observat si eu, ca s-a tampit Firefox-ul de tot. Chrome, Safari, etc... afiseaza corect. Firefox nu, ca el e mai cu motz (a ajuns un fel de IE). I'll try to fix it...

    ---------- Post added 22-07-2013 at 23:52 ----------

    Gata, l-am rezolvat si pentru Firefox. Happy?

  18. #438 SP
    Member Snake's Avatar
    Da acum arata bine si pe Firefox. Dar linia aceea sigur nu arata la fel.

  19. #439 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si dupa o saptamana de teste si re-teste, am finalizat un feature care nu vroia sa mearga nici mort, si pe care probabil multi dintre voi nici nu-l veti observa, dar care ne manca o groaza de bandwith: hotlink protection-ul! Mai exact, aveam multe site-uri care incarcau cu tag-uri IMG imaginile direct de la noi... Acum ar trebui sa primeasca doar o imagine precum cea din attachment. Take that, you little thieves!
    Attached Images Attached Images hotlink.png

  20. #440 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si cu aceasta ocazie, sa le dorim bun venit in echipa de moderatori lui gvingi76, OEE si ReNeGaDe124! Puteti sa apelati la ei cu incredere in caz ca aveti probleme. Le urez spor la treaba!

    ---------- Post added 27-07-2013 at 00:01 ----------

    Welcome si lui tudyniuz, care se va ocupa de aria de Tech News, Hardware & PC stuff!

+ Reply to Thread
Page 22 of 33 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts