+ Reply to Thread
Page 30 of 33 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 ... LastLast
Results 581 to 600 of 651

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #581 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sar'na pentru opinii guys. Aria de Videos nu e decat o selectie a unor clipuri foarte bune de pe Youtube & Co... Nu consuma mare lucru (si e bun pt. similar threads). In plus acolo s-a muncit destul de mult...

    Pentru restul, dupa ce scap de aburii lui Bachus (parca asa se scria corect)... promit sa ma ocup. Pupa tata pe ei!

  2. #582 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu sunt curios totusi care e traficul pe aria de videos, daca nici macar eu n-am auzit de ea pana de curand

  3. #583 SP
    Admin MonkY's Avatar

    ConsoleGames.ro website news

    Tudy, ce-ai baut? Cum Dzeu sa nu vezi aria de Videos cand este pe fiecare pagina a site-ului, fix al treilea buton: 1) Home 2) Forum 3) Videos. Also ai Forum dedicat cu ce se posteaza pe Videos: http://www.consolegames.ro/forum/f8-videos/. Am avut pana si concursuri pe baza postarilor acolo. Orice ai baut (sau fumat), please pass that s**t over here

    Trafic prea mare nu face, asa cum am mai zis, pt. ca sunt pe YouTube, Vimeo & Co.

  4. #584 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai nu am dat click acolo pana de curând. Acum ca m-am uitat pe acolo vad ca nu sunt clipuri facute de noi si sunt cele pe care le avem deja in topicurile jocurilor. Din cauza asta am zis ca nu vad rostul. Nu mai zic nimic ca o sa ma faci hater cat de curand.

  5. #585 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu n-am de ce sa te fac hater, pentru ca in cativa ani cu greu am introdus sub 600 de filmulete acolo (usually what i really liked). Insa OEE cu aproape 2500 de filmulete puse, s-ar putea

  6. #586 SP
    Admin MonkY's Avatar
    OK, sectiunea Gallery si cea de Arcade ne-au spus Adio! Erau prea putin folosite si consumau resurse si spatiu aiurea. R.I.P.

    Deci cam astea ar fi dezactivate: Radio & TV, Tournaments, Gallery si Arcade. Si cam asta a fost curatenia de primavara. Sorry, voi incerca sa gasesc altceva mai interesant (sau mai folositor) ca replacements.

  7. #587 SP
    Junior Member vali1989's Avatar
    pacat de aria arcade,dar asta este...

  8. #588 SP
    Admin MonkY's Avatar
    vali1989: mda, si am muncit si mult la ea... Dar, poate reusesc baietii aia sa converteasca jocurile si in format HTML5 si atunci s-ar putea sa redevina atractiv. Asa, din pacate... fiind in flash, in afara de PC, nu le putea accesa nimeni. Problema e ca ocupau mult, si am avut vreo 20-30 de cazuri in care diversi indivizi au tras pur si simplu .swf-urile de la noi, generand un trafic foarte mare (Arcade-ul avand undeva pe la 1GB).

    Totodata, la modulul de Arcade nu s-a mai lucrat de mult, aparand riscuri de securitate... cum dealtfel stim ca se intampla cu tot ce este scris in Flash.

    Vom vedea, poate in timp punem la loc. Din pacate, la cum merg lucrurile cu spatiul si bandwith-ul pentru CG (care tot creste) si cu donatiile e cam greu de tinut totul. Sorry...

  9. #589 SP
    Junior Member vali1989's Avatar
    aste este, cand va fi disponibil din nou aria arcade vom vedea, iar cu donatiile, ar trebui fiecare user macar 2-3E sa doneze altfel sa-si piarda contul, sunt multi useri care nici nu mai folosesc forumul, ti sti mai bn... cheers

  10. #590 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    MonkY - ai ban 3 zile, sa te gandesti bine la ce ai facut.

  11. #591 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce-ai facut man, ne-ai pus pe toti admini ?

  12. #592 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stiu ca isi doreau multi sa devina rosii... m-am gandit ca la naiba, daca tot e 1 Aprilie... let's do this
    Pana si eu m-am panicat cand am vazut atata rosu' in fata ochilor:
    Attached Images Attached Images 2015-04-01_194347.jpg

  13. #593 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Hai ca-ti ridic ban-ul, este buna poanta. Dar nu mai ai voie sa vorbesti, scuze, postezi, pana la ora 23:59.

  14. #594 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pff..trebuia sa ne faci admini pe bune. Sa vezi atunci ce-ar fi iesit

  15. #595 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: iti spun eu - tipic romanesc, in maxim 5 minute nu mai exista forumul
    Daca e ceva la care se pricep romanii cel mai bine, acela este "destruction mode"-ul

  16. #596 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...no ma :/ numa la mine apare acel pixel? cand dau "view Image" acel pixel...dispare.
    Attached Images Attached Images 1.jpg cg_header.jpg

  17. #597 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apare pentru ca ai dat sa-ti ascunda bannerul... probabil ai Adblock sau ceva de genul acesta.

  18. #598 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Gata, am rezolvat
    Attached Images Attached Images screen-shot-04-11-15-06.jpg

  19. #599 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru a mai simplifica un pic lucrurile, threadurile din aria Arcade au fost mutate in cea de Retro & Arcade. Erau prea putine pentru a forma un forum.

    Totodata, sectiunile de tipul "PS3 FAQ - Pune o intrebare si primesti un raspuns" sau "Xbox 360 intrebari si raspunsuri" au fost combinate cu threadurile mama, gen "Club PS3" si "Club Xbox 360".

  20. #600 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Au 1000+ de pagini

+ Reply to Thread
Page 30 of 33 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts