+ Reply to Thread
Page 31 of 33 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 LastLast
Results 601 to 620 of 652

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #601 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Corect. Threadul de PS3 are 1160 de pagini iar cel de Xbox 360 are 783. Oricum oamenii puneau intrebari si intr-un thread si in celalalt, ba de multe ori intrebau in ambele locuri. Acum e mai simplu. One thread to rule them all - cel putin in cazul PS3 si Xbox 360. La PS4 si Xbox One deja se procedeaza asa... In felul acesta le avem pe toate la fel. Hope it helps...

    P.S. Si da si bine in pagina de TOP-uri: http://www.consolegames.ro/top

    ---------- Post added 17-04-2015 at 19:35 ----------

    P.P.S. La fel am procedat si pe aria Apple. Clubul iOS contopit cu intrebari si raspunsuri despre iOS...

  2. #602 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Imi place noul header ii excelent si pe asta-l voi folosi, de acum inainte, pe canalul de twitch

  3. #603 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost modificat modulul de Videos... functioneaza corect cu noul API Youtube (accepta si https acum) si trage thumbnail-urile corecte. Thanks sid for the help!

  4. #604 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de azi, userii care au mai putin de 10 posturi pe CG, nu pot vedea Chat-ul. Exact ca in cazul Thanks-urilor. Amen!

  5. #605 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Excelenta ideea dar e putin 10. Pai 10 le faci asa...din gatul mainii, din poignet cum ar veni

  6. #606 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi initial incepusem cu sid sa lucram la o solutie pentru problema cu spoilerul via tapatalk, am dat de o alta duda: mai exact userii de pe tapatalk nu vad toate tipurile de videos de pe youtube. Ne-am chinuit sa intelegem modul in care accepta tapatalk toate cele 3 tipuri de url-uri de embedd (youtu.be, http si https)... si cred ca am reusit sa le facem sa mearga pe toate. I hope tapatalk users are happy! Mai jos 3 sample-uri (fiecare cu URL diferit):






  7. #607 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Super tare, sar' mâna, prefer asta daca pe partea cu spoilers e mai complicat. Mulțam

  8. #608 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Foate tare fratilor. :-D

  9. #609 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca tot am ajuns sa lucrez la compatibilitate extra cu tapatalk, am mai gasit un BB Code care nu se intelegea cu "minunata" aplicatie de pe iOS si Android. Prin urmare, de data aceasta am modificat STRIKE-ul... e si mai simplu, trebuie doar sa folositi S. Un mic exemplu:

    Test de strike

    N-am crezut ca o sa lucrez asa mult pt. a fi cat mai ok pt. Tapatalk, dar daca se cere... se cere! Intre timp le-am mai dat submit la 3 tickete pe aria lor de support... sa speram ca incet-incet le rezolva pe toate. So, back to The Witcher 3!

  10. #610 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe Tapatalk nu se vede acel test tăiat

  11. #611 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, am vazut acum... desi again, conform https://support.tapatalk.com/help/bb-codes ar trebui sa mearga. Asta e, le mai bagam inca un ticket!

  12. #612 SP
    Admin MonkY's Avatar
    OK, s-a modificat din urma absolut tot ce era legat de [STRIKE]STRIKE[/STRIKE] si acum e totul cu STRIKE. Ar trebui sa nu mai fie posturi cu probleme...

    Totodata, cu ajutorul lui sid, am modificat totul din urma legat de SPOILER, astfel incat sa fie compatibil cu Tapatalk. Din pacate, asta inseamna ca de-acum inainte (si la tot ce ati avut pana acum custom), nu veti mai putea da nume/text la acel label/title. Prin urmare, imi cer mii de scuze pentru cei care si-au introdus diverse (in special in semnatura) si care acum apar de forma [SPOILER="text"]teapa[/SPOILER]. Nu mai functioneaza decat asa:



    We win some, we loose some... blame it on Tapatalk. Macar acum nu mai exista spoilers in post-uri, indiferent daca e vorba de Tapatalk sau web. Hope it helps. It ate a lot of neurons...

  13. #613 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  14. #614 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost resetat Activity-ul din cadrul statisticilor pentru Experience. Am fost prea mare "spammer" azi noapte si din cauza aceasta m-am dus mult prea mult ca activity fata de restul. Am zis ca nu e fair, asa ca o luam toti de la zero

    P.S. Nu va faceti griji, nu s-a pierdut niciun punct... doar variabila de activity a fost resetata de la 0. Va creste in functie de posturile voastre sau ce faceti pe forum. Bafta!

    ---------- Post added 18-06-2015 at 07:16 ----------

    Si incepand de astazi veti avea parte de Full-Text Search, fara niciun fel de "stop words". Acele stop-words ne opreau in a face cautari gen "The Last of Us" sau "Just Cause", pentru ca "the", "last", "of", "us", "just", "cause" faceau parte din MySQL stop-words list. Not anymore (damn it)! Doar ca acest lucru inseamna o baza de date si indexare de aproape 4 ori mai mare (si probabil un timp de cautare un picut mai mare)... C'est la vie! Hope it helps!

  15. #615 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost updatat plugin-ul de Tapatalk. As usual, o sa va rog sa-mi spuneti daca nu functioneaza corect (pentru bugs/reports legat de Tapatalk totusi va recomand sa postati pe forumul lor). Thanks!

    Changes:

    - Restored BYO options in config panel
    - Improved connectivity ith Tapatalk servers. This will improve SSO and push notifications
    - Updated smartbanner and welcome page
    - Fix a bug that post attach edited by admin does not display properly
    - Other minor bugfixes
    - Solved incompatibility with other third party plugins
    - Solved warnings and deprecated errors in some php files (function_search.php)
    - Removed the welcome screen for mobile device users
    - Fixed issue with emoji images when using https
    - Added option to enable/disable email deep linking (default to disable)
    - Added a new push notification for when users subscribe to your topic
    - Removal of email engagement functions.
    - Some changes in code to access Tapatalk servers, this will improve push and sso response time.
    - Fix issue with can_reply in locked threads.
    - Fix issue with Google app indexing not working properly due incompatibility with third party plugins.

  16. #616 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe langa eternul update de Tapatalk... azi am facut ceva modificari in sistemul de Experience. Anumite actiuni acum primesc mai putine puncte (erau punctate mult mai mult decat celelalte actiuni). Dupa care am dat sa proceseze si sa calculeze cu noile variabile, asa ca sa nu va mirati daca ati scazut (sau de ce nu, crescut) in nivel. De exp. eu am pierdut 238.000 de puncte (probabil mai multe puncte decat vor face altii intr-o viata)... But, but... It's almost organic! The system learns by itself... Soon, it might take over the whole forum! And then... maybe the whole internet... and then... the world!?!

  17. #617 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar
    Eu ma tot intreb de ce nu ati facut forumul pe IPB... e si ieftin si arata mult mai bine ca VB

  18. #618 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Vbulletin = extra features, extra suport, seo mai bun, etc. Ipb are cost de baza mai mic, dar pentru orice upgrade de core trebuie sa platesti si ai si renewal fee. Vbulletin e one time only. Sunt sigur ca mai exista multe alte motive.

  19. #619 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Astazi, dupa atatia ani... am luat decizia de a face o curatenie "de primavara". Prin urmare, am facut un cleanup la threadurile irelevante + userii care nu aveau ce cauta. Au fost sterse 25030 threaduri ce contineau 28680 de posturi (din threadurile de birthday + trash + infractiuni + clone) si totodata au fost stersi 2455 useri (spam + clone + useri care nu au confirmat niciodata inregistrarea). O sa dureze un pic pana updatez tabelele aferente, dar am zis sa va anunt, sa stiti exact ce se intampla de a scazut numarul de posturi (poate chiar ale voastre, in cazul in care aveati printre threadurile respective posturi).

    Sorry daca va deranja pe cineva... dar era obligatoriu! In caz ca simtiti ca ati pierdut ceva posturi, ganditi-va ca mie la acest clean-up mi s-au dus 3088 de posturi! Duca-se!

    Multumesc pentru intelegere!

    P.S. Va urma!

  20. #620 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de astazi o sa va rog ca pentru imaginile din reviews, threaduri, etc... sa folositi imagini in 1920 x 1080 (1080p, ratio 16:9), fata de 1280 x 720 (sau 720p) cum erau pana acum. Multumesc!

+ Reply to Thread
Page 31 of 33 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts