+ Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7

Thread: Cont furat

  1. #1 SP
    Member klausn's Avatar

    Cont furat

    Am cea mai mare problema pe care am intalnit-o pana acum.Cineva mi-a furat contul de Messenger.Am luat legatura cu el,si i-am zis cum mil pot recupera, ca fac orice.Mi-a spus doar ca ''costa'' si nimic altceva.Sunt foarte foarte ingrijorat deoarece am date foarte impotyante pe email.Cum pot recupera?

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    klaus: daca tu ai facut contul de messenger, atunci mergi frumos pe pagina de yahoo, si ai acolo o functie de stolen account. Important e sa nu-ti fi schimbat deja datele (in afara de password). Ai aici ceva care s-ar putea sa te ajute: Stolen Yahoo! accounts - What to do - The Unofficial Yahoo Weblog

    Mai mult, vezi ca e posibil sa ti-l fi furat cu vre-un programel, spyware, keyboard logger ceva. Asa ca scaneaza cu un antivirus/antispyware bun ! Bafta !

  3. #3 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    deja da massuri de pe el

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Asa am patit si eu. Am trimis mail acolo, la yahoo, am anuntat ca a fost furata parola, am dat parola veche, secret questionul vechi (si asta era schimbat), pana si data exacta cand a fost facut contul si datele inscrise cu precizia unui ceas elvetian...
    Raspunsul din partea unei dudui a fost.. desigur, va putem schimba parola, trebuie sa ne dati raspunsul la secret questionul de acum... Moment in care am decis ca mai bine imi fac un id nou si traiesc linistit cu o lista mica, de maxim 40 de persoane

  5. #5 SP
    Member klausn's Avatar
    Deja mi-am facut un cont nou, klaus.klaus1996 . Sunt foarte dezamagit din cauza conturilor pe care le am pe email.Daca ma bagati la voi in lista va povestesc si cum s-a intamplat.Multumesc,sunteti foarte de treaba.Deja am inceput sa schimb si sa recuperez ce pot.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    klaus: pai fii si tu mai atent cu id-ul de mess. Uite cum ai facut mai sus... deja l-ai facut public pentru toata lumea. Also, sper ca parola nu este klaus1996 sau 1996klaus

  7. #7 SP
    Member klausn's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    klaus: pai fii si tu mai atent cu id-ul de mess. Uite cum ai facut mai sus... deja l-ai facut public pentru toata lumea. Also, sper ca parola nu este klaus1996 sau 1996klaus
    Nu,am pus o parola foarte lunga,care nu va mai fi zisa pentru nimic in lume.Adauga-ma si tu in adresa ta daca binevoiesti klaus.klaus1996

    ---------- Post added at 04:26 PM ---------- Previous post was at 03:56 PM ----------

    Dragilor mi-am recuperat contul!! Multumesc ca mi-ati fost alaturi,m-ai ales lui BoDoPSX care m-a ajutat putin mai mult,va raman dator la toti,insa nu stiu cu ce v-asi putea ajuta eu.Multumesc si o zis buna in continuare!

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. Macbook furat in Londra, localizat cu Hidden App in Teheran By AlanPoe in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 18-04-2013, 02:03
  2. Replies: 3 Last Post: 04-01-2011, 20:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts