+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Mesaje incomplete in Tapatalk

  1. #1 SP
    svg
    Member svg's Avatar

    Mesaje incomplete in Tapatalk

    Salut!
    A mai patit cineva sa aiba un mesaj incomplet afisat in Tapatalk dar complet in browser?
    De ce se intampla asta?
    Se poate rezolva cumva ( user, admin, app developer)?
    Multumesc!
    Pozele au corespondenta urmatoare (cel putin la mine): 1 cu 4 si 2 cu 3
    Attached Images Attached Images screenshot_2015-04-21-00-17-15.png screenshot_2015-04-21-00-16-55.png screenshot_2015-04-21-00-29-40.png screenshot_2015-04-21-00-29-49.png

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie imi arata corect atat pe iOS (iPhone 6) cat si pe Android (Note 3) si Windows Phone (Lumia 730), dupa cum se poate vedea. Cred ca ai tu o problema...

    Later Edit: Acum vad ca in screenshot-ul de pe Windows Phone (pe care-l folosesc mai rar), nu apare si Justified in mesaj... Bizar. Dar din pacate nu pot face nimic. Ai putea posta pe forumul de suport de la Tapatalk.
    Attached Images Attached Images img_0688.png screenshot_2015-04-21-01-27-13.png wp_ss_20150421_0001.jpg

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    La mine e ok pe Android 5 și Windows 10.

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Ba de ce mai apar eu in toate pozele
    Tapatalk e o mizerie oricum, direct in coșul de gunoi cu ea.

  5. #5 SP
    svg
    Member svg's Avatar
    Se pare ca e o problema la mine, nu stiu care ar fi. Multumesc de raspunsuri !

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Mesaje incomplete in Tapatalk

    E bun si Tapatalk-ul cateodata... dar impresia mea e ca vrea sa faca prea multe si reuseste prea putin. Asta se intampla deoarece ei vor sa suporte orice tip de forum, orice versiune, pe orice platforma... si ajung sa nu stie basic stuff (de exp. sa afiseze un clip sau sa deschida o pagina dintr-un URL), dar nah... au ei tone de forumuri? Au!

    Tech supportul lor din pacate e la pamant. Eu nici nu mai raportez bug-uri pt. ca oricum le ignora. Sau poate au lista prea mare...

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si la mine aceeași problemă
    uploadfromtaptalk1429603772383.jpguploadfromtaptalk1429603779186.jpg

    LE: Tapatalk 4.12, Android 5.0.2

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Mesaje incomplete in Tapatalk

    Cei care aveti probleme, postati si voi pe ce device aveti probleme si ce versiune de OS si de Tapatalk folositi... Poate e timpul pentru un upgrade?

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca sunteti pe Android goliti cache-ul aplicatiei, daca nici asta nu merge reinstalati aplicatia. Daca nici asa nu merge, folositi browserul normal. Deja de la 4.5" in sus nu mai vad rostul lui tapatalk, decat daca va place sa primiti notificari. Si nu tin minte Android din ultimii ani cu ecran mai mic

  10. #10 SP
    svg
    Member svg's Avatar
    Eu sunt pe Android 4.4.2 cu Tapatalk 4.12.2.

  11. #11 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Si eu sunt pe Android 4.4.2 cu Tapatalk 4.12.2 si imi intoarce pozele cand le uploadez chiar daca in telefon sunt ok. Sfaturi?

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Editeaza un pic pozele, ca sa scape de autorotation-ul acela (e un tag in imagine care ii spune telefonului in ce pozitie a fost facuta poza - el stie sa o citeasca si sa o afiseze rotita, dar la conversie thumbnails de multe ori nu face treaba asta). De obicei la editare se sterg acele tag-uri... Poti face un test.

    Pe PC poti folosi cu incredere FastStone Image Viewer.

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Iar nu se vede in Tapatalk cred ca după faza cu "SI"când adaugi link se întâmpla ceva

  14. #14 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Merge ok pe i6 cu Tapatalk.

  15. #15 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Stiu ca pe iphone nu sunt probleme, nu stiu care e faza
    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1244515

  16. #16 SP
    svg
    Member svg's Avatar
    Nici mie nu imi apare continuarea postului 635 din http://www.consolegames.ro/forum/f60...ml#post1245313.
    Eu zic ca MonkY e de vina

  17. #17 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    ^Nici mie....hmm

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si ati facut ce-a zis tudyniuz mai sus? Ca presupun ca iPhone nu v-ati luat

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, degeaba

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu zic ca ar trebui sa asaltam intr-o zi pe cei de la tapatalk... Poate daca pe mine si inca 2-3 ma ignora cand postez despre probleme... daca vom posta 100-200 de insi, vor ignora mai greu situatia. Ce ziceti? Hai sa facem o lista de probleme... si postam toti.

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Tapatalk - API outdated By Quasivasi in forum Help Desk
    Replies: 7 Last Post: 20-02-2015, 00:33
  2. Problema mesaje ciudate By AndyTiME in forum Software
    Replies: 4 Last Post: 25-05-2013, 22:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts