+ Reply to Thread
Page 1 of 78 1 2 3 11 51 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Post Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

    Intrucat a "explodat" aria de Publicitate, vom incerca prin acest thread sa mai adaugam un pic de "control" si sa facem o lista "neagra" cu userii incorecti sau care nu si-au respectat intelegerile conform anunturilor. Mai exact, o sa va rog sa postati aici in cazul in care ati avut probleme cu un anumit user/tranzactie. Postati linkul in cauza si detaliati problema cat mai bine posibil. Voi incerca sa dau eu un exemplu:

    Userul: GreyhounD
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...ri-xbox-360-a/
    Calificativ: neserios
    Problema: I-am comunicat ca vreau sa achizitionez jocul X la pretul cerut de el si desi am fost primul care a postat, jocul a ajuns la userul Y. L-am contactat si nu mi-a oferit nici-o explicatie. Nu recomand !

    P.S. Sorry Grey ca te-am dat exemplu pe tine. Disclaimer: postul de mai sus nu are nici-o legatura cu realitatea.
    Attached Images Attached Images troll.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...putem să-i apostrofăm puțin? [cateva vorbe de bun simț - (nimic vulgar...)]

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...putem să-i apostrofăm puțin?
    Aici puteti sa va spuneti off-ul si sa va faceti cunoscuta problema pentru a se evita pe viitor aceleasi situatii cu userul in cauza. Atentie, nu este un thread pentru flame wars, asa ca va rog sa va rezumati la tranzactiile cu probleme fara a aduce injurii. Cum spuneam, incercam sa aducem un extra de calitate pe forum si nu scandaluri. Enjoy !

    P.S. Scandalagii vor primi niste cartonase a caror culoare n-o sa placa

  4. #4 SP
    Member I condoe I's Avatar
    Userul: Reborn2603
    Anunt: Vand Xbox 360 Elite cu o mica problema
    Calificativ: neserios si nesimtit
    Problema: am stabilit pe ym sa-mi trimita hdd-ul de 120 de xbox. A ramas sa-i dau pretul cerut plus jumatate din transport dupa care am aflat de pe thread ca l-a dat la altcineva. L-am contactat si nu mi-a mai raspuns in nici un fel, nici pe propriul lui thread n-a mai zis nimic.
    Si nu sunt singurul care spune asta:
    dedy: La fel am patit si eu cu controlleru de la useru respectiv(reborn).Neserios vorbim una si facem alta.
    faby_67: prieteni am primit un pm de la reborn si mia spus ca are un client probabil cineva de acolo de la iel din oras asa cred io si probabil ia luat tot pachetul a spus ca daca nu al da o sa ma contacteze
    Acum mai nou a inceput sa ma insulte prin visitors messeges.

    NU RECOMAND!

  5. #5 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Userul: danymw http://www.consolegames.ro/forum/members/danymw/
    Anunt: Are mai multe.
    Calificativ: No comment (Trageti voi concluzia)
    Problema: Prima ora i-am dat Mirrors Edge pe Ninja Gaiden si a fost destul de ok (probabil pentru ca jocul care mi-l daduse era mai vechi). Acum vre-o 2-3 saptamani, am schimbat mai multe "chestii" cu el si m-a rugat sa ii dau si Street Fighter 4 Collectors Edition, desi nu a avut ce sa imi dea pe moment, zicand ca ma va contacta imediat si ne vom rezolva datoria. Respectivul user are fix 37/38 de ani, deci va dati seama ca nu m-am gandit ca s-ar bucura la 2-3 milioane. Atunci a fost ultima oara cand m-am mai intalnit cu acest "dany". Omul si-a pus jocurile luate de la mine mai departe pe okazii la niste preturi mari nu gluma si se bucura la cateva milioane. In fine.. Nu este genul meu sa caut lumea si sa rup capete pentru bani, probabil asa ar proceda altii. Eu in schimb prefer sa imi dau seama de valoarea unui om si sa stiu sa ma feresc pe viitor de astfel de caractere. De accea va sfatuiesc si pe voi sa nu faceti tranzactii/schimburi/vanzari cu acest om. Sau daca faceti aveti mare grija.

    Nu recomand. Aveti grija.

  6. #6 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by lordsince View Post
    Userul: danymw http://www.consolegames.ro/forum/members/danymw/
    Anunt: Are mai multe.
    Calificativ: No comment (Trageti voi concluzia)
    Problema: Prima ora i-am dat Mirrors Edge pe Ninja Gaiden si a fost destul de ok (probabil pentru ca jocul care mi-l daduse era mai vechi). Acum vre-o 2-3 saptamani, am schimbat mai multe "chestii" cu el si m-a rugat sa ii dau si Street Fighter 4 Collectors Edition, desi nu a avut ce sa imi dea pe moment, zicand ca ma va contacta imediat si ne vom rezolva datoria. Respectivul user are fix 37/38 de ani, deci va dati seama ca nu m-am gandit ca s-ar bucura la 2-3 milioane. Atunci a fost ultima oara cand m-am mai intalnit cu acest "dany". Omul si-a pus jocurile luate de la mine mai departe pe okazii la niste preturi mari nu gluma si se bucura la cateva milioane. In fine.. Nu este genul meu sa caut lumea si sa rup capete pentru bani, probabil asa ar proceda altii. Eu in schimb prefer sa imi dau seama de valoarea unui om si sa stiu sa ma feresc pe viitor de astfel de caractere. De accea va sfatuiesc si pe voi sa nu faceti tranzactii/schimburi/vanzari cu acest om. Sau daca faceti aveti mare grija.

    Nu recomand. Aveti grija.
    Pare genul tipic de samsar...imi pare rau pt. ce ti s-a intamplat

  7. #7 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by lordsince View Post
    Userul: danymw http://www.consolegames.ro/forum/members/danymw/
    Anunt: Are mai multe.
    Calificativ: No comment (Trageti voi concluzia)
    Problema: Prima ora i-am dat Mirrors Edge pe Ninja Gaiden si a fost destul de ok (probabil pentru ca jocul care mi-l daduse era mai vechi). Acum vre-o 2-3 saptamani, am schimbat mai multe "chestii" cu el si m-a rugat sa ii dau si Street Fighter 4 Collectors Edition, desi nu a avut ce sa imi dea pe moment, zicand ca ma va contacta imediat si ne vom rezolva datoria. Respectivul user are fix 37/38 de ani, deci va dati seama ca nu m-am gandit ca s-ar bucura la 2-3 milioane. Atunci a fost ultima oara cand m-am mai intalnit cu acest "dany". Omul si-a pus jocurile luate de la mine mai departe pe okazii la niste preturi mari nu gluma si se bucura la cateva milioane. In fine.. Nu este genul meu sa caut lumea si sa rup capete pentru bani, probabil asa ar proceda altii. Eu in schimb prefer sa imi dau seama de valoarea unui om si sa stiu sa ma feresc pe viitor de astfel de caractere. De accea va sfatuiesc si pe voi sa nu faceti tranzactii/schimburi/vanzari cu acest om. Sau daca faceti aveti mare grija.

    Nu recomand. Aveti grija.
    Eu nu inteleg cum poti da unui necunoscut de pe forum un produs de 300ron fara nici o garantie.
    Asa ceva se face doar cu prietenii.
    Deja nu vb de tranzactii nereusite ci de useri creduli si naivi.

  8. #8 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    muggs mersi. M-am resemnat
    Stiu Taw, te cred. Dar am mai facut o tranzactie cu el si a fost ok. Nu mi-am dat seama ca a doua oara urma sa fie capabil de asa ceva. Pe viitor voi proceda altfel.

  9. #9 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Nu se poate implementa sistemul de acordare TR? ca pe computer...

    P.S: Oricum, bine ca exista functia Search this Thread. Scrii userul si strigi Bingo!!

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ma_Plictisesti View Post
    Nu se poate implementa sistemul de acordare TR? ca pe computer...

    PSricum, bine ca exista functia Search this Thread. Scrii userul si strigi Bingo!! :B
    Se poate implementa, insa nu se doreste. Stim cu totii ce abuzuri s-au facut de-a lungul timpului cu sistemul de Trader Rating. Abuzuri care din pacate nu se pot ocoli...

  11. #11 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    O mica sugestie...avand in vedere ca unul din userii reclamati aici posteaza in continuare , nu s-ar putea pune sticky in fiecare categorie ?

    Eu unul nu intru niciodata direct pe Bazar ci direct pe subcategoriile care ma intereseaza.

  12. #12 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Am cazut de curand la o intelegere cu un user de pe computergames->nickname-fanecucu,am vb cu el pt. doua jocuri FNR 3 si FORZA 2-le-am pastrat pt el cca 2 sapt. timp in care el mi-a spus ca este plecat din bucuresti cu servicu..l-am inteles ca se poate intampla sa nu ai timp,imi propunea numai ore gen 11,12 noaptea...nu de alta dar am mereu program de la 6:00 dimineata si nu ma mai scol daca nu am culc pe la 11.Azi l-am sunat iarasi si l-am intrebat daca mai vrea jocurile si a zis ca da dar nu poate veni decat la ora 12...12 si ceva.Nu stiu ce sa zic dar amimresia ca nu le-a mai vrut si asta e dar cand stii ca nu mai vrei niste jocrui nu mia il pui pe om sa le pastreze.

  13. #13 SP
    Member donatelo's Avatar
    Userul: Impaler
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...-a/index3.html
    Calificativ: neserios
    Problema:Intrati si vedeti ce am scris.Am dat comanda de un joc de xbox 360 .El a trimis jocul cu Fan Courier.Am stat 2 zile iar jocul nu a venit.L-am sunat de 3 ori nu a raspuns.A doua zi l-am sunat a raspuns a zis: ca a vorbit cu cei de la Fan ca s-au incurcat pachetele adica jocul meu era trimis lui no_m3rcy iar jocul lui no_m3rcy era la mine in oras.
    El a zis ca rezolva problema si ca maine o sa vina Fan curieru cu jocul meu.Bun am asteptat 3 zile dupa pachet la-m sunat pe Impaler si nu a raspuns.

  14. #14 SP
    Member cobain's Avatar
    Din cate am inteles Bogdan e pilot, si s-ar putea ca din aceasta cauza sa fie foarte greu de dat de el la telefon.

  15. #15 SP
    Member donatelo's Avatar
    cobain ok,ok dar el a zis ca a pus pachetele.
    Deci trebuiau sa ajunga .
    SI chestia cu incurcarea coletelor miroase a minciuna

  16. #16 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    Userul: Impaler
    Anunt: Vand jocuri XBOX 360
    Calificativ: neserios
    Problema:Asemanataore lui Donatelo , ceea ce nu inteleg eu este faptul k Impaler a trimis coletele vinerea trecuta(din cate zicea el) si nici in ziua de azi nu le-am primit,inteleg k cei de la FAN sunt neseriosi si poate nu le i-a 24 de ore sa livreze un colet , dar o saptamana este chiar exagerat.Cu toate acestea , miercuri cand l-am sunat mi-a zis k a inversat adresele de livrare si coletul meu se presupunea a fi in Brasov la Donatelo iar al sau la mine dar a rezolvat toata harababura(din cate zicea el) si teoretic noi trebuia sa primim coletele in cursul zilei de ieri, dar k sa vezi... nu s-a intamplat.
    In orice caz eu am cumparat de la el in urma comentarilor lasa-te de Cobain care la descris k fiind serios si de nota 10.Am uitat sa mentionez ca la ultimul apel mi-a spus si k s-a saturat de toata chestia asta .... dak s-a saturat putea macar sa ne spuna k nu le mai da ... k sa nu stam k fraierii 1 saptamana asteptand ceva ce oricum nu va venii.....
    EU UNUL NU-L RECOMAND LA NIMENI

  17. #17 SP
    Member cobain's Avatar
    Eu l-am recomandat pentru ca (cel putin in cazul meu) a fost foarte serios si prompt. L-am sunat pe la 12 si am stabilit ca in jur de ora 6 sa trec pe la el pe la ActionFigures shop undeva prin Drumul Taberei. In ziua respectiva am avut niste examene care s-au intis mai mult si l-am sunat sa il intreb daca ne-am putea intalni pe undeva mai aproape de mine si omu mi-a zis ca vine el cu masina si ne intalnim undeva la 2 min de mine. A venit la ora stabilita, mi-a dat jocurile care arata impecabil (puteti sa vedeti si in pozele facute de mine si postate la el pe thread).

    Este normal sa il recomand ca user serios avand in vedere cele petrecute si expuse mai sus.

    PS. Imi pare rau pentru cei care au avut probleme cu el, dar nota acoradata de mine a fost judecata in urma experientei pozitive avuta cu impaler

  18. #18 SP
    Member donatelo's Avatar
    cobain Nu stiu care a fost problema de nu a trimis jocurile.
    Acuma incerc sa gasesc de la altcineva sa iau jocuri

  19. #19 SP
    Banned Mario's Avatar
    Deci eu am vrut sa imi vand PS3-u,userul walkman ma intrebat daca vreau sa ii dau 2 jocuri The godfther 2 si H.A.W.X la un pret spr. mic,i-am zis ca nu,mi-a adus un client ptr ps3 a zis ca vrea sa-l cumpere tot inafara de cele 2 jocuri,ok,dupa domnul Walkman a zis sa-i dau cele doua jocuri la 60 de lei care au mai ramas am acceptat gandinduma ca nu voi mai avea ce face cu ele,cumparatorul mi-a spus ca luni isi va primi salariul si sa astept ,ok am asteptat azi e marti si nu da nici un semn de viata.Si m-am gandit la urmatoarea chestie inca de la inceput,daca el vrea sa-mi ia cele 2 jocuri la un pret ff mic,si sa faca o chestie dinasta ca mi-a adus un cumparator.Am zis ca un omu' nu e in stare de asea ceva?(parea de incredere)si uite acuma marti cumparatoru numai vrea PS3-u si eu am ramas cu buza umflata,dand acele jocuri la un pret ff mic.
    PS:Mai e si chestia ca amandoi erau din acelasi oras si pareau a fi buni prieteni,sau complici,deoarece cumparatorul trimitealui pe mes tot ce vbeam cu el(nu se face asea ceva,e ilogic,n-are sens...).

  20. #20 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Mario este vina ta omule...Tu i-ai vandut jocurile nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar......

+ Reply to Thread
Page 1 of 78 1 2 3 11 51 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts