+ Reply to Thread
Page 1 of 33 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 651

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Post ConsoleGames.ro website news

    Well, aici voi posta noile features de pe website sau vom anunta diferite modificari aduse.

    Sa incepem cu cateva vesti bune:
    - acum aveti la playerul youtube incorporat si functia de fullscreen !
    - gametrailers user movies now up and running
    - gamespot si gamevideos updated (no more bugs - i hope)
    - Viddler now working (fixed definition)
    - au mai fost adaugate definitii pentru CNN, Daily Motion, DarkOrange, EA Sports World, ESPN, Guitar-Tube, MSNBC, Photosynth, The Escapist)

    Vestile proaste:
    - nu se mai accepta useri cu nickname peste 15 caractere. Sorry

    Modificari:
    - autotag la new thread, desi e recomandat sa setati manual tagurile (se primesc puncte de experience pt. tag-uri)
    - sistemul de attachment a fost modificat. Acum daca cineva ataseaza in threadul "NFS Underground" o imagine de genul "IMG079.JPG", aceasta va fi automat redenumita in "NFS-Underground-IMG079.JPG". Face bine la google
    Attached Images Attached Images news.jpg

  2. #2 SP
    Member Snake's Avatar
    Youtube fullscreen si gametrailers users video fac toti banii ! Thx.

    Cat despre nickuri mari, ma mir ca ai setat nume atat de mari din start. Nu cred ca vrea cineva sa scrie o poveste in nickname

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In miez de noapte am zis sa fac si o modificare la player. S-a marit un pic pe verticala datorita faptului ca am setat control bar-ul sa fie in partea de jos, si nu over the movie. Sper ca va place mai mult asa

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am decis sa scoatem din postbit (partea unde este afisat avatarul in posturi) asa:

    - Location (sa fim seriosi, daca intereseaza pe cineva, se uita in user Info)
    - Join date (iarasi, ce rost are, avand in vedere ca toti suntem inregistrati luna aceasta ?
    - Arcade icons (care deveneau un carnat imens)

    Am facut asta ca sa mai "curatam" un pic imaginea pe forum, si sa nu mai fie orice post de un rand o ditamai magaoaia

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    - incepand de astazi numarul de Thanks available se mareste de la 10 la 20. Nu de alta, dar a si crescut numarul userilor. Impartiti-le cu incredere

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    - de astazi, numarul maxim de caractere dintr-un post a crescut de la 10000 la 15000. In felul acesta puteti scrie review-urile mai ok. Sau pentru thread starters, e mai comod sa aduca modificari decat sa creeze extra posts.

    - also, timpul de waiting pt. 'Last Edited by...' a crescut de la 5 minute la 20 de minute. So, aveti timp suficient sa reparati o greseala in caz ca...

    - pe de alta parte, timpul in care este posibil sa va editati un post a scazut de la 600 de minute la 360 minute.

    - mici retusuri la Regulament. Pe care va sfatuiesc sa-l cititi: http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    - am reusit sa adaug o noua functie ceruta de un user (yep, credeti sau nu, dar iau in considerare toate cerintele) si anume sa adaug functia de "View all your posts" si "View all threads started by you". Este accesibila foarte usor din fereastra de popup la Search. In felul acesta scutiti extra time cautandu-va propriile posturi sau threaduri

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    - acum aveti si functia de Radio & TV, available din meniul principal. Momentan au fost adaugate doar ceva streamuri din afara. O sa incerc sa vad daca pot pune si posturi de radio romanesti si ceva posturi tv. Enjoy !

  9. #9 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu se poate la "Latest Posts" cand dai pe link sa te duca la ultimul post nu primul ?

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Nu se poate la \"Latest Posts\" cand dai pe link sa te duca la ultimul post nu primul ?
    Nu inteleg ? Latest Posts fiind unde ? Avem New Posts aici (in meniul de sub header) care automat va avea si last page in cazul in care sunt multiple. Click pe el, si te duce la ultimul. Sau avem pe homepage in Recent in Forum, unde pe langa last page, mai este si un icon (o sageata in jos) care te duce la new posts... Da-mi un indiciu te rog ca sa inteleg la ce te referi.

  11. #11 SP
    Manager paul's Avatar
    Ma refeream la [vezi poza]
    L o l, n-am incercat sageata, mi se parea mai usor pe link. O sa ma obisnuiesc. Thanks!
    Attached Images Attached Images latest_posts_cg.jpg

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de astazi avem si functia de Automerge... asta pentru cei care nu prea vor, sau nu mai pot sa foloseasca edit, desi postul anterior are mai putin de o zi. Let me know if it works ok

  13. #13 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Testing

    it's ok.

  14. #14 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    E mai mult decat ok, e o usurare pt. cei care uita sau le este lene sa foloseasca butonul Edit.
    In plus mi-a picat fata cand sa dau 2 posturi unul dupa altul si mi-a aparut unul singur unit.... m-am gandit ca asta ar fii dar pare sa fie prea tare.
    MonkY esti tare !

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avem si un nou player... thx goes to Sid !
    Inca nu e versiunea finala... dar cel putin am mai scapat de load-ul de la inceput (din cauza la prea multe pozutze) si e si mai simplu de vizualizat... si am un feeling ca e mult mai "google friendly". Daca dati de bugs, let me know.

    P.S. Stiu ca dupa ce se apasa odata pe movie, nu se mai face preview la poze. Din pacate asta este "feature"

    Later edit: vad ca e cam buggy pe Firefox...

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda... noul player va fi disabled pana va fi 100% up and running. Intre timp ne folosim de cel vechi. Sorry...

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Presupun ca s-au observat ceva modificari la homepage. In primul rand si cel mai important este ca am reusit sa impartim "Recent in Forum" in 2 parti. In felul acesta aveti modul dedicat pentru Recent in Bazar. In felul acesta nu vor mai fi atat de "amestecate".

    Am schimbat formula de calculare a nivelului de Experience, pt. ca deja se ajunsese la nivel maxim (100). Numarul de puncte ramane identic, doar levelul este adus la un nivel mai normal. In curand sper sa putem implementa si sistemul de items pt. punctele respective. Items care se vor transforma in premii in real life

  18. #18 SP
    Banned TheWarlord's Avatar
    One itty bitty problem i noticed. Cand ai ghilimele intr-un post si se face quote, sau preview inainte de a posta se adauga automat inaintea fiecarui caracter de ghilimele cate un slash: \ . is it fixable? I like the new Publicitate/Forum separation, really helpfull

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by TheWarlord View Post
    One itty bitty problem i noticed. Cand ai ghilimele intr-un post si se face quote, sau preview inainte de a posta se adauga automat inaintea fiecarui caracter de ghilimele cate un slash: \ . is it fixable? I like the new Publicitate/Forum separation, really helpfull
    Fixed ! Sa facem si un test:

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Presupun ca s-au observat ceva modificari la homepage. In primul rand si cel mai important este ca am reusit sa impartim "Recent in Forum" in 2 parti. In felul acesta aveti modul dedicat pentru Recent in Bazar. In felul acesta nu vor mai fi atat de "amestecate".

    Am schimbat formula de calculare a nivelului de Experience, pt. ca deja se ajunsese la nivel maxim (100). Numarul de puncte ramane identic, doar levelul este adus la un nivel mai normal. In curand sper sa putem implementa si sistemul de items pt. punctele respective. Items care se vor transforma in premii in real life

  20. #20 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Cine ajunsese la level 100 ?!?

+ Reply to Thread
Page 1 of 33 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts