+ Reply to Thread
Results 1 to 9 of 9

Thread: PSN Trophy Cards

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    PSN Trophy Cards

    S-au lansat si Trophy Cards pe eu.playstation.com. Ce mai trebuie facut acum pentru a putea fi implementate pe forum ca sa vedem si noi un Leaderboard pentru aria de PS3, cum este la Xbox 360?


  2. #2 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    subscriu, cu toate ca eu joc pe cont de ro si nu am cum afisa dar ar prinde bine
    eventual imi bag si eu nasul in php daca e cazul

    cheers

    ---------- Post added at 01:25 PM ---------- Previous post was at 12:41 PM ----------

    merge si la acc de ro


  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    inca putin si scoate sigur VB un astfel de modul. Totusi e ceva mai greu de facut o ierarhie decat la 360. Asta pentru ca un user care a muncit pentru Gold si Platinum trophies poate fi depasit de unul care are doar Bronze si mult mai multe.

    Sau poate mi se pare mie...

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    E la fel ca la 360. Un user care a jucat 50 de jocuri și a făcut la fiecare 700GS e clar că depășește un user care a jucat 25 jocuri și a făcut 1kGS la fiecare.

    Platinum Trophie(PS3) = 1k+(360)

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Ar putea fi facut un clasament in functie de nivel si de procent. Daca nu ma insel la PS3 se calculeaza pe baza unor puncte. Parca un joc are 1200 puncte.


  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    da Ronan dar parca tot mai OK ar fi ca cei cu mai multe Platinum sa fie mai in fata intrucat la urma urmei vorbim de 'Trophies' care ar trebui sa fie un concept diferit nu o clona idioata de Gamerscore de la 360.

  7. #7 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Fiecare joc are 1000+200 pct. Cele 200 pct. sunt cele de la Platinum! Poate ne spune MonkY care este situatia si cand vor putea fi implementate.

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...micuțul Wii nu are?

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate momentan in afara de playfire si forumul oficial, nu exista suport pentru vBulletin si PSN Trophy... insa nu ma indoiesc ca va exista un modul dedicat. Meanwhile, fara o gramada de programatori in spate, nu avem cum sa implementam noi singuri asa ceva. So, we can only wait and hope

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. PSN Trophy Cards By SirAndrew in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 73 Last Post: 08-02-2012, 23:29
  2. PSN Cards si Video Store pentru Europa By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 19-08-2009, 10:56
  3. PSN cards pentru Europa By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 27-07-2009, 22:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts