+ Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Remember me && banner pentru inregistrare

  1. #1 SP
    Junior Member alessio87alex's Avatar

    Remember me && banner pentru inregistrare

    Salutare,

    Eu tot timpul bifez remember me, dar nu imi pastreaza sesiunea cat as vrea. De exemplu daca sunt logat aseara si intru azi dimineata, iar trebuie sa ma loghez. E destul de enervant, mai ales ca de obicei intru de pe telefon.

    O alta treaba foarte foarte enervanta este acel banner cu ... sailormoon sau ceva care iti apare in dreapta si practic iti acapareaza o buna parte din ecran. Din moment ce am user vreau doar sa ma loghez..

    Nu in ultimul rand, acel mesaj care iti apare si iti spune sa te inregistrezi ar trebui sa aiba si o sectiune de login pentru cei care deja au user.

    Se poate face ceva in sensul asta?

    Va multumesc,
    Alex

  2. #2 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Sigur nu stergi cookie-urile cand inchizi browser or...?

  3. #3 SP
    Junior Member alessio87alex's Avatar
    Pe iPhone? Nu, never.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fa te rog niste screenshots pentru ca eu unul nu sunt foarte convins ca am inteles in totalitate ce vrei sa spui.

  5. #5 SP
    Junior Member alessio87alex's Avatar
    Desigur:

    1) Chestia asta imi apare foarte des pe telefon cand mai deschid cate un thread nou, desi mereu dau 'remember me' cand ma loghez. Totodata nu e un formular de login si trebuie sa ma duc sus si sa dau 'click' pe login.

    https://cldup.com/yyS5dfu_1m.PNG

    2) SailorMoon imi apare mereu cand dau click pe formular sa imi introduc datele. Cateodata din greseala findca e atat de aproape reclama aia dau click pe ea in loc sa nimeresc butonul de login. E frustrant.

    https://cldup.com/9iQqxvehAB.PNG

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E foarte dubios ce spui tu. Ai incercat sa iti dai login direct din partea dreapta-sus? Apoi sa alegi pastrarea parolei.

  7. #7 SP
    Junior Member alessio87alex's Avatar
    Pai asta fac de fiecare data. Formularul de login pe care il vezi in a 2-a poza e formularul normal, dar cu zoom (ca asa face pe iPhone by default daca nu exista o setare a paginii care sa il impiedice).

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ti-as recomanda atunci sa stergi cookies si cache din Settings -> Safari si sa vezi daca face asa in continaure.

+ Reply to Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts