Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: E3 2015: Conferinta Square Enix

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2015: Conferinta Square Enix

    Am scapat cu viata si de conferinta Nintendo si am ajuns la penultima conferinta din cadrul E3 2015, cea in care Square Enix isi va prezenta ce are mai bun in portfoliu. Dupa ce m-am plictisit enorm la Nintendo, trebuie sa recunosc ca si aici au avut o logoree si si-au batut joc de limba engleza in toate modurile posibile... dar au mai recuperat prin jocuri. Din pacate, multe dintre trailere au fost deja prezentate in conferintele anterioare. Si da, inca n-am aflat o data de lansare pentru Final Fantasy XV. So, let's see:

    Conferinta a inceput cu Just Cause 3, despre care aflam ca se intinde pe nici mai mult nici mai putin de 400sqm (square miles) si se va lansa pe 1 Decembrie 2015 pe platformele deja consacrate: PS4, Xbox One si PC (se pare ca pe la majoritatea consolele PS3, Xbox 360 si Wii U sunt ca si moarte). Mai jos aveti trailerul aferent:



    Urmeaza cateva detalii despre urmatorul joc NieR, prezentarea lui Rise of The Tomb Raider (unde primim un documentar despre cat de atent s-a lucrat la noua Lara Croft) si ajungem la mobile unde este anuntat Lara Croft GO - soon on tablets and smartphones.





    Urmeaza un colaj cu Life is Strange si Dragon Quest Heroes (despre care nu primim niciun detaliu) si ajungem din nou la Final Fantasy VII Remake (macar la Square Enix speram si eu sa vad macar 30 de secunde de gameplay). Dar nici aici nu primim o data de lansare, gameplay or else... asa ca ajungem din nou la mobile cu Final Fantasy VII care vine pe iOS - by the end of the year. Si inca un joc de mobile: Kingdom Hearts Unchained Key. Ole!



    Trecem la un titlu extrem de asteptat de fani: Kingdom Hearts III despre care aflam ca se va lansa doar pe Xbox One si PS4. Totodata primim si un nou titlu Final Fantasy, denumit... World of Final Fantasy - pentru PS4 si PSVita in 2016.



    Ajungem la Hitman si primim data de lansare: 8 Decembrie 2015, PS4 si Xbox One, sarim peste un colaj cu Hitman Sniper, Triad Wars, Final Fantasy XV si ne oprim la un alt titlu mult asteptat si interesant: StarOcean - Integrity & Faithlessness.





    Ne apropiem de final cu Deus Ex: Mankind Divided, despre care momentan nu stim decat ca se va lansa undeva in 2016, pe PS4, Xbox One si PC. Si finalizam cu "new IP" care ar fi in lucru de catre cei de la Tokyo RPG Factory - Project Setsuna. Din pacate, in afara de niste slidere .jpg nu aflam nimic interesant.



    Si cu asta, maratonul conferintelor se apropie de final. Mai avem maine conferinta PC Gaming, dupa care analizam toate cele, facem interviurile si vedem ce note acordam pentru toti. Si pentru ca tot suntem la categoria note, cei de la Square Enix primesc 6/10. Sorry, dar au pierdut prea mult timp explicandu-ne jocurile si ce se intampla in ele (de parca citeam ceva de pe wikipedia), au pierdut timpul murdarindu-se de engleza, si au sarit peste niste titluri importante, preferand in schimb sa se axeze pe "mobile gaming". Ah, si sa nu mai vorbesc ca nu se vine la E3 cu proiecte care sunt in faza de slidere... Norocul lor e ca totusi au titluri bune, ca altfel...
    Attached Images Attached Images hitman_e3_2015.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Daca nu ne plictiseau atat de mult si aratau ceva nou fata de conferintele din zilele trecute aveau o nota mai mare, asa le oferim un 4,5.

  3. #3 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    bine am inteles tot scoatem jocuri DAR EU CAND O SA AM TIMP SA LE JOC. Desigur glumesc si eu abia astept o sa fie un sfarsit de an incarcat si asta e bine ca macar o sa fie jocuri din care sa alegi cand termini cu una

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Lasa ca le dau eu 7 pt ca sunt fanboy PS si au aratat jocuri exclusive PlayStation

  5. #5 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Square Enix is back! Dumnezeule, cate jocuri bune! Da, au vorbit mult, dar asta asta a fost singurul lucru gresit pe care l-au facut. In rest am avut numai jocuri bune. Kingdom Hearts 3 arata extraordinar. Si avem un nou Nier?! Facut impreuna cu Platinum Games?! And that mask! Tot in zona de maximum hype a fost si Star Ocean 5. E bine ca au aratat gameplay ca sa vedem ca e Star Ocean. Atat ajunge. World of Final Fantasy pare interesant. E clar ca nu mai suntem in perioada FFXIII si FFXIV 1.0, deci am incredere ca o sa fie un joc demn de aceasta serie.

    "The western games" au arata bine, desi au suferit de prezentari orale mult prea lungi si neinteresante. Sunt FOARTE entuziasmat de Just Cause 3 si Deus Ex, dar imi este putin teama de Hitman si Tomb Raider. Cele din generatia trecuta au fost, desi nu excelente, bune. Sper ca si noile titluri sa atinga macar acel nivel.

    In rest, avem de privit spre viitor, cu Final Fantasy VII Remake si Project Setsuma. Un viitor care pare sa revina la spiritul clasic al RPG-urilor japoneze.

    8.5/10

  6. #6 SP
    Member ymess's Avatar
    Eu m-am uitat doar pentru Just Cause 3, nu am fost dezamagit Interesant e ca vor lansa Tomb Raider odata cu Fallout 4, oops.

  7. #7 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Tomb Raider arata foarte bine.

  8. #8 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Oh my God! Nu pot sa cred ca au anuntat NieR - sper la un sequel de ani buni. Pentru mine asta a insemnat toata conferinta si ma declar multumit, fiind unul dintre jocurile mele preferate.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Square Enix's E3 2015 press conference in five minutes:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 22:39
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 22:38
  3. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 22:37
  4. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 22:36
  5. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 22:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts