Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Nintendo lanseaza inca o noua consola: 2DS XL

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Nintendo lanseaza inca o noua consola: 2DS XL

    Hmm, iata un anunt la care nu se astepta nimeni, si care a aparut pur si simplu din neant. Se pare ca Nintendo e pe val in propria sa lume (cea retro si a portabilelor), si dupa nebunia cu NES Classic Edition si Nintendo Switch, mai isi face loc in portfolio pentru inca o consola. De data aceasta vorbim de noul 2DS XL, ce se va gasi in magazine incepand cu 28 Iulie 2017 (ziua de lansare pentru Hey Pikmin si Miitopia) si va avea pretul de 150$. Din cate am observat in trailer (intrucat date tehnice nu am primit), va fi practic un fel de 3DS XL fara functia de 3D - sau daca am glumi, am spune ca e un 2DS cu balamale...

    Se va putea achizitiona fie in culorile negru cu albastru (reusita combinatia - parca n-ar fi stricat si o varianta negru cu rosu), fie in varianta limitata alba cu auriu (care momentan apare doar pentru Asia). Well, ce sa zic. Bafta Nintendo! Ma tem insa sa nu fie suprasaturata piata de asa ceva. What do you think?

    Attached Images Attached Images nintendo_2ds_xl.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nintendo 2DS XL - Fata / verso (sorry de calitate - that's the best i could find)!
    Attached Images Attached Images nintendo_2ds_xl_models.jpg

  3. #3 SP
    Member kpy_here's Avatar
    E cam urâtă cu spume. Pe lângă asta observ că au schimbat și poziția difuzoarelor. Why would you do that?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu speram sa isi concentreze toata atentia pentru Switch, doar e consola lor cea mai mare, dar incep sa cred ca nu prea ii intereseaza asta, stiu si ei ca la 150$ vor vinde in draci prostioara asta fata de Switch, care incep sa cred ca a fost lansat doar pentru a face un bundle cu Zelda si sa le creasca lor profiturile. Nu imi place ce vad de la Nintendo, nici ca hardware si nici ca software.

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mie nu-mi place ce vad ca Marketing.

  6. #6 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Frumoasa, doar ca vine puțin cam târziu, mergea scoasă anul trecut.
    Sunt curios cu cât o sa se dea la noi.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cum cu cat o sa se dea la noi? Nu mai e paritatea aia de 10:1? 150$ = 1500 RON? La lansare... ca dupa o sa fie pe la 900, pentru boierii care nu au deja 3DS XL. Doar e Nintendo, ce dracu'?

  8. #8 SP
    Member kpy_here's Avatar


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Nintendo lanseaza in sfarsit o noua consola! By MonkY in forum Console News
    Replies: 158 Last Post: 29-08-2020, 18:10
  2. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07
  3. Noua consola Nintendo: Nintendo 2DS By storm89shadow in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 12 Last Post: 16-10-2013, 15:44
  4. Replies: 42 Last Post: 02-09-2013, 10:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts