Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: ConsoleGames.ro goes mobile!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    ConsoleGames.ro goes mobile!

    Intrucat nu cred ca mai exista gamer serios care sa nu faca browsing pe mobil, am decis sa facem pasul acesta pentru a usura accesul la forumul CG. De-a lungul timpului au fost incercate diverse style-uri, skin-uri si tot felul de nebunii pentru a optimiza navigarea pe telefoane si alte device-uri mobile. Well, de curand se pare ca in ajutorul nostru a venit Tapatalk, un addon cu ajutorul caruia forumul CG poate fi accesat pe telefoane iPhone, telefoane cu Android sau Nokia Symbian. In curand se pare ca va exista suport si pentru BlackBerry.

    Pentru a putea accesa forumul CG (atentie, fara homepage) va trebui sa descarcati aplicatia Tapatalk via AppStore, Android Market sau Ovi Store, dupa care va puteti loga pe forum cu userul si parola voastra. Cei de la Tapatalk garanteaza securitatea si viteza maxima pentru forum, practic orice element grafic fiind pur si simplu eliminat. Nu va faceti probleme, puteti atasa sau vizualiza pozele care sunt ca attachments pe forum.

    In speranta ca am facut multi useri fericiti, asteptam opiniile voastre si probleme legate de browsingul via Tapatalk.

    P.S. Site-ul va putea fi accesat in continuare de pe mobile si via browserul vostru favorit, deci Tapatalk este practic o alternativa. Enjoy !
    Attached Images Attached Images consolegames_goes_mobile_tapatalk.jpg

  2. #2 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    marfa, ca ma cam chinuia putin.

  3. #3 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Sorry, this item is not available for the Nokia N95.
    Browse more great content in the "Related" section below.


  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    Sorry, this item is not available for the Nokia N95.
    Browse more great content in the "Related" section below.

    Cred ca baietii si fetitele de la Nokia au fost cumsecade si n-au vrut sa spuna "Buy a newer phone. Yours is freakin' old"

  5. #5 SP
    Member D3evil's Avatar
    La fel ca Bodo:

    Sorry, this item is not available for the Nokia E71.
    Browse more great content in the "Related" section below.

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca baietii si fetitele de la Nokia au fost cumsecade si n-au vrut sa spuna "Buy a newer phone. Yours is freakin' old"
    c'mon nokia N95 old. e adevarat ca e pe piata de mult timp,dar telefonul e destul de high-tech.

    in fine, Great News @MonkY, as usually. cate faci tu pentru noi, ar trebui sa-ti facem o statuie pe forum. acum sper sa reusesc sa achizitionez si eu programul, foarte greu cu cardurile astea

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bizar, vad pe la diversi (inclusiv cu Nokia E71) ca au Tapatalk: some grievances about the Nokia app on E71 - Tapatalk Community Forum
    Sigur ati incercat pe Ovi Store ? Ovi Store: Tapatalk - Forum Client

    ---------- Post added 27-02-2010 at 03:02 PM ----------

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    c'mon nokia N95 old. e adevarat ca e pe piata de mult timp,dar telefonul e destul de high-tech.
    Hmm, are totusi 3 ani. Nu zic ca nu are putere suficienta... dar stiu ca unul din motivele pentru care am renuntat la N95 8GB era lipsa accesului la multe aplicatii. Incercati sa gasiti .sis-ul or something... Daca Nokia nu va da acces, cautati o portita.
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    in fine, Great News @MonkY, as usually. cate faci tu pentru noi, ar trebui sa-ti facem o statuie pe forum. acum sper sa reusesc sa achizitionez si eu programul, foarte greu cu cardurile astea
    Stai linistit, nu vreau statuie... vreau ceva mai mult timp liber sa pot sa ma relaxez si eu la cate un joc favorit. Din pacate, too much work. C'est la vie.

    P.S. Totusi tineti cont ca Tapatalk este optimizat pt. iPhone si Android OS...

  8. #8 SP
    Member D3evil's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Bizar, vad pe la diversi (inclusiv cu Nokia E71) ca au Tapatalk: some grievances about the Nokia app on E71 - Tapatalk Community Forum
    Sigur ati incercat pe Ovi Store ? Ovi Store: Tapatalk - Forum Client

    ---------- Post added 27-02-2010 at 03:02 PM ----------


    Da, pe ovi store.
    Attached Images Attached Images tapatalk.jpg

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm, are totusi 3 ani.
    iPhone-ul are 4 nu asta e scuza

  10. #10 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Daca cumpar si eu Tapatalk de pe Ovi Store si costa aprox 9 ron,vin de platit pe factura?

  11. #11 SP
    Member Catallin's Avatar
    Am pus si eu din AppStore si e fix FREE E o versiune platita si o versiune RO care e FREE. Pana acum totul in regula, imi place cum afiseaza. Mai exploram...

  12. #12 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    well vechi sau nu, il tin pt convorbire nu pt alte aplicatii and stuff

    pt ce il folosesc e super telefon

    plus ca prefer sa imi iau joace nu sa bag in telefoane

  13. #13 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    nice feature monkY . cred ca o sa incerc azi site-ul de pe iPhone . Sa vedem cum arata

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    iPhone-ul are 4 nu asta e scuza
    Nu poti sa compari pere cu... Apple
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    well vechi sau nu, il tin pt convorbire nu pt alte aplicatii and stuff
    Pai asta au zis si baietii destepti de la Nokia: "Daca tot ne foloseste lumea telefoanele doar pentru 'convorbiri' atunci la ce Dzeu sa le mai dam si aplicatii ?!?". De-aici si raspunsul "Sorry, this item is not available for the Nokia N95"
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    plus ca prefer sa imi iau joace nu sa bag in telefoane
    Ai putea sa le combini, si sa bagi banii in joace pt. telefon
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    nice feature monkY . cred ca o sa incerc azi site-ul de pe iPhone . Sa vedem cum arata
    Pai, cum Dzeu sa arate ? Muuult text. Si poze ca attachmenturi. Pe iPhone nu stie landscape mode (decat pt. vizualizare poze). Ideea de baza e sa foloseasca pe cat mai putin bandwith posibil, si sa afiseze instant tot ce tine de mesaje. Fara headers, logos si alte alea

  15. #15 SP
    Member octav's Avatar
    Multumim MonkY. Chiar acum am downloadat aplicatia

  16. #16 SP
    Member weriwulf's Avatar
    OK, must try

  17. #17 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Pacat ca lipseste butonul de "go to new post"

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din cate am observat, ei imbunatatesc aplicatia destul de des de cand au lansat-o (ma refer la Tapatalk). Poate chiar nu ar fi rau sa si adaugati comments pe Apple Store sau Android Store unde sa cereti ce anume va intereseaza. It usually works...

  19. #19 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Maine ma duc sa imi maresc viteza intrnetului pe telefon si cumpar si aplicatia,good work MonkY!Acum trebuie sa imi cumpar un telefon ceva mai performant,s-a invechit E63-ul...

  20. #20 SP
    Member Catallin's Avatar
    M-am bucurat degeaba de aplicatia Tapatalk free. Cu ea nu poti sa postezi, sa atasezi imagini... Oricum m-a convins acel "demo" ca merita si am achizitionat-o.

    MonkY la mine afiseaza si avatarele. Landscape ai si cand postezi ceva. Acum vad ca si editul este goarte bine implementat si discret. Oricum foarte destept cel care s-a gandit la ea. Functioneaza forumul de pe mobil instant acum. O hiba am gasit... La new posts gaseste prea putine threaduri. Pe PC imi arata mai multe.
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 09-04-2012, 16:32
  2. Thanks goes to Dj Mo ! By MonkY in forum Console Club
    Replies: 64 Last Post: 27-05-2011, 17:03
  3. Harry Potter goes Third Person Shooter ?!? By Honord in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 04-06-2010, 14:10
  4. Resident Evil 5 goes Gears By MonkY in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 04-09-2008, 16:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts