Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 246

Thread: ConsoleGames.ro - Turneu Tekken 6 (PS3 & X360)

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    ConsoleGames.ro - Turneu Tekken 6 (PS3 & X360)

    Cred ca e timpul pentru un turneu marca ConsoleGames.ro si de data aceasta unul nou. Am observat la ultimele intalniri ConsoleGames.ro ca jocurile de tip fighting, mai ales Tekken, sunt foarte populare printre membrii forumului si normal ca orice om curios am intrebat: "V-ar interesa un turneu de Tekken, sa zicem?". Surprinzator sau nu am primit numai raspunsuri pozitive din partea tuturor, asa ca asteptarea a luat sfarsit (ce dramatic a sunat) si putem da drumul la turneul de Tekken 6. In urma cu ceva timp am deschis un thread unde v-am rugat sa veniti cu propuneri si sugestii in legatura cu regulamentul turneului. Dupa mai multe consultari m-am decis in sfarsit cum se vor desfaura turneele de Tekken pe ConsoleGames.ro, asa ca let's cut to the chase. Mai jos aveti postat regulamentul si va rog frumos sa-l cititi inainte sa va inscrieti si sa-l respectati pe intreaga perioada a turneului si nu uitati doar un lucru va cer: seriozitate!

    I. Vreau sa ma inscriu

    Daca doriti sa va inscrieti in turneu trebuie sa urmati urmatorii pasi:
    • postati in acest thread numele complet si ID de PSN/XBL
    • va rog sa-mi trimiteti un PM cu ID de messenger, o adresa de e-mail, un numar de telefon si personajul cu care vreti sa jucati pe intreaga perioada a turneului
    • pentru PS3: intrati aici si dati Join Tournament
    • pentru X360: intrati aici si dati Join Tournament
    Cei care nu vor urma toate instructiunile de mai sus vor primi un PM de atentionare si dupa 48 de ore vor fi eliminati din competitie, inainte ca aceasta sa inceapa, asa ca va rog frumos sa fiti foarte atenti

    II. Desfasurarea competitiei

    Initial vroiam sa "imprumut" un regulament de la competitiile oficiale de Tekken, dar m-am hotarat ca pana la urma sa facem unul nou specific ConsoleGames.ro. Evident ca majoritatea rgulilor se regasesc si in turneelor oficiale.
    • In primul rand turneul este organizat de catre AndRewqp, adica de mine, si voi fi ajutat de catre Walkaman, caruia vreau sa-i multumesc ca s-a oferit voluntar. Daca aveti orice fel de nelamurire nu ezitati sa ne contactati.
    • Participantii isi vor alege un personaj inainte ca turneul sa inceapa si imi vor trimite prin PM numele lui. In acest mod nu va stii nimeni personajele folosite de ceilalti. Cand se va da drumul la turneu voi posta un tabel cu jucatorii si personajele pe care si le-au ales.
    • Pentru acest turneu vom folosi pluginu-ul Competitions oferit de forum. Acesta va va aranja in mod aleatoriu cand competitia va incepe si acolo veti avea si un grafic cu desfasurarea competitiei, asa ca va sfatuiesc sa accesati aceasta pagina cat de des puteti.
    • Turneul va incepe doar cand se vor inscrie numarul maxim de jucatori atat pentru PS3 cat si pentru X360, adica 16. Daca in 14 zile incepand de astazi nu se vor inscrie suficenti jucatori turneul se va suspenda.
    • Cand se vor posta meciurile din etapa urmatoare, jucatorul care va avea o linie trasa sub numele lui va creea sesiune de joc si ii va da invite adversarului.
    • Meciurile se vor desfasura in modul urmator: online mode -> player match -> create session ->
      • rounds: 3
      • Round Time: 60
      • Max Players: 2
      • Private Slots: 0
      • Voice chat: on
        pe urma ii dati invite adversarului.
    • Pentru a fi declarat castigatorul unui meci trebuie sa reusiti sa castigati cel putin 2 din 3 partide, partidele avand sistemul cel mai bun din 5 runde.
    • Cand se va termina un meci, cel care a pierdut este obligat sa posteze rezultatul in acest thread inainte de deadline dupa modelul:

      PSN/XBL id (character) - PSN/XBL id (character) scor.
      ex: AndRewqp (Eddy) - Walky7 (Lars) 0-2.
    • Turneul se va desfasura pe etape, fiecare avand un deadline. Cei care nu respecta deadlineul vor fi eliminati imediat din competitie. Daca unul dintre voi are vreo problema si nu reuseste sa-si joace meciul, va rog frumos sa-mi dati un PM si veti primi o amanare.
    • Daca unul dintre jucatori nu da nici un semn ca ar juca meciul pana la deadline, adversarul acestuia va trebuie sa-mi dea un PM si va castiga cu 2-0 la "masa verde".
    • Daca adversarul dumneavoastra va alege alt personaj decat cel ales de la inceputul competitiei, va rog frumos sa faceti o poza la TV si sa raportati imediat incidentul si veti castiga cu 2-0
    • Daca un jucator aduce injurii altui jucator, il ameninta, foloseste expresii jignitoare, triseaza intr-un anumit fel, scoate intentionat cablul de la internet va primi un avertisment, iar daca va recidiva va fi eliminat din competitie si nu va mai avea dreptul sa participe la niciun turneu de Tekken.
    • Daca din cauza unor probleme de ordine tehnice se intrerupe partida, aceasta se va relua de la scorul la care s-a intrerupt partida anterioara.
    • Daca mai multi participanti se plang ca un jucator are lag sau ca are probleme cu conexiunea la internet acesta va fi eliminat din turneu.
    III. Contactarea adversarului

    Fiecare dintre dumneavoastra va primi un PM cu datele de contact (nume, numar de telefon, e-mail) ale fiecarui participant in turneu. Va sfatuiesc ca prima data sa incercati sa il contactati pe adversarul dumneavoastra prin intermediul unui e-mail sau prin messenger. Daca nu reusiti, il veti apela telefonic, dar telefonul sa fie dat intre ore normale (14-19). Cand ii veti da add unui participant pe messenger va rog frumos sa scrieti cine sunteti si ca aveti meci cu el. Cand vorbiti prin messenger va trebui sa folositi un limbaj civilizat, fara prescurtati, fara injurii si fara buzz. In momentul in care veti primi mesajul cu datele fiecaruia va rog sa ii dati add pe PSN adversarului dumneavoastra.

    Va anunt inca de pe acum ca am cateva surprize pentru castigatorii competitiei, asa ca va recomand sa dati tot ce puteti. Bafta!
    Attached Images Attached Images tekken_6_consolegamesro_tournament.jpg

  2. #2 SP
    Member shorinnn's Avatar
    Sorin Sodolescu
    XBL gamertag: shorinnn

  3. #3 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Daniel Jitaru
    PSN ID: walky7

  4. #4 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nume: Andrei Bordeianu
    XBL ID: I GS0Ls I

  5. #5 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu uitati sa dati Join Tournament!!!

  6. #6 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    radu robert
    psn id : radu_robert98r

  7. #7 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Cam cat de mare va fi deadlineul unui meci.Mai concret, pot juca vineri sambata sau duminica, este suficient sau trebuie si in timpul saptamanii?

  8. #8 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    sper sa se stranga 16 oameni
    eu am in lista destui care joaca tekken 6 dar intra f rar

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Valean Tudor
    PSN : Tudoran92

  10. #10 SP
    Member caine_rau's Avatar
    chelcan dragos
    PSN id: caine_rau

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Cam cat de mare va fi deadlineul unui meci.Mai concret, pot juca vineri sambata sau duminica, este suficient sau trebuie si in timpul saptamanii?
    vor fi cam 2 pe saptamana, oricat de incarcat aveti programul cred ca aveti timp sa jucati un meci de 5 minute.

  12. #12 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    vor fi cam 2 pe saptamana, oricat de incarcat aveti programul cred ca aveti timp sa jucati un meci de 5 minute.
    Nu si daca ai 2 domicilii

  13. #13 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Nu si daca ai 2 domicilii
    hai sa fim seriosi acum , nu poti sa joci un meci de 5 minute de luni pana miercuri si altul de miercuri pana sambata. daca nu, nu te inscrie. bafta!

  14. #14 SP
    Member Mikael's Avatar
    ma mi se pare cam nasol ca nai voie sa schimbi caracteru si sa inteleg ca e 1 singur meci de 3/5 runde? nus 2/3 meciuri? in orice caz felicitari AndRewqp pt realizare, organizare, si am uitat sa mentionez daca mai ai nevoie de ajutor poti apela si la mine, ramane valabil daca mai ai nevoie de ceva...oh well...mai astept un pic si o sa ma inscriu si eu la ps3

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Viorel Nicolae
    GT: RonanN1

  16. #16 SP
    Junior Member Snoopy16's Avatar
    Mai e deschis turneul asta ?? Doghi Rares PSN id : dogeatdog4life21

  17. #17 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Mikael View Post
    ma mi se pare cam nasol ca nai voie sa schimbi caracteru si sa inteleg ca e 1 singur meci de 3/5 runde? nus 2/3 meciuri? in orice caz felicitari AndRewqp pt realizare, organizare, si am uitat sa mentionez daca mai ai nevoie de ajutor poti apela si la mine, ramane valabil daca mai ai nevoie de ceva...oh well...mai astept un pic si o sa ma inscriu si eu la ps3
    E primul turneu de acest gen pe care il organizez si sunt constient ca nu va iesi perfect din prima, insa partea buna e ca nu va fi si ultimul. Data viitoare vom avea experienta si vom schimba regulamentul daca este nevoie.

  18. #18 SP
    Member Mikael's Avatar
    ok, mersi pentru reply oricum, dupa cum am zis felicitari pentru realizare, si abia astept sa incepem ah apropo, ar mai fi si ideea de liga, sa joace fiecare cu fiecare

  19. #19 SP
    Member Nightcrawl3r's Avatar
    De MK vs. DC Universe nu face careva ? Ca Tekken 6 nu-l mai am

  20. #20 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    revin cu o schimbare in regulament!!!

    • Pentru a fi declarat castigatorul unui meci trebuie sa reusiti sa castigati cel putin 2 din 3 partide, partidele avand sistemul cel mai bun din 5 runde.


    LE: @Mikael apropo de liga, in asa ceva nu indraznesc sa ma bag (din lipsa de timp). eu in weekednul acesta voi da drumul si la un campionat de FIFA care va dura ceva si nu cred ca am timpul necesar. insa daca gasesti doritori puteti sa organizati o liga, nu va opreste nimeni, deschideti un thread nou la aria console, alegeti un organizator si gata. nu va sta nimeni in cale, partea cea mai grea sa faci primul pas .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 831 Last Post: 11-02-2011, 09:29
  2. Replies: 30 Last Post: 11-10-2010, 01:38
  3. Marius Pop & The M Theory - Primul Album "First Step" si Turneu By ineedmoney93 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 6 Last Post: 10-10-2010, 12:12
  4. Replies: 337 Last Post: 03-09-2010, 22:18
  5. ConsoleGames.ro & Actionfigure.ro By MonkY in forum Console Club
    Replies: 73 Last Post: 18-07-2009, 01:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts