Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 51

Thread: Win, win... win!

  1. #21 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...hello, am o sugestie (sub formă de �ntrebare)

    Pe viitor, poate fi introdus �n listă și Guides Master?

    E cam goală rubrica Guides [eu oricum fac, indiferent dacă e concurs sau nu (e un hobby permanent) - chiar acum lucrez la unul pentru R-Type Dimensions ].

    Acolo se vede adevărata muncă (plus că am și eu șanse de c�știg )

    Thanks.

    *p.s.

    Muncă e peste tot, să nu fiu �nțeles greșit, dar parcă...e ceva mai special atunci c�nd faci un guide/video guide și se uită la el mii de oameni (asta dacă-i pus pe youtube) și ai feedback pozitiv

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mbon... it's time to get some votes. Revenim dupa ce "delibereaza" juriul

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, s-au decis castigatorii... insa voi posta maine, ca sa apuc sa fac si o poza la jocuri... si sa aveti timp sa va pregatiti (castigatorii) pentru alegerea jocurilor dorite.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate nu m-am putut abtine pana "maine", intrucat voi fi mai toata ziua pe la hospital... Prin urmare, am decis sa anunt un picut mai devreme, sa fie postat. In urma voturilor, castigatorii sunt urmatorii:

    1. News Master
    Castigator: erik95

    2. Reviews Master
    Castigator: naz

    3. Previews Master
    Castigator: hibrid13

    4. Funny Guy
    Castigator: Honord (cu http://www.consolegames.ro/forum/att...nsolegames.jpg)

    O sa rog castigatorii sa va alegeti fiecare cate un joc (nu exista prioritate - primul care posteaza = primul servit). Astept pe PM adresa completa unde doriti sa primiti jocul (inclusiv cod postal), Numele complet si un nr. de telefon unde va poate contacta curierul. Nu trebuie sa platiti nimic, totul e achitat de CG. Luni vor pleca spre voi!

    Multumim pentru participare si va asteptam cu drag la urmatoarele concursuri! Totodata multumesc si echipei CG pentru jurizare. Respect!
    Attached Images Attached Images cg_prizes_february.jpg

  5. #25 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Felicitari castigatorilor!

  6. #26 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Eu as vrea LBP 2. Multumesc CG

    Iti dau adresa acum pe PM.

    Asteptam si award-urile

  7. #27 SP
    UberDude Honord's Avatar
    NFS HP pt xbox plz!
    Thx CG!

  8. #28 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Felicitari castigatorilor cat si echipei Console Games pentru tot ce ofera acestei comunitati. Bravo Naz-ule

  9. #29 SP
    Member hibrid13's Avatar
    O sa iau eu Mercenaries World in Flames pentru Xbox360. Multumesc mult MonkY si echipei CG!

  10. #30 SP
    Member Alexander S77's Avatar
    Felicitari baieti!

  11. #31 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Felicitari castigatorilor, hibrid pentru ce a luat premiu? Pentru skillul necesar de a da copy paste in google translate la previewuri de pe site-uri mari gen gamespot, joystiq s.a.m.d, sau pentru abilitatea de a isi copia un coleg de forum? Cred ca userii au dreptu sa stie ca toate preview-urile lui in afara de ultimele 3 sau 4 sunt copiate ca 2 picaturi de apa de pe alte site-uri mari.Iar ultimele 3 in intro si ending sunt leit naz.

    Nu pot sa felicit pentru premii decat pe erik, naz si honord ca la hibrid e ca nuca in perete.

    Marvel vs Capcom - http://www.consolegames.ro/forum/f47...te-two-worlds/ sau Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds Hands-On - PlayStation 3 Previews at GameSpot
    Test Drive Unlimited 2 - http://www.consolegames.ro/forum/f47...unlimited-2-a/ sau Test Drive Unlimited 2 First Look - PC Previews at GameSpot

    Si altele in txt, no offence, dar puteam si eu sa citesc preview-urile acelea pe siteul unde oamenii CHIAR au muncit,nu au plesnit un copy paste si voila. Si in numele lui dumnezeu nu imi spuneti ca nu aveti materialu necesar pentru un preview, nu de alta dar vad ca naz a reusit sa faca un preview pe propria munca nu pe spinarea cuiva.
    Attached Files

  12. #32 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Ok, iti inteleg frustarea. Este pentru ultima oara cand iti spun ca sunt constient de faptul ca am gresit, ca nu mi-am dat seama ca o sa calc in strachini prin actiunile mele. Te-am rugat si in alte dati sa nu mai torni sare pe rani fiindca mi-am cerut iertare acolo unde am putut si am incercat sa indrept lucrurile asa cum am putut. Nu am copiat niciun user de aici, asa ca asta sa-ti intre bine in cap. Am scris din propriul meu punct de vedere, alea 3-4 preview-uri, documentandu-ma din mai multe directii. Daca iti e greu sa intelegi, eu nu am cum sa te conving. Vrei sa-ti trmit o petitie semnata in care sa-mi cer scuze pentru ca am gresit? Am fost sanctionat, avertizat, asa ca nu se va mai intampla niciodata. Am crezut ca, indiferent de ce am facut, as putea avea parte de putina intelegere, chiar daca nu ma cunoasteti. Nu am luat pe nimeni in deradere, nu am batjocorit, am respectat si incercat sa ajut pe toata lumea asa cum am putut. Ca la inceput am facut-o prost, am facut-o, timul nu pot sa il mai dau inapoi ca sa-mi pot repara greseala. Incerc sa o fac in ce urmeaza, sa arat ca pot mult mai mult de atat. Ai spus tuturor deja ce spui in postul tau, asa ca nu cred ca mai era necesar sa "avertizezi" inca o data, dar multumesc ca "mi-ai tras inca o palma" si acum sa fii sigur ca n-am sa mai gresesc. De altfel, nu cer nimic de la tine si nici n-am sa te deranjez vreodata, daca te-am ofensat cu ceva. Au fost niste articole prost gandite, prostia si greseala mea, acum poti te rog sa ma lasi sa-mi continui munca asa cum stiu, asa cum pot si asa cum am facut-o si in ultimele dati? As aprecia foarte mult... Si ca sa fii fericit, poti lua tu premiul meu, nu am facut asta pentru premiu, titlu altceva, am facut-o din pasiune, lucru pe care tu nu cred ca il intelegi...

  13. #33 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu ai copiat nici un user? Ok ..naz posteaza preview la Brink si incepe cu

    Nu cred ca este suflet de gamer care sa nu fi auzit de Doom 3, Return to Castle Wolfenstein sau de ce nu, de Enemy Territory: Quake Wars. Avand o istorie in jocuri destul de buna, cei de la Splash Damage in colaborare cu Bethesda Softworks (The Elder Scrolls, Fallout 3 si Fallout New Vegas) au anuntat la E3 2009 noul lor proiect numit BRINK.
    Dupa nici juma de zi apari tu la RAGE

    Va mai aduceti aminte din cand in cand, cu nostalgie, de clipele memorabile in care ati experimentat jocurile din seriile Doom, Wolfenstein sau Quake, in compania carora va petreceati ore bune si va distrati la maxim impreuna cu cativa prieteni in multiplayer? Ei bine, producatorul id Software s-a gandit, inca din 2008 cei drept, sa lanseze un nou shooter futuristic menit sa retrezeasca sentimentele traite odata de fanii titlurilor specificate mai sus.
    Naz incepe frumos cu un quote la sfarsitu unui preview ( duke nukem ) ...brusc te trezesti si tu dupa 1 luna de postat previewuri technic...sa pui si tu un quote la AC:B DLC ( preview la un dlc..care in mod normal trebuia sa fie postat la stiri nu la preview ) ...

    Nu ma intereseaza ce ai facut tu si cum ai copiat, ma intereseaza ca oamenii care se vor "drepti" ti-au si dat un premiu ca ai copiat, asta e culmea culmilor.

  14. #34 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Si ce vroiai sa fac? Sa scriu in chineza, chirilica, in stil hieroglific? Asa imi place sa ma exprim in scris, asa scriu. Daca seamana cu ceea ce a scris naz, inseamna ca am copiat? Ca m-am uitat minute in sir la cum scrie el, astfel incat sa-l pot copia cat mai bine? De ce nu scrii tu, poate te pricepi mult mai bine si ai un stil unic cu care sa-i impresionezi pe toti? Puteai pur si simplu sa citesti, sa te informezi si sa treci mai departe, dar nu se poate... trebuie neaparat cautat nod in papura la orice. Ok, am inteles unde bati, n-are rost sa ma cert cu tine.

  15. #35 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    . Si ca sa fii fericit, poti lua tu premiul meu, nu am facut asta pentru premiu, titlu altceva, am facut-o din pasiune, lucru pe care tu nu cred ca il intelegi...
    Adica tu care peste 90 la suta din preview-uri le-ai copiat cu google translate, vii tu si imi spui mie ca nu inteleg pasiunea ta? Pasiunea ta fiind google translate? Ma iei cumva la misto sau e o gluma de prost gust ce ai zis tu ?

    De ce nu scrii tu, poate te pricepi mult mai bine si ai un stil unic cu care sa-i impresionezi pe toti?
    Pentru ca nu am timp sa scriu pentru 2 site-uri.


    Repet inca odata, eu mi-am spus doar o parere / un of al meu , din pacate parerea si scuzele tale referitoare la toata treaba, nu prea ma intereseaza, bucura-te de joc si toate cele.Eu ma opresc aici, doar doream ca lumea sa stie cata pasiune si cat spirit de scriitor ai in tine. Si ca ai primit un premiu bine meritat.

  16. #36 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Pentru simpla ta informare, nu a folosit nimeni google translate. Faptul ca unele dintre ele le-am postat la 2-3 dimineata ar trebui sa fie o dovada pentru faptul ca nu am folosit google translate. Desi am tradus, ceea ce am gresit din start, am stat cu orele si le-am facut singur, fara sa fiu ajutat de niciun program aferent. Dar n-ai sa crezi si iar ai sa ma acuzi de plagiere. Ok, pasiunea mea era scrisul si nu tradusul, inca o data iti reamintesc ca nu am folosit google translate. Daca nu poti intelege, mai mult de atat nu am cum sa-ti explic. Bravo tie ca scrii in alta parte, ca poate te descurci infinit mai bine decat mine. Am inteles ca esti total contra mea, asa ca nu-ti cer sa ma intelegi.

  17. #37 SP
    Member AVoF's Avatar
    Hai sa fim obiectivi, atat timp cat preview.urile arata bine, nu deranjeaza la ochi si ofera informatia corespunzatoare nu vad care ar fi problema, daca s-a inspirat de pe alte site.uri e ceva minor, atat timp cat iese ceva ok e perfect.Chiar nu are relevanta daca a copiat sau nu, doar n-a fost concurs de originalitate.Eu cel putin prefer sa citesc un preview facut de el decat de pe gamespot, inteleg engleza dar nu o pot percepe la fel de rapid ca romana.

  18. #38 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Te-ai uitat macar la preview lui si sursa ? Sunt identice ...numa ca in alta limba. Acum suntem la capitolu hai sarim in aparare orbeste ?

  19. #39 SP
    Member AVoF's Avatar
    esti superficial, ia gandeste-te la urm. lucru: intr-un preview sunt multe lucruri care ies redactate mai bine de cineva profesional decat de un amator care incearca sa scrie un prvw si sa fie ''original''.Tu ce ai prefera, sa citesti unul profesional cu informatii corecte si mult mult mai dezvoltate sau unul scris de un gagiu care relateaza lucrurile dupa cum i se par lui? dar daca acel gagiu se inspira de pe alte site-uri, face textul corect in romana si eventual mai adauga cateva detalii marunte, e perfect.Nu stiu ce voiai tu sa vezi mai mult, ce se stie despre un joc a scris si el, si gamespot, treaba ca sunt cam identice nu conteaza, acelasi lucru gasesti.

    in lucul lui hibrid, inainte sa-ti dau replica, care desigur era optionala scriam jocul care-l doresc sa dovedesc ca nu ma afecteaza reprosurile tare, eventual le poate lua ca pe niste sugestii de viitor.

  20. #40 SP
    is the man! trickz's Avatar
    AVoF, nu este vorba de lejeritate. Daca tot este asa greu sa scrii ceva, unic, de ce sa mai scrie cineva? De ce sa scrie acei editori, de la care se traducea, daca tot e complicat? Asta este tot farmecul, sa iti storci creierii si sa scoti ceva ce respira stilul tau.

    E o diferenta clara intre traducatori si editori. Traducator poate sa fie si Google.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Problema instalare Win 8.1 By naz in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 03-05-2015, 00:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts