Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7
Results 121 to 127 of 127

Thread: 50% Discount la jocuri!

  1. #121 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Sincer desi suna SF, cred ca cea mai mare problema o prezinta transportul gratuit, ca de fapt de asta suntem sunati pentru orice comanda, ca sa nu plateasca ei degeaba pretul transportului in cazul in care clientul l-ar refuza.

    Prefer sa se renunte complet la practica asta, sa se plateasca si transportul, iar din momentul in care eu am dat add to cart si pay, comanda sa fie deja garantata, ar elimina N probleme si nemultumiri.

    Admir tot ce incearca sa faca gs pt. piata romaneasca dar sistemul asta nu face decat sa dea o umbra arhaica intregului proces de comanda.

    Ah da si plata ramburs eliminata la fel, ca sa nu mai fie probleme.

  2. #122 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Sincer desi suna SF, cred ca cea mai mare problema o prezinta transportul gratuit, ca de fapt de asta suntem sunati pentru orice comanda, ca sa nu plateasca ei degeaba pretul transportului in cazul in care clientul l-ar refuza.
    Nu este corect. Din experienta, minim 30% din comenzi se modifica telefonic - ba se adauga un produs, ba se anuleaza, ba se schimba comanda, ba se schimba adresa de livrare. Nu are nicio legatura cu transportul sau costul acestuia. Are de-a face strict cu nehotararea unor clienti care ne forteaza sa sunam inainte pentru confirmare.

  3. #123 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    RvsS, inteleg punctul tau de vedere, dar trebuie civilizati fortat si clientii pana la urma,gandeste-te ca daca era un sistem viabil 100% ne-ar fi sunat si amazon pentru fiecare comanda data, nici nu vreau sa ma gandesc ce ar fi insemnat asta pentru ei.

    Nu este vina voastra ca clientul e senil samd, a facut comanda, a platit, i se livreaza > la revedere !

    Sau daca va hotarati sa pastrati sistemul actual, trebuie implementat cel cu stoc in timp real...ceva trebuie corectat/imbunatatit si sper ca esti de acord.

  4. #124 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    RvsS, inteleg punctul tau de vedere, dar trebuie civilizati fortat si clientii pana la urma,gandeste-te ca daca era un sistem viabil 100% ne-ar fi sunat si amazon pentru fiecare comanda data, nici nu vreau sa ma gandesc ce ar fi insemnat asta pentru ei.

    Nu este vina voastra ca clientul e senil samd, a facut comanda, a platit, i se livreaza > la revedere !
    Asta merge la plata prin card, dar nici atunci nu poti sa ii iei banii daca nu i se livreaza produsul. Plata cu cardul este foarte putin folosita la noi, asa ca nu avem ce sa facem. Nu suntem in masura sa "educam clientii", ci doar sa incercam sa le trimitem ceea ce isi doresc cat mai repede.

  5. #125 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Stai liniștit, chiar și dacă erai primul care apuca să comande, existau șanse să nu mai prinzi pe stoc dec�t un produs

    Cum spuneam și �n celălalt thread, lăudabilă inițiativa, reduceri europene, organizare romanească.
    Eh, nu e chiar asa : pt mine a fost clar - lichidare de stoc.

    Eu chiar sunt multumit, desi mi-as fi dorit toate jocurile, asta e situatia, n-am nimic de reprosat de data asta.
    Sa vina si jocul si mai vedem, la telefon mi-a zis pretul redus si transport gratuit - daca e asa - jos palaria.

    Mult mai grav a fost in urma cu 2 sau 3 ani la emag chiar de revelion, nici nu le mergeau serverele.

  6. #126 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    mai este valabil? doar comand si atat? nu trebuie sa introduc ceva cod sau atlceva?

  7. #127 SP
    Admin MonkY's Avatar
    V-am rugat frumos sa incetati in a va lua de RvsS si de a va refula pe forum. N-a fost suficient. V-am rugat sa intelegeti ca promotia este asa cum este si nu RvsS este vinovatul, el doar oferind un ajutor pentru noi consolistii, din proprie initiativa. Nici de data asta n-a fost suficient. Eh, atunci haideti sa inchidem threadul... si sunteti liberi sa mergeti sa faceti reclama la OPC si unde doriti. Cine stie, poate veti reclama si ConsoleGames.ro pentru ca nu ati prins figurina care a "zacut" pe rafturi 3 luni de zile fara sa se atinga nimeni de ea (dar care brusc pentru vreo 30 RON mai putin a devenit "isterie nationala").

    Inca odata, imi pare rau ca am ajutat la promovarea acestui discount. Daca stiam ii spuneam lui RvsS sa nu o facem publica, ne luam noi si apropiatii ce vroiam, si toata lumea era "fericita". Dar, asa este romanul. Daca-i dai un deget, iti vrea toata mana si iti mai da si un sut in fund.

    Mie mi-au venit 5 produse din 16 (comanda facuta vineri seara imediat dupa anuntarea promotiei). Am acceptat situatia si am mers mai departe, nu m-am apucat sa arunc cu noroi in nimeni. Repet, nici eu nici RvsS nu avem vreun beneficiu... Doar am incercat sa dam o mana de ajutor. Acestea fiind spuse, va doresc bafta la cumparaturi si sper sa mai gasiti pe cineva ca RvsS care sa fie atat de amabil si saritor.

    Respecta si vei fi respectat!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 24-08-2017, 14:32
  2. O noua saptamana, un nou discount! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 10 Last Post: 09-03-2011, 00:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts