Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 28 of 28

Thread: Go digital - copacii iti vor multumi cu siguranta!

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apropos, ca tot suntem pe topic "green"... daca aveti 2 minutele libere, semnati si voi petitia: Semneaza Petitia
    Pana acum suntem 16482 care luptam pentru padurile virgine.

  2. #22 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ceva oferte pe zinio?

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    ceva oferte pe zinio?
    Sunt tot timpul oferte (de obicei lunar)... acum depinde si ce anume cauti, din ce categorie. In plus, recomand ca la anumite publicatii sa verificati pretul pe UK si pretul pe US. Pentru ca la anumite reviste s-ar putea sa vedeti pret mai mic pe UK decat pe US (si invers). It's all about imported stuff (revistele din UK vor fi mai scumpe in US si invers).

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Este o mica "promotie" acum... Daca veti cumpara VIVmag (care este o revista interactiva) pentru 3.99 USD, primiti automat un bonus de 25 USD. Nu, nu e o gluma. I did it... si deja am cheltuit si cei 25 USD. Enjoy (oferta e valabila pana pe 23/11)!

    Detalii: VIVmag

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vedeti ca Vineri 25 Noiembrie pentru Zinio va fi "Black Friday"... si se anunta discounturi foarte mari pentru subscriptions.
    Attached Images Attached Images 2011-11-18_203147.png

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bestiale preturile de Black Friday pe Zinio! Daca nu aveati subscriptions... acum e momentul. Deja imi pare rau ca mi-am facut subscriptions si nu am asteptat asemenea oferte...

  7. #27 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY, eu inteleg initiativa ta, si e foarte ok insa personal nu sunt de acord cu ea. Sa iti dau un exemplu:

    Eu si revista Level. Este printre putinele reviste pe care le mai cumpar in fiecare luna. Pretul revistei este de 15RON. Daca ar exista o versiune digitala cu doar 5 RON, as prefera in continuare revista adevarata. De ce? Foarte simplu. Nu se compara sa rasfoiesti o revista cu cititul ei pe o tableta/PC/ telefon. Este altceva. In plus, unii mai fac colectie. Prefer orice revista care ma intereseaza sa fie in varianta "palpabila".

    Inainte sa imi sari in cap, iti mai spun ceva. Cea mai mare risipa de hartie sunt pliantele. Te duci la metrou, sunt niste tipe care iti dau niste pliante, iesi de la metrou, mai primesti niste pliante. Te urci in masina, gasesti pliante la stergator. Ajungi la semafor, iar primesti pliante. Trece un avion deasupra ta, arunca pliante. Peste tot numai pliante. Eu cred ca pliantele sunt problema, nu revistele. Lumea cumpara reviste si da bani pentru ele, pentru ca lumea chiar vrea revistele alea. In timp ce pliantele pentru toate prostiile le primesti, te uiti 2 secunde la ele si le arunci. Nu ti le doresti cum iti doresti o revista.

    Eu personal nu as cumpara reviste digitale. Sunt de parere ca se face risipa cu bunurile care nu sunt dorite. Alea pot fi digitale. Revistele nu.

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: nu am de ce sa-ti sar in cap. Stai linistit, ca si eu eram ca tine (cu colectiile la reviste). Insa tocmai mi-am dat seama ca am aproape o tona de reviste care ma dau afara din casa. La propriu (tocmai mi-a cazut un dulap din cauza greutatii). Waste of space & cash!

    Pe de alta parte, referitor la comparatia cu o revista "adevarata"... in timp inveti sa iubesti mai mult varianta digitala. In primul rand pt. ca ai acces instant la TOT, fara sa fii nevoit sa cauti/demolezi toata casa pentru a gasi un anumit numar. In al doilea rand, e de sute de ori mai facil (pui bookmarks, faci un screenshot, dai un search - chestii care pe hartie nu exista). Si poate cel mai important, faci ZOOM! Cand ajungi la o varsta ca a mea (and over), o sa zici saru'mana pt. "pinch to zoom"!

    Si pe mine ma deranjeaza pliantele... insa nu cred ca se compara sutele/miile de pliante cu zecile de mii de reviste lunar. Plus disk-urile useless (eu n-am mai introdus un CD/DVD de la CHIP in calculator de 3-4 ani)

    Sorry, suntem in era digitala... si probabil ca in maxim 5-10 ani nu vom mai vedea publicatii tiparite. Sau daca vor fi, probabil vor fi pe e-Ink sau alte nebunii (eventual reciclabile).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 04-09-2014, 16:03
  2. Replies: 4 Last Post: 10-07-2013, 11:52
  3. Ce consola iti doresti? By MonkY in forum Polls
    Replies: 17 Last Post: 26-04-2012, 11:15
  4. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23
  5. Dragon Age va aparea cu siguranta pe console By Khan in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 06-08-2008, 19:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts