Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 21 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast
Results 141 to 160 of 416

Thread: CG Registered, Trader, Premium & VIP Users

  1. #141 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Monky trebuie sa am VIP ca sa am custom title in loc de "Member" ?
    Daca nu , cum schimb asta?
    Nu VIP (acelea de obicei sunt pentru vanzatori, sau pentru useri cu reclame)... e suficient Premium Membership. Pe care-l poti obtine prin licitatii, donatii, sau pur si simplu cumperi. Oricare din aceste actiuni ajuta CG-ul.

  2. #142 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intrucat au fost introduse reclame pentru noul partener media in threaduri (ca ultim post in fiecare pagina), userii VIP beneficiaza de faptul ca acestea nu vor fi afisate in propriile threaduri (nu dorim concurenta neloiala), iar userilor Premium acestea nu le vor fi afisate pe niciun thread.

  3. #143 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de astazi, Premium members au acces la codul de discount pentru www.gameshop.ro: 15% la aproximativ 90% din produsele existente pe site.
    Userii Premium si VIP vor putea vizualiza codul de discount direct pe homepage (sectiunea Discounts & Promos). Enjoy!

  4. #144 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Good to be Green again!

    ---------- Post added 17-12-2012 at 11:40 AM ----------

    Hopa! Cum ma "reinverzesc"?

    Si inca o sugestie pt. Monky - ce crezi de o optiune care sa te lase sa editezi primul post dintr-un thread. Mie mi-ar prinde bine (mai ales la bazar). Cand intra userul si vrea sa vada despre ce e vorba sa nu mai dea 10 pagini pana la ultimul "Up!" cu ultimul pret...ci sa vada in primul post scorurile actualizate.
    Thanks in avans de raspuns si timp acordat.

    ---------- Post added 17-12-2012 at 11:41 AM ----------

    Gata - m-am reinverzitat, multumita informatiilor de pe prima pagina

  5. #145 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Welcome back LucKos!
    Cat despre acea optiune... e cu 2 taisuri... Nici nu vreau sa ma gandesc cate tzepe se vor da in acel moment. Pentru ca in Romania, din pacate trebuie sa ne gandim la ce poate fi mai rau. Imagineaza-ti daca acum avem probleme in a dovedi userii neseriosi (cand nu se poate modifica primul post)... cum crezi ca va fi cand va posta un user un pret, dupa care va schimba pretul si va incepe scandalul...

    Cred ca mai bine ramane asa... si orice user poate folosi butonul de Report Post pentru a ruga un moderator sa-i editeze postul initial.

    P.S. Intre timp caut o solutie mai buna... de cateva luni chiar, dar programatorul spune ca e al naibii de greu de implementat... E insa ceva ce ar rezolva problema cu preturile. Nu spun hop insa pana nu sar parleazul, pentru ca nu stiu daca functia va ajunge sa fie live sau nu.

  6. #146 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Da, ai si tu dreptate in ce priveste teparii. Eventual poate fi conditionata optiunea dupa un anumit numar de feedback-uri pozitive si 0 (zero) negative.

    In fine, oricum e buna si varianta cu Report Post (nu prea imi place cum arata primul post de la threadul meu cu tinichele de vanzare - prea detaliat si as prefera o lista cu preturi si atat).

    Merci oricum! And yes is good to be green for another year!

    Btw, cum stam cu bugetul pt. hosting? Tot pe muchie?!

  7. #147 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu ce s-a mai donat, am achitat hosting si pt. Decembrie (inclusiv)... dar viitorul nu e roz deloc. Au renuntat si cei de la gameplace.ro... O sa incerc sa vad ce goodies mai am prin casa, sa le scot la licitatie... desi nu prea merg bine nici acelea. C'est la vie! But i'm doing my best

  8. #148 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Propun taxa de membership pt. toti cei care vor sa posteze in bazar sau eventual ca la okazii un comision din vanzare desi cred ca e cam greu de implementat pe un forum. Dar taxa de membership pt. bazaristii activi mi se pare de bun simt.

  9. #149 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    eu tot ma gandesc ca de fiecare data cand propune cineva 2-3 euro (5-10 lei) pentru taxa de bazar, monky spune ca nu e bine ca nu o sa plateasca nimic, ca nu vor intra pe site si nu stiu de. Atunci sa plece naibii in alta parte! Daca tot reusesc sa scoata un profit de pe cine stie ce chestii vand (jocuri, filme, carti etc) atunci ar putea la fel de bine sa ofere un procent. Daca au ceva impotriva atunci pot pleca linistiti pe alte site-uri precum okazii, amazon, ebay sau cine stie ce. Acesta e un forum in care vorbim despre una dintre cele mai mari pasiuni ale noastre: gaming-ul. Nu e ceva targ de gaming in care postam odata la o vreme ce vechituri vrem sa scapam sau ce mai dorim sa cumparam ca sa ne imbogatim colectia. Un pic de recunostinta pentru site-ul care iti ofera toate acestea. 2-3 euro la 6 luni nu o sa te omoare.

    Si oricum daca nu o sa strangem destui bani pentru forum atunci nu o sa fie un bazar de la bun inceput asa ca toti acei...afaceristi (care nu vor sa scoata nici macar un leu din buzunar) vor trebui sa apeleze in alte locuri sau sa se lase de meserie. Mi se pare absurd ca doar 10-20 de oameni doneaza, liciteaza si promoveaza site-ul acesta. We need a change. Eventual facem un thread in care sa discutam serios treaba asta. Facem un poll. Vedem ce decide poporul. Si daca tot nu se rezolva atunci putem spune "C`est la vie!".

  10. #150 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie sincer imi este si frica sa mai propun ceva legat de bani... Ultima oara cand am facut-o am fost acuzat ca bag eu banii in buzunar (desi situatia este fix invers). Repet, pentru tot ce exista pe CG, totul este cu factura/invoice. Toate licentele, software-ul, hostingul... toate sunt pe hartie, 100% legal.

    Recunosc, cand am, achit din buzunar, adaug ce s-a mai strans din licitatii, donatii, premium si VIP... Dar incep sa ma simt aiurea cand vad blog-uri de 2 lei (pardon de expresie, dar asa sunt), care castiga doar din Profitshare de la emag lunar cat strangem noi din licitatii/donatii intr-un an. Nu am inteles niciodata de ce nu foloseste lumea acele bannere... ca nu doare!

    De-asta am si zis ca vor refuza sa plateasca o taxa impusa... 99.9% din ei considera ca e greu si sa dai click pe un banner, daramite sa scoata bani din buzunar. Well, i don't know anymore...

  11. #151 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Total de acord cu ce spune Tudo!

    ---------- Post added 17-12-2012 at 01:52 PM ----------

    Hai sa facem un poll sa vedem ce iese - legat de taxarea userilor care posteaza in bazar (vanzari/schimburi). Nu stiu daca se poate implementa dpdv tehnic, dar daca da, why not?

    ---------- Post added 17-12-2012 at 01:54 PM ----------

    Eventual poti sa umplii si prima pagina de reclame - pe mine (si pe Talkatalk) chiar nu ne deranjeaza...

  12. #152 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Propun taxa de membership pt. toti cei care vor sa posteze in bazar sau eventual ca la okazii un comision din vanzare desi cred ca e cam greu de implementat pe un forum. Dar taxa de membership pt. bazaristii activi mi se pare de bun simt.
    + 100 man, idee geniala. Cum spune Tudoran, cui nu-i convine, sa fie sanatos, sunt useri foarte activi zi de zi pe aria bazar, cu mii de posturi aici doar de la vanzari.

  13. #153 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu am zis-o mereu. Taxa pentru bazar. Nu sta forumul in bazar, iar cei care vor sa vanda aici in continuare sa plateasca. Oamenii seriosi vor plati. Nu moare nimeni la 20 RON pe an. A zis bine Tudoran, facem poll si vedem ce rezulta. Facem vot secret sa nu se voteze cu frica sau mai stiu eu ce si macar stim unde suntem.

  14. #154 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Bine si eu am posturi de la bazar dar eu imi iau membership anual si mai fac si donatii - cu toate ca tot pe okazii scap cel mai repede de jocuri .

    Oricum sunt de acord sa mai curatam un pic forumul. Pana la urma forumul asta ofera un vad foarte mare si e normal sa platesti parforma pe care iti postezi anunturile.

    Quote Originally Posted by iry View Post
    + 100 man, idee geniala. Cum spune Tudoran, cui nu-i convine, sa fie sanatos, sunt useri foarte activi zi de zi pe aria bazar, cu mii de posturi aici doar de la vanzari.

  15. #155 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar

  16. #156 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cei care vor cumpara Premium* in perioada urmatoare vor primi gratuit din partea mea o invitatie STEAM - DOTA 2 (in limita stocului disponibil) deci grabiti'va.

    *6 sau 12 luni

  17. #157 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Cei care vor cumpara VIP* in perioada urmatoare vor primi gratuit din partea mea o invitatie STEAM - DOTA 2 (in limita stocului disponibil) deci grabiti'va.

    *6 sau 12 luni
    VIP sau Premium?

  18. #158 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    am modificat - mersi

  19. #159 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry, dar datorita imprejurarilor, am fost fortat ca pentru Registered Users sa reduc spatiul pentru attachments la 500MB. Cine doreste 5GB, poate trece foarte usor la Premium... si ajuta si CG-ul cu ocazia asta. 20 EUR pe an totusi, nu sunt o avere... cam jumatate de joc, nu? Si cred ca merita CG-ul macar o jumatate de joc (sau un DLC) din partea noastra...

  20. #160 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    ma alatur si eu initiativei lui dark. daca ati luat Premium pe 6 sau 12 luni si vreti o invitatie DOTA 2, va astept cu o cerere pe PM (am 5 invitatii disponibile).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 21 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. Exista Trader Rating? By MultiAmSaPopesc in forum Help Desk
    Replies: 3 Last Post: 02-07-2009, 17:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts