Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: 20000 de suflete intr-un singur nume: ConsoleGames.ro!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    20000 de suflete intr-un singur nume: ConsoleGames.ro!

    Salutare dragi consolisti! Sincer eu vroiam doar sa trec prin aria de Hot Story pentru a va ura Sarbatori Fericite cu ocazia Sfintelor sarbatori Pascale, dar nu am reusit sa nu observ ca dupa un an si jumatate de la acest post am schimbat si noi prefixul. Prin urmare, acum ConsoleGames.ro putem spune ca a trecut la nivelul 2, cu peste 20.000 de suflete! Imi place sa cred ca noua nu ne pasa de cantitate ci de calitate, insa nu putem sa nu acordam credit fiecaruia dintre voi, cei care ati ajutat la tinerea in viata a acestui proiect. Fara fiecare din voi consider ca acest lucru nu ar fi fost posibil, si nu pot decat sa va multumesc si sa va acord respectul meu!

    In stilul premiilor Oscar, tin neaparat cu aceasta ocazie sa multumesc echipei CG si fiecaruia dintre voi care ajuta la aducerea noutatilor, a review-urilor si a informatiilor fara de care un consolist adevarat nu poate trai. E mare lucru, mai ales in aceasta perioada grea... cand se poate vedea foarte clar ca oricine ajuta, o face fara un scop material. Chiar daca nu mai este nebunia de tolba cu premii si bonusuri, CG-ul merge inainte. Si pentru asta, ma inclin! Nu putini au fost cei care mi-au spus ca "nu avem nicio sansa"... Nu de putine ori mi s-a spus "anul asta o sa inchideti"... si cu toate acestea, am rezistat pe metereze.

    http://www.consolegames.ro/forum/f59...st-dupa-3-ani/ cred ca a spus tot ce era de spus referitor la visurile noastre. Suntem inca aici, ne indreptam spre 4 ani sau 30.000 de consolisti si nu ne dam batuti! Mai ales ca am reusit in sfarsit si renegocierea contractului de hosting (redus aproape la 50%) iar pe partea de hardware am reusit sa rezolvam marea problema cu RAID-ul troznit. Cu bune si cu rele, mergem inainte si sper ca acest coltisor de web al consolistului sa devina tot mai bun!

    Asa ca, fara sa va retin prea mult, va doresc Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi si va multumesc inca odata pentru tot ceea ce faceti pentru acest proiect. Respect! Si ne vedem la :counter: de useri, nu?
    Attached Images Attached Images cg_20000_thank_you.jpg

  2. #2 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Multi inainte - ce sa zic ... mi se pare o performanta extraordinara avand in vedere cat de putina reclama (spre DELOC) exista pe acest forum.

  3. #3 SP
    Member Mariush's Avatar
    ReeeeSpect!

  4. #4 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Multi inainte si nu in ultimul rand multumim echipei CG si mai ales lui Monky, pentru eforturile depuse ca acest site sa existe. Multam mult bro !

  5. #5 SP
    Member mitnic's Avatar
    Respect CG

  6. #6 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Paste fericit si la mai multe CG!

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Felicitari MonkY si intregii echipe care ajuta la mentinerea acestui site/forum undeva acolo sus, mai sus de orice exista in Romania.

    Cel putin eu personal, iti multumesc pentru sacrificiile facute pentru a putea tine acest site/forum in viata si voi ajuta in continuare cum pot.

  8. #8 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Felicitari Console Games. Mult respect pentru MonkY, Grey, Mo, Darkie, Donley, Bodo si Graft mai nou (dar la el de "puternic si important"). Mult respect si pentru Andrew, Mika, eriq si Tudoran. Si nu in ultimul rand mult respect pentru comunitatea CG care fac formul sa aiba viata si sa fie unicat prin felul sau. 20 000 de spartani cu rele cu bune sunteam tot aici si vom fi mereu. La mai mult si mai bine!

  9. #9 SP
    Banned isis's Avatar
    As dori sa spui ca si cei pasionati de hardware si calitate vizuala, care detin si placi grafice de top pe langa console, au sustinut acest site, prin donatii [jocuri / cash] si posturi care s-au incercat a fi tehnice si a ataca doar producatorii, nu consumatorii. [de mine vorbesc].

  10. #10 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Paște fericit, și felicitari pentru realizare. Deși nu pot spune că sunt un consolist "pur-s�nge", urmăresc consolegames.ro zilnic, și �mi place și comunitatea este prietenoasă! Felicitari din nou, și la mai mulți utilizatori!

  11. #11 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Felicitari CG!!! Good job Monky!

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    As dori sa spui ca si cei pasionati de hardware si calitate vizuala, care detin si placi grafice de top pe langa console, au sustinut acest site, prin donatii [jocuri / cash] si posturi care s-au incercat a fi tehnice si a ataca doar producatorii, nu consumatorii. [de mine vorbesc].
    Imi cer scuze daca am omis pe cineva!

  13. #13 SP
    Member Plavs's Avatar
    Sarbatori fericite tuturor si mai presus de multi useri iti doresc la multi multi ani(CG) si la cat mai multe realizari.
    Paste fericit tuturor ...

  14. #14 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Wepeee felicitari CG si sa speram ca pe viitor veti progresa si mai mult

  15. #15 SP
    Junior Member flonils's Avatar
    pt mine console games e cel mai tare. Sarbatori fericite tuturor

  16. #16 SP
    Banned isis's Avatar
    E un site bun. E necesar sa ne abtinem cu totii in a ne jigni pe noi, gamerii, ca suntem pe console, PC sau tablete. Dar as vrea sa fie mai permissive discutiile tehnice de versus. Daca eu sau altii vrem sa dezbatem tehnic anumite anumite situatii, nu inseamna ca denigram pe altii, nu inseamna ca jignim pe altii, inseamna doar ca ne exprimam nemultumirea personala relativa la o anume configuratie hardware.

    Si eu am PS3, nu ii jignesc pe cei care joaca pe PS3 pentru ca sunt unul din ei, dar vreau sa fiu lasat sa imi exprim nemultumirea ca pe PS3 joc Mass Effect intr-un framerate jenibil si Black Ops la o rezolutie in bataie de joc. Si sa spun ca e inadmisibil ca un PS4 care va fi lansat peste 2 ani sa performeze la jumatate din PC-ul meu din 2011.

    In rest, respect pentru munca depusa. Eu personal cu putinul care l-am facut am ajutat site-ul. Si o voi mai face. Si as mai dori sa ne gandim de 2 ori aceia care nu sustin site-ul cu nimic decat cu replici acide ca X/Y sau Z au comentat la o specificatie hardware a unei console. X Y si Z au comentat la adresa consolei, nu la adresa site-ului sau a celor care au acea consola. Pentru ca, dupa cum bine se vede din semnaturi, acei X Y si Z au si console si tablete si PC-uri de top si sunt mai indreptatiti sa faca afirmatii decat cei care detin doar o consola si singurul lor argument tehnic este "nu si-a dezvaluit potentialul"

    Sunt de accord ca trebuie sa ne respectam intre noi gamerii, ca, suntem oameni si gameri si prieteni multi dintre noi, chiar daca jucam pe telefoane, console sau 3 way SLI de gtx 680. Dar nu cred ca as vrea sa vad aici numai "PS3 nu si-a dezvaluit valoarea inca". Vreau sa vad si oameni tehnici care dau cu ea de pamant si spun - vrem mai mult. De ce comentam? Pentru ca, am dat banii pe ea. Ma simt fantastic jucand cu MOVE si relaxandu-ma cu controlerul, dar nu vreau sa fiu trimis la plimbare pentru ca ma irita faptul ca am dat nu stiu cate milioane pe o plasma de 127 de top si vad o mizerie de imagine.

    Versusurile sunt constructive cat timp ne respectam. Eu care am PC si toate consolele si comentez de fiecare nu ma consider hater. Hater il consider pe cel care are un PS3 si spune ca nu si-a dezlantuit puterea.

    Suntem consumatori care cerem mai bun, sau forum care are ca religie Xbox 360 si PS3? A fii consolist inseamna deopotriva a te bucura de beneficiile unei console cat si de a-ti manifesta nemultumirea legat de orice aspect care te deranjeaza. Repet, atata timp cat posturile noastre sunt indreptate asupra producatorilor, nu asupra colegilor "de suferinta".

    Multumesc

    P.S.: Pe forumurile nVidia, absolut toti sunt fani nVidia, dar nu o sa vedeti nici un post "cat de grozava e placa". Desi placile sunt grozave. O sa vedeti numai posture in care NVidia e criticata pentru tot ceea ce nemultumeste consumatorul. Ar trebui banati toti? Sunt toti hateri? Ar trebui sa scrie toti "ce grozave placi au scos verzii?"... Dar nu se jignesc intre ei, ataca producatorii, si sunt indreptatiti sa o faca. Progresul s-a facut intotdeauna datorita criticilor constructive, nu datorita laudelor.

  17. #17 SP
    buf
    Junior Member buf's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    E un site bun.
    E mai mult decat atat . Acum, sa punem osul la treaba ca sa facem bara aceea rosie, albastra. Toate cele bune si multi ani inainte Consolegames.ro!

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    isis: mare parte din noi (ma refer la echipa CG) avem o experienta de cel putin 10 ani in ale moderarii/administrarii forumurilor (unii 13 ani sau mai mult, hehe... unii sunt chiar de pe vremea BBS-urilor moderatori), si te rog sa ma crezi ca rar mi-a fost dat sa vad un thread de versus care sa se termine OK. E frumos sa pleci de la premiza ca toti sunt bine intentionati si informati... e bine sa crezi ca toti cei care posteaza pro sau contra sunt open-minded, dar din pacate asa ceva nu exista. Intotdeauna or sa apara diverse elemente, personaje, grupuri, bisericute, oameni neinformati sau pur si simplu oameni care nu posteaza decat de dragul de a posta contra, de a-i enerva pe ceilalti si de a aduce injurii, indiferent de consecinte.

    Prin urmare versus-urile au ajuns un subiect tabu si de obicei problema se taie din start... si asa vor ramane. Asta nu inseamna ca nu se pot face comparatii sau nu se poate ridica in slavi (sau huli) un anumit produs/joc. Dar asta pe threadul dedicat si nu intr-un versus.

    Cat despre posturile noastre indreptate asupra producatorilor... din pacate nu au rost. Nu ne-au bagat ei in seama nici cand am strans aproape 10.000 de semnaturi, daramite intr-un thread sau altul. Ideea este ca aici suntem "camarazi de suferinta" cand ne lovim de o problema, si nu inamici. Prefer oricand sa ma vad cu consolistii la o bere decat sa ne scandalizam si enervam din cauza unui producator sau developer.

    Uite eu de exp. am vazut oameni care apar in toate threadurile de scandal si versus, dar care nu au adus niciodata un plus comunitatii CG. Nu au scris macar o stire, nu au participat la concursuri, nu au venit la intalniri, nu au donat sau licitat vreodata, nu au scris nici macar un reply care sa ajute pe un alt consolist. Din pacate, genul acesta de oameni exista... si preferam sa nu le dam motive cu threaduri incendiare decat sa stam dupa aceea sa le stingem. Asta este, suntem mai pacifisti... ar trebui sa ne punem sub sigla: "Make love, not war!"

  19. #19 SP
    Banned isis's Avatar
    Word dog!

  20. #20 SP
    Junior Member Valerio's Avatar
    Multumesc CG si Monky pentru a2a casa. Sarbatori Fericite

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 10 Last Post: 28-01-2010, 10:42
  2. Unde pot gasi un singur dvd dl? By Dunno in forum Console Club
    Replies: 8 Last Post: 19-12-2008, 11:11
  3. Apple iPhone comunica singur cu firma mama? By Xtm in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 09-08-2008, 16:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts