Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 40 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 798

Thread: ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship

    Pentru ca tot vine primavara (pana acum a fost frig si urat) si pentru ca gamerii de pe PlayStation 3 sunt din ce in ce mai numerosi si cu mare chef de joaca, ConsoleGames va provoaca la primul concurs pentru consola Sony si anume: ConsoleGames.ro � Killzone 2 Championship. Printre atatea glume de 1 Aprilie este bine sa fie si ceva serios la mijloc. Asigurati-va ca nu va cade net-ul si ca nu intervine nimic intre voi si consola pentru ca acesta este adevaratul test: dupa meciuri cu clanul si sute de meciuri de antrenament este timpul sa ne pregatim de un concurs adevarat. Lets hustle soldiers!

    Campionatul va fi jucat in etape asemanatoare celor de la fotbal, dupa cum urmeaza:

    Meciurile vor avea loc sambata seara incepand cu ora 20:00. Daca echipele nu pot juca sambata, se poate stabili o zi si o ora de comun acord din partea celor doua echipe pana la inceputul etapei urmatoare. Un meci va fi jucat pe toate modurile de joc, cu durata rundei de cate 10 minute, celelalte round options fiind puse pe default. Nu se va juca nu class sau weapon restriction. Dupa terminarea meciului, scorul final va fi postat pe thread (ex. 4-3, 5-2), impreuna cu replay-ul de pe Killzone.com. Fiecare victorie aduce cate 3 puncte, egalitatea cate 1 punct, iar infrangerea nici unul. Se va juca in echipe de cate 3 jucatori. Fiecare echipa va juca cu celelalte dupa un anumit program. La sfarsit primele doua echipe vor juca finala mare, iar urmatoarele doua echipe, finala mica. Finalele se vor desfasura cu o durata de 20 de minute runda, cu restul setarilor pentru runde dublate in valoare fata de cele pentru etape (ex. max kills 20 pentru etape, 40 pentru finala). Host-ul si harta fiecarui meci vor fi anuntate pe thread inaintea inceperii etapei.

    Setarile host-ului pentru fiecare etapa sunt:
    Faction Balancing: no
    My rank range: no
    Badge Combinations: yes
    Friendly fire: yes
    Enemies on radar: when firing
    Spectators: no
    AI bots: 0
    Bot faction: random
    Bot difficulty: trooper
    Round time: 10 min
    Round settings: Body Count Max Kills - 20
    Assassination Target Defend Time - 1 min
    Capture and hold Point Max - 50; Max Capture Time - 10 sec
    Search and Retrieve Flag Max - 3
    Search and Destroy Detonation Time - 30 sec


    Setarile host-ului pentru finala sunt:
    Faction Balancing: no
    My rank range: no
    Badge Combinations: yes
    Friendly fire: yes
    Enemies on radar: when firing
    Spectators: yes
    AI bots: 0
    Bot faction: random
    Bot difficulty: trooper
    Round time: 20 min
    Round settings: Body Count Max Kills - 50
    Assassination Target Defend Time - 2 min
    Capture and hold Point Max - 100; Max Capture Time - 20 sec
    Search and Retrieve Flag Max - 5
    Search and Destroy Detonation Time - 60 sec


    Inscrierile incep astazi si se incheie pe 19 aprilie. Prima etapa va fi pe 25 aprilie. Va rog sa specificati componenta completa a echipei si PSN ID-urile fiecarui jucator. Helghan will never give up!

    Premiile acordate:

    3X Jocuri PS3 oferite de GameShop.ro + 3X Tricouri Killzone 2
    3X Killzone 2 Official Guides + 3X Tricouri Killzone 2
    3X Tricouri Killzone 2

    CEREM SERIOZITATE DIN PARTEA CELOR INSCRISI�SA MERGEM PANA LA FINAL!

    __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________

    Echipele participante:

    1. Recs / Tavitzu / istrategie
    2. ffocus / ReNeGaDe124 / Raskolnikov1944
    3. emptysilence / Enthroll / Kobayashi
    4. psycho-07 / GeoGcX h0stile / andreips3
    5. andrei1 / Srachi / L0G1X
    6. Cata25 / eXistenZ / raul12
    7. reikkoo / Solozaur / Cricku
    8. Rockstar eXist / Firefox / Quik RETRASI
    9. consol3 / ramusg / DJ_Andrei
    10. ow3x3xpr3ss / (CLUMUNARI) / aallex

    Clasamentul final:

    Echipa Puncte Diferenta
    Recs / Tavitzu / istrategie2116
    emptysilence / Enthroll / Kobayashi1814
    reikkoo / Solozaur / Cricku156
    ffocus / ReNeGaDe124 / Raskolnikov1944154
    Cata25 / eXistenZ / raul1212-2
    consol3 / ramusg / DJ_Andrei92
    andrei1 / Srachi / L0G1X90
    ow3x3xpr3ss / (CLUMUNARI) / aallex6-11
    psycho-07 / h0stile / andreips33-24

    Finala mare: Recs / Tavitzu / istrategie VS emptysilence / Enthroll / Kobayashi 3 - 4
    Finala mica: reikkoo / Solozaur / Cricku VS ffocus / ReNeGaDe124 / Raskolnikov1944 2 - 5

    emptysilence / Enthroll / Kobayashi
    Recs / Tavitzu / istrategie
    ffocus / ReNeGaDe124 / Raskolnikov1944
    Attached Images Attached Images concurs_consolegames_killzone2b.jpg killzone_guides.jpg premii_consolegames_killzone_2.jpg tshirts_premii_cg_killzone_2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Acusi incepe campionatul si eu nici nu am headset...
    Daca fac rost pana la data limita ma inscriu si eu... daca nu, asta e.
    LE: Acu am vazut ca se va juca 3vs3. Cred ca e ok ca sa fie toti multumiti!

  3. #3 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Citeste articolul si o sa afli. Se joaca 3v3!

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    nu e data potrivita pentru un astfel de anunt! La avalansa de stiri fake de 1 Aprilie nici nu stii ce e bun si ce nu

  5. #5 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    And so it begins! Ma bucur ca ai tinut cont de cateva dintre sfaturile mele. Rocket-launcher-ul si grenade-launcher-ul sunt restrictionate?

  6. #6 SP
    Member cristian77's Avatar
    Astept 2 baieti sa facem echipa si sa ne inscriem la campionat(PM,etc).Vom fi surpriza acestuia,garantat
    PS : am headset

  7. #7 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Dream team:

    Ffocus
    Renegade124
    RaskolnikovD

    Ce mai trebuie sa facem pentru inscriere in afara de a posta componenta echipei? Exista vreo taxa de inscriere? Care e scopul acestui campionat? Exista premii? Trebuie adunati bani pentru premii? etc...

  8. #8 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    ar trebui inclus si vinerea pentru a juca, sambata si duminica unele persoane pot fi plecate din localitate
    sau in cazu meu lucrez doar sambata si duminica si pana in 23 si 30 nu pot ajunge,iar lumea in wekend mai pleaca asa ca ar fi bine sa se desfasoare vinerea-sambata-duminica

  9. #9 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    DM Team:

    emptysilence
    Enthroll
    Kobayashi

  10. #10 SP
    Member Cata25's Avatar
    NU �NȚELEG.
    S-a dat la vot aici 2v2 și 4v4 și tu faci p�nă la urmă 3v3? De ce ai mai băgat poll dacă nu se ține cont de părerea majorității?

  11. #11 SP
    Manager paul's Avatar
    Pana la urma ati tinut cont de preferintele tuturor si e 3v3 sa nu se supere nimeni.
    Bafta tuturor si faceti poze/videouri daca se poate please !

  12. #12 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Eu consider ca cel mai bine ar fi ca cele doua echipe ce urmeaza sa se infrunte sa stabileasca de comun acord ora si data meciului (intervalul in care se pot programa meciuri fiind stabilit dinainte - de exemplu intre Vineri 12:00 PM si Luni 12:00 AM).

    De asemenea, ar fi bine ca fiecare echipa sa aiba voie sa-si amane fiecare meci, insa o singura data. Asta inseamna ca un meci poate fi decalat cu maxim 2 saptamani. Daca si la a treia programare exista probleme cu prezenta, atunci echipei aflate in inferioritate numerica i se ofera sansa sa joace, chiar si in aceste conditii, pentru a evita pierderea meciului cu scorul de neprezentare (7-0).

    Cred este cel mai bine asa: toate echipele au drepturi egale si nici programul campionatului nu are foarte mult de suferit.

    P.S.:
    Cata25@ Eu l-am sfatuit asa. In felul asta nici n-o sa fie probleme cu gasirea a cel putin 6 echipe si nici n-o sa ne plictisim cautandu-ne pe harti. Daca exista obiectii, cred ca se poate reface poll-ul si sa introducem si aceasta varianta, de 3vs3.

  13. #13 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata25 View Post
    NU �NȚELEG.
    S-a dat la vot aici 2v2 și 4v4 și tu faci p�nă la urmă 3v3? De ce ai mai băgat poll dacă nu se ține cont de părerea majorității?

    lasa tonu mai usor,tu ai ceva de comentat tot timpul

    fati echipa si supune-te regulilor

  14. #14 SP
    Member Cata25's Avatar
    Am ceva �mpotriva celor care mă fac să-mi pierd timpul vot�nd aiurea.
    Și ce am de comentat mereu? Că sunt dat afară dintr-un clan pentru că nu am headset?

  15. #15 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Vai de capul meu sau vai de capul vostru? Cred ca o sa schimbam numele ariei de Playstation 3 in Certaretii. Daca s-a hotarat regulamentul si s-a anuntat oficial acest campionat (felicitari lui istrategie pentru initiativa si bafta celor ce se vor lupta), nu inteleg de ce veniti sa comentati. Se merge pe 3 vs. 3 ca sa nu existe discutii intre cei ce au votat 2 vs. 2 si cei cu 4 vs. 4. Simplu, s-a ales o cale de mijloc.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata25 View Post
    NU �NȚELEG.
    S-a dat la vot aici 2v2 și 4v4 și tu faci p�nă la urmă 3v3? De ce ai mai băgat poll dacă nu se ține cont de părerea majorității?
    S-a mers pe calea de mijloc. Cat despre headset, puteti sa ma considerati pe mine vinovatul principal. Eu i-am spus lui istrategie ca ar trebui scosi din concurs toti cei care nu detin headset. Sa fim seriosi, aveti console de 1500 RON, jocul de 200 RON si nu aveti headset de 50-100 RON ? Aruncati un ochi pe-aici, poate va place ceva (si vorbiti cu Robertdinu): Amazon.co.uk: PlayStation 3 Bluetooth Headset

    P.S. No offense, dar nu inteleg conceptul de Live/PSN fara comunicare. Cum faceti strategiile ? Cum va hotarati ce/cum jucati ? Sa nu-mi spuneti ca prin semne... In plus, care e farmecul intalnirilor fara sa va auziti intre voi ? Sa inteleg ca nu se poate spune o gluma, nu se poate face o gluma pe seama cuiva... nu se poate discuta o strategie ? Acela nu este serviciu online... si in nici-un caz intalnire intre prieteni. Este in cel mai fericit caz un joc mut...

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    *offtopic

    �mi cer scuze că mă bag...e singurul post (promit):

    Un campionat...o strategie a unui meci...se bazează pe comunicare. Unde nu există comunicare există haos.

    Dau un simplu exemplu - Counter Strike (fie el 1.6 fie el Source) -

    Una e să joci pe PUB (aiurea) cu muzică �n căști (și alte prostii) și cu tactică (haos) și una e sa joci pe servere de War (unde comunicarea e vitală).

    Poți să joci pe PUB-uri și să ai 100-1 că pe servere wars ești pa...

    Așa și la Killzone 2...nu l-am jucat, dar pot să spun c-am văzut gameplay la diferite moduri de joc...și la unele e haos la unele e tactică.

    N-ai headset? stai pe bancă sau mergi la haos (50 pe 50). Un campionat civilizat are comunicare și de obicei, comunicarea, se face pe sistemul unul vorbește celalalt/ceilalți ascultă și pun �n practică.

    Ce frumos a mers la Wingman (Gears of War 2). Mika era cel care striga tactica. Am mers, am făcut treabă și dacă-am văzut că are nevoie de ajutor l-am ajutat.

    ...am dat un alt exemplu. Și sunt 100% sigur că așa au făcut și celelalte echipe din campionat (mă rog...majoritatea).

    La campionate nu există...RAMBO. Mă duc eu �nainte și termin tot (greșit!) - aia e mentalitate de manelist prost, care nu știe cum stă treaba și că scorul echipei contează nu scorul individual.

    Și �ncă ceva...discuții...certuri...și alte chestii se fac DUPĂ MECI nu �N TIMPUL MECIULUI.

    Ai zis tactică...ai pierdut runda...a mers ceva greșit...gata, treci peste (recuperezi)...nu stai și te apuci să zici:

    ...bă...ce prost ești ți-am zis să stai acolo...da ce-i mă?...n-ai văzut c-au venit toți pe mine?...și ce-i? trebuia să zici ceva...de unde să știu eu?...taci mă și joacă! Ce-ai zis? no fă tu tactica că te crezi deștept...

    ...asta atrage altă rundă pierdută...și tot așa.

    Gata, m-am calmat.

    Nu-s un super expert �n campionate și �n tactici...dar am avut ocazia să trăiesc pe viu asemenea chestii (bune-rele) și uneori m-am simțit m�ndru...alte ori penibil...

    ...păi te cerți �n timpul meciului? NU EXISTĂ! ...fac ei concurs frate pe de_train, �n meci PGL, care trage mai bine cu AWP-ul...vai de &$^#&%$%. (sorry flashback din tinerețe )

    GL cu campionatul!

  18. #18 SP
    Member Vami's Avatar
    si cand incepe campionatul asta?

  19. #19 SP
    Member Cata25's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Inscrierile incep astazi si se incheie pe 19 aprilie. Prima etapa va fi pe 25-26 aprilie. Va rog sa specificati componenta completa a echipei si PSN ID-urile fiecarui jucator.
    Greu să citești primul post...

  20. #20 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Quote Originally Posted by Quik View Post
    si cand incepe campionatul asta?
    frate tu macar ai citit inceputul ? incepe in 25-26 prima etapa

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 40 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. ConsoleGames FIFA Championship for PlayStation 3 By Spike in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4381 Last Post: 16-01-2014, 14:47
  2. Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship By GreyhounD in forum Hot Story
    Replies: 579 Last Post: 29-08-2011, 14:23
  3. Replies: 706 Last Post: 11-07-2011, 13:37
  4. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  5. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts