Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 12 FirstFirst ... 2 10 11 12
Results 221 to 237 of 237

Thread: ConsoleGames.ro are nevoie de tine!

  1. #221 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si eu! Sa se mai incalzeasca un pic, si facem o intalnire... Poate ar trebui o intalnire numai cu cei verzi, nu?
    Pai da, asa ar avea un motiv sa tina de Premium mai mult timp

  2. #222 SP
    Member Mariush's Avatar
    Monky, moderatorii / admins nu participa sa inteleg?

  3. #223 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariush View Post
    Monky, moderatorii / admins nu participa sa inteleg?
    Ba da, dar daca ne imbracam in verde

    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Lasa ca o prevenim cu vodka
    Cheater! El zice de baut, dar nu l-am vazut decat cu cafea, suc, apa...

  4. #224 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    2 beri mici si e caput, that's a tested fact!!

  5. #225 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    M-a dat rautaciosul asta de Raskorica de gol

  6. #226 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Lasa ca o prevenim cu vodka
    Care vodka ma ca tu bei numai sirop de tuse si brifcor de macese.

  7. #227 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Cata rautate. E invidiosi nene, e invidiosi ce sa mai...

  8. #228 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Eu personal as vota ca cei care cumpara la o licitatie sa nu primească decat 25% din valoare ca donatie sau chiar deloc....oamenii in general cumpara ca vor jocurile..nu ca vor sa ajute si e neplacut sa primești un TR negativ după ce ca ai vrut sa ajuti...

  9. #229 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    De acord.Cumparatorul sa primeasca doar 25% din valoarea produsului.

  10. #230 SP
    Member ramonski's Avatar
    ramonski: ai warning pentru neseriozitate. Faptul ca ai pierdut alte licitatii nu inseamna ca trebuie sa-ti bagi picioarele in toate cele.
    Monky, de ce primesc "warning" ? Ma faci neserios ? No more comments. Imi poti sterge acest cont!

  11. #231 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ramonski View Post
    Monky, de ce primesc "warning" ? Ma faci neserios ?
    Desi e off-topic, o sa-ti raspund: am inteles ca te-ai suparat pentru ca nu ai castigat cele 2 licitatii ale lui rodarkone... motiv pentru care ai renuntat la toate celelalte. Da, este neseriozitate. Sorry.

    Oricum este doar un warning... daca vei continua sa procedezi asa, sa stii ca nu ajuta deloc faptul ca esti verde. Warning dupa care ban 30 de zile. Sper sa nu se mai intample, dar depinde doar de tine.

    ---------- Post added 25-02-2013 at 08:34 PM ----------

    Quote Originally Posted by ramonski View Post
    Imi poti sterge acest cont!
    Vad ca ai editat. Imi pare rau daca asta crezi ca este solutia. Din pacate, conform http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/
    16. Nu se sterg posturi sau useri la cerere! Puteti cere inchiderea threadurilor personale folosind butonul de Report, iar in cazul in care doriti sa renuntati la cont, pur si simplu nu-l mai folositi.

  12. #232 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by ramonski View Post
    Monky, de ce primesc "warning" ? Ma faci neserios ? No more comments. Imi poti sterge acest cont!
    Eu am vrut stergerea contului de vreo 3 ori deja... Dar eu ma si inflamez extrem de rapid. Am vazut si de ce s-a suparat ramonski si-l inteleg, desi nu trebuia sa se retraga de la restul licitatiilor. De rodarkone nu mai stiu ce sa zic, daca vrea sa ajute site-ul poate pur si simplu dona, nu inteleg ideea de a scoate ceva la licitatie pe care apoi tot el sa liciteze.

    Din pacate vad ca se strange din ce in ce mai multa ura si rautate, mai ales intre userii vechi, ma gandesc cum ar fi daca ar ramane un forum "exclusivist". Tot mai multe atacuri, posturi agresive, discutii contradictorii neconstructive, etc. (pana si postul meu are tenta din asta din pacate ) Cred ca e ceva in noi (romanii), am cativa amici si colegi "maghiari" si sunt extrem de placut surprins cat de uniti sunt, se ajuta enorm si nu se ataca, insa romanii se barfesc si sunt invidiosi unii pe altii, ceva de speriat.

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Eu personal as vota ca cei care cumpara la o licitatie sa nu primească decat 25% din valoare ca donatie sau chiar deloc....oamenii in general cumpara ca vor jocurile..nu ca vor sa ajute
    Exact ce spuneam, brusc pentru unii conteaza cat primeste cumparatorul si cat primeste vanzatorul. Asta dupa ce fix tot tu arunci cu galeata de noroi pe mine si spui: "@RaverX: acum sincer..ai putea sa ne scutesti cu nedumeririile tale si te-ai putea implica mai mult la ce facem noi aici...ce conteaza cine primeste ghidul atat timp cat banii ajung la hosting" (http://www.consolegames.ro/forum/f76...de/#post925290)

    Nu vreau sa jignesc pe nimeni cu postul asta, sunt constient ca nici eu nu-s perfect, am facut si eu greseli destule. Sper ca postul asta sa fie inteles ca atare, sa fie un semnal de alarma. Eu unul o sa fac tot posibilul sa nu mai "atac" pe altii care gresesc (mai ales gramatical), in fond suntem consolisti toti si ar trebui sa fim uniti. Dar tare ma tem ca n-o sa fie suficient si iar o sa calc si eu pe bec. Insa cine stie... daca vad schimbare si la alti useri, poate mai e o sansa.

  13. #233 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    De rodarkone nu mai stiu ce sa zic, daca vrea sa ajute site-ul poate pur si simplu dona, nu inteleg ideea de a scoate ceva la licitatie pe care apoi tot el sa liciteze.
    Ce e bai frate atat de greu de inteles? Omul a preferat sa liciteze peste ramonski ca sa isi pastreze (totusi) jocurile! Avand in vedere ca suma necesara pentru un an de hosting s-a strans de ceva timp de acum, cred ca era destul de indreptatit sa procedeze asa. Nu uitati ca omul pusese la mai toate licitatiile sale niste "instant-uri" destul de maricele care insa din pacate nu prea s-au atins. Scopul era sa se stranga cat mai multi bani cu cat mai repede posibil. Din pacate la unele licitatii ale lui nu s-a bagat nimeni. Normal ca iti pare rau sa dai cate 5-7 joace pe 100 de lei.

    Il inteleg pe ramonski si imi dau seama ca poate s-a ofticat ca nu a castigat licitatiile respective, dar totusi nu era motiv sa se supere si sa reactioneze asa.

    Nu judec pe nimeni mai ales ca nu am acest drept, avand in vedere ca nu am putut face mare lucru la licitatiile de anul asta desi mi as fi dorit sincer sa pot participa cu mai mult. Mi-am exprimat doar parerea, sper sa nu fiu inteles gresit.

  14. #234 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RaverX, sanse sunt, pentru ca altfel renuntam de mult. Din pacate, oricum am incerca, e imposibil sa multumim pe toata lumea. Cateodata se mai incing spiritele... cateodata unii au impresia ca are cineva ceva cu ei... sau cateodata pur si simplu gresim (pentru ca suntem oameni, nu?).

    In cazul de fata, eu i-am inteles pe amandoi. Si pe rodarkone si pe ramonski. Darkie a vazut ca se dau la pret de nimic si a preferat sa le pastreze si sa depuna el banii, supralicitand cu 10 RON peste ultimul pret (desi am inteles ca si el are probleme financiare). ramonski a vazut ca a licitat altcineva mai mult (chiar nu conteaza daca e vorba de Darkie sau de altcineva), si probabil a ratat momentul de a supralicita.

    Si aici ar fi trebuit sa se inchida totul. Noi (CG-ul) am primit deja banutii... nu puteam sa-i spunem lui Darkie, care la urma urmei face exact ce doreste cu jocurile sale, sa nu faca asta. Daca ar fi retras brusc jocurile, probabil ar fi primit el un warning...

    Din pacate insa, ramonski a procedat intr-un mod "copilaros" as spune, s-a suparat, si s-a retras dintr-o alta licitate, unde era asteptat de mai bine de o luna (a cerut o pasuire). Oricine se poate retrage, isi cere scuze si ne explica faptul ca are o problema personala, sau nu are banii... si-l intelegem. Dar asa, pe sistemul "Nu le-am castigat pe cele doua, nu mai vreau nici pe asta"... e un pic aiurea. Oricine ar fi procedat la fel, ar fi primit warning sau ban 30 de zile pentru neseriozitate (in caz ca avea antecedente).

    E acelasi lucru ca si pe aria de Bazar. Ce ne-am face daca userului X nu i-ar reusi o tranzactie... dupa care ar incepe sa se retraga de peste tot. Ar primi rating negativ, warning, infractiune... same thing.

    Sorry, dar... v-am zis, incercati sa va puneti in pielea ambelor parti atunci cand judecati. De fapt, a celor 3 parti (sa va puneti si in locul meu, si sa va intrebati "ce as face eu?"). Cum am zis, nu pot impaca pe toata lumea...

  15. #235 SP
    Member ramonski's Avatar
    era mai simplu ca darkie sa anunte ca retrage licitatia. daca dorea sa doneze niste bani extra o putea face si fara expunere.
    cat despre cat de copilaros am reactionat, fiecare vede lucrurile cum doreste.
    insa monky trebuie sa realizezi faptul ca ai in spate nu foarte multi oameni care sustin proiectul. eu sunt unul din ei.
    daca e loc de bascalie, mie unuia nu-mi arde acum de "uite boaba, nu e boaba".
    n-as fi avut nimic de reprosat daca pe licitatiile respective nu s-ar fi licitat.

  16. #236 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ramonski View Post
    era mai simplu ca darkie sa anunte ca retrage licitatia. daca dorea sa doneze niste bani extra o putea face si fara expunere.
    Daca Darkie retragea licitatia, atunci chiar ar fi fost un neserios... Nu-l cred in stare vreodata de asa ceva. Cat despre expunere, nu cred ca a facut vreodata asta. Si ca dovada sta si faptul ca are licitatii care s-au incheiat cu succes. Doar in cele 2 unde ai avut tu cel mai mare bid a aparut problema.
    Quote Originally Posted by ramonski View Post
    cat despre cat de copilaros am reactionat, fiecare vede lucrurile cum doreste.
    Sorry, dar a fost pe principiul "imi iau jucariile si plec". Oricum as incerca sa vad altfel lucrurile, asa ai reactionat. Si sincer de la tine chiar nu ma asteptam. Dar, asta este...
    Quote Originally Posted by ramonski View Post
    insa monky trebuie sa realizezi faptul ca ai in spate nu foarte multi oameni care sustin proiectul. eu sunt unul din ei.
    Eu realizez foarte bine acest lucru, insa nu stiu de ce unii au impresia ca trebuie sa stau in genunchi si cu mana intinsa. Am spus-o de la inceput. Daca nu se strangeau banii, asta era... ori incercam o alternativa mai ieftina (renuntam la server dedicat si taiam functii din site), ori inchideam. Nu cred ca era sfarsitul lumii. Insa uite ca s-a rezolvat, si e un semn ca voi toti cei care ati pus umarul, ati demonstrat ca se poate. Din pacate insa, fara reguli nu se poate. Si va dau cel mai bun exemplu: Donely, care este moderator, vechi amic si unul dintre cei care au ajutat cel mai mult site-ul (financiar), daca de maine incepe sa incalce regulile (sa zicem ca se apuca sa vanda piraterii), va garantez ca primeste ban pentru ca a incalcat o regula CG.
    Quote Originally Posted by ramonski View Post
    n-as fi avut nimic de reprosat daca pe licitatiile respective nu s-ar fi licitat.
    Te cred. Au fost multe licitatii la care mie unul mi-a parut rau ca nu am bani sa mai salvez situatia... si sa licitez si eu. S-au dat jocuri si item-uri pe nimic. Well, Darkie nu a vrut asta, si a supra-licitat. Nu-l putea opri nimeni!

    Oricum, regulile pentru aria de Licitatii au fost refacute si regandite, in special ca urmare a problemelor intampinate la ultima "serie" de licitatii. Acum sper sa inteleaga clar ce se poate face si ce nu se poate face: http://www.consolegames.ro/forum/f76...-licitatii-cg/

  17. #237 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si eu! Sa se mai incalzeasca un pic, si facem o intalnire... Poate ar trebui o intalnire numai cu cei verzi, nu?
    intalnire doar cu martienii verzi? si "pieile rosii" ce fac?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 12 FirstFirst ... 2 10 11 12

Similar Threads

  1. Bethesda va tine o conferinta de presa la E3 By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 23-02-2015, 00:15
  2. Zvon: Xbox 720 are nevoie de Kinect sa functioneze By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 16-02-2013, 02:10
  3. Cine are nevoie de Photoshop? By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 14-04-2012, 01:00
  4. Replies: 0 Last Post: 04-01-2011, 00:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts