Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Noi iti oferim jocul, tu ii faci review

  1. #1 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

    Noi iti oferim jocul, tu ii faci review

    Probabil ca ati observat o schimbare in legatura cu culoarea numelui meu de pe forum, mai exact ca s-a inrosit. Si asta deoarece am acceptat functia de moderator. Aceast anunt este prima mea actiune oficiala din aceasta noua postura si consta in revitalizarea unei campanii incepute in urma cu ceva, dar ce a fost din pacate abandonata.

    Dupa cum puteati banui dupa ce ati citit titlul, este vorba despre aceasta campanie: http://www.consolegames.ro/forum/f60...-codes-promos/. Noi va punem la dispozitie jocul, iar cel care il primeste are datoria de a redacta un review. Insa, vor fi ceva modificari in legatura cu modul in care sunt selectati cei care primesc jocurile, pentru a ne asigura ca articolele vor fi intr-adevar scrise. Toate detaliile sunt disponibile mai jos. Daca mai aveti totusi nevoie de clarificari postati in acest thread.

    Regulament
    1. Se pot inscrie la procesul de selectie urmatoarele categorii de useri: User inregistrat (cu cel putin 1000 de postari), Premium User, Editor si Moderator.
    2. Castigatorul este obligat ca in termen de 10 zile de la primirea jocului sa redacteze reviewul acestuia urmand regulile de aici: IV. Reguli de postare si recomandari pe aria Reviews (se pot accepta abateri de la aceasta regula in cazul in care durata medie de terminare a jocului depaseste 15 de ore).
    3. Persoanele care nu respecta acest termen vor fi sanctionate si le va fi retras dreptul de a participa la selectii ulterioare.
    4. Persoanele care nu posteaza deloc articolul vor fi banate timp de 30 de zile si le va fi retras dreptul de a participa la selectii ulterioare.

    Procesul de selectie
    1. Este anuntata disponibilitatea jocului pe threadul http://www.consolegames.ro/forum/f60...des-giveaways/ (threadul va fi sticky cat timp vor fi coduri disponibile).
    2. Userii care se incadreaza in conditiile regulamentului isi pot exprima dorinta de a intra in posesia jocului, in termen de 24 de ore.
    3. Dupa terminarea celor 24 de ore, se realizeaza o extragere virtuala, iar castigatorul acesteia va primi jocul complet gratuit si il va putea pastra pentru totdeauna.

    Succesul acestei campanii depinde foarte mult de seriozitatea voastra si de interesul a cat mai multi dintre voi. Fiind la inceput, momentan vom putea oferi doar jocuri digitale cu o popularitatea ceva mai scazuta. Insa, exista posibilitatea ca pe viitor, daca va lua amploare campania, sa va putem pune la dispozitie chiar jocuri retail cu nume sonore. Ne bazam pe seriozitatea celor care iau jocurile. Daca nu se realizeaza review-ul, problema mare nu este ca userul respectiv va primi ban pentru neseriozitate ci faptul ca e posibil sa nu mai primim altceva de la partenerul respectiv! Prin urmare va rugam sa acordati seriozitate maxima!

    Voi incerca sa fac rost cat mai des posibil de jocuri si pentru o gama cat mai larga de platforme (PS3, Xbox 360, Wii U, PS Vita, 3DS etc.), dar nu pot garanta ca se va intampla asa deoarece nu depinde doar de mine, ci de partenerii nostrii.
    Attached Images Attached Images noi_iti_oferim_jocul_tu_ii_faci_review.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Foarte tare, ReNeGaDe124!
    Dacă se nimerește să fie și ceva de PC, să nu refuzi! În fond, e același joc (asta dacă e multiplatform).

    PS: Felicitări pentru noua funcție!

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    La cele japoneze puteti conta pe mine

  4. #4 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Super! Sper sa pot participa si eu in viitorul apropriat.

  5. #5 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Geniala ideea !

  6. #6 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    I'm in

  7. #7 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Respect ConsoleGames !

  8. #8 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Geniala ideea! Ma bag si eu sa ajut

  9. #9 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Tot respectul pentru initiativa! Cu siguranta o sa iasa o treaba buna, pentru ca avem o comunitate serioasa si cu capul pe umeri!

  10. #10 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Felicitari Rene pentru noua functie! Ma bag si eu la asa ceva .
    Hah... am si uitat de threadul ala, inca mai am codurile pentru PoP:The Forgotten Sands xD.

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Congrats pentru schimbarea de culoare!
    Propun ca AlanPoe sa ia toate jocurile

  12. #12 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye
    Propun ca AlanPoe sa ia toate jocurile
    Multumesc pentru votul de incredere, insa probabil va trebui sa "mituiesc conducerea". N-am 1000 posturi pe forum .

  13. #13 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai baga mare la spam stim ca poti

  14. #14 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Păi ești verde, poți lăsa spam-ul deoparte.

  15. #15 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Pana sa-mi vad propriul post uitasem ca am Premium. Ok, I'm in. Am PS3 si Xbox 360, pot scrie despre jocuri pentru aceste doua platforme.

  16. #16 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Si eu is PRO AlanPoe !
    Tot respectul !

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    N-am 1000 posturi pe forum .
    Iti dau de la mine 10.000

  18. #18 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Iti dau de la mine 10.000
    Multumesc, iti dau 9947 restul, nu sunt lacom (hai sa-ncetam ca ne dau astia warning pentru offtopic, tu ai vazut cati moderatori au acum?!? muaaamaaa... ).

  19. #19 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Felicitari CG pentru initiativa. Tin minte ca tot asa am scris si eu primul meu review pe CG (Motorstorm Arctic Edge pentru PS2...back in the days). Din pacate ma apuc de practica de saptamana viitoare asa ca nu stiu cat timp o sa am la dispozitie (oricum vad ca sunt doritori ), dar daca nu gasiti oameni pentru platformele ceva mai putin jucate (precum PSP sau PSVita), count me in. Poate mai scot PSP-ul de la naftalina.

    Regulile la prima vedere mi se pareau cam dure, dar trebuia tratati cu respect partenerii nostrii. Poate ca se numesc "jocuri video", dar e o industrie foarte serioasa . Anyway felicitari inca odata pentru initiativa si va puteti baza intotdeauna pe mine .

  20. #20 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Asta e un lucru bun,fiindca fata de concurenta la capitolul review-uri stati mai slab. Desi sunt totusi destui useri care fac review-uri faine pe aici ... numai sa invatati sa acceptati si remarcile critice,atunci cand sunt facute intr-un limbaj civilizat si cu argumente,fiindca atunci cand am incercat sa zic ceva au sarit toti de ..... in sus

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 00:41
  2. Despre si cum sa faci bani :) By CM7YRE in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 15-02-2011, 18:15
  3. Replies: 4 Last Post: 02-04-2009, 11:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts