Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 47

Thread: TOP 10 Jocuri PS3, Xbox360, Wii si PC

  1. #21 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Si nu e adevarat ca trebuie sa iti schimbi placa video din 3 in 3 luni, in unul din PC-uri am un amarat de 8600gt
    Amarat?Pai eu ce sa mai zic cu o placa 7600gt,pe care nu am ami bagat un joc de vreo 2 ani?

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    DeathWings: nu cred ca uraste nimeni PC-ul in adevaratul sens al cuvantului. (Poate doar fanii Mac ). Iar pe Blizzard, cine poate ura ? Doar ca ne indepartam un picut de la vederea de ansamblu. In articol sunt doar niste cifre preluate... indiferent ca vorbim de bundle-uri sau nu, acelea sunt niste vanzari. Iar vanzarile fac roata sa se invarta, fie ca ne place sau nu. Jocuri bune vor iesi pe toate consolele si PC, jocuri pentru toate gusturile. La urma urmei, castigatorii suntem tot noi, pentru ca avem de unde alege. Indiferent ca e vorba de PC, Xbox 360, PS3, Wii, etc...

    P.S. Si eu eram genul care avea nevoie de ultima placa video de top, cel mai rapid procesor (chiar si acum merge la 4Ghz)... Insa de cand cu PS3 si Xbox360, n-am mai bagat un leu in placa video. Sa fim seriosi, o placa de top, odata la 6 luni, inseamna 2000 RON sau mai mult. Enough is enough. Now i feel much better... am ramas la un 8800GT 512, si cred ca va ramane asa pentru inca 2-3 ani.

  3. #23 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    pe Blizzard .. eu
    am trecut prin 8800GS > 9600GT > 260GTX si asta pentru WoW (ca motiv puternic insa nu este singurul motiv) in speranta ca jocul va fi din ce in ce mai fluent cu detaliile din ce in ce spre maxim da ! da ! vezi sa nu ... asa caaaaa renunt ! acelasi principiu ca-i sanatos: Enough is enough. Consola ofera un raport mult mai bun pret / relaxare.

  4. #24 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    8800GT 512, si cred ca va ramane asa pentru inca 2-3 ani.
    lol, exact asta am si eu in calc si nu ma gindesc sa o schimb prea curind.
    Anyway, cred ca merita si ele mentionate



    Top ten NDS games.
    • Nintendogs All versions (22.27 million)
    • New Super mario Bros (18.45 million)
    • Brain Age: Train your brain in minutes a day! (17.41 million)
    • Pokemon Diamond and Pearl(16.81 million)
    • Mario Kart DS (14.61 million)
    • Brain Age 2: More Training in Minutes a Day! (13.71 million)
    • Animal Crossing: Wild World (10.79 million)
    • Super Mario 64 DS (7.5 million)
    • Mario Party DS (5.85 million)
    • Big Brain Academy (5.01 million)
    Total Nintendo DS games sold as of March 31, 2009: 566.92 million


    PlayStation Portable games that have sold or shipped at least one million copies.
    • Monster Hunter Freedom Unite (3 million shipped in Japan)
    • Grand Theft Auto: Liberty City Stories (2,725,507 approximately: 2 million in US, 125,507 in Japan, 600,000 in UK)
    • Daxter (2.3 million)
    • Monster Hunter Freedom 2 (2.25 million)
    • Crisis Core: Final Fantasy VII (1.96 million during 2008)
    • Midnight Club 3: DUB Edition (1.3 million approximately: 1.1 million in US, 200,000 in UK)
    • Monster Hunter Freedom (1.2 million)
    • Need for Speed Most Wanted 5-1-0 (1,127,151 approximately: 1.1 million in US, 27,151 in Japan)
    • Hot Shots Golf: Open Tee (1 million)
    • Tekken: Dark Resurrection (1 million)
    • Wipeout Pure (1 million)
    Total PlayStation Portable games shipped as of December 31, 2008: 200 million


    Top ten best-selling video game franchises:
    1. Mario (201 million)
    2. Pok�mon (186 million)
    3. The Sims (100 million)
    4. Need for Speed (Almost 100 million)
    5. Final Fantasy (85 million)
    6. Grand Theft Auto (70 million)
    7. Madden NFL (70 million)
    8. Tetris (70 million)
    9. FIFA (65 million)
    10. Tom Clancy (55 million, includes Ghost Recon, Rainbow Six, and Splinter Cell franchises)

  5. #25 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Cred ca imi iau si Wii ! Oricum jocuri inseamna mai mult decat grafica HD si cam de asta multi oameni prefera Nintendo.A si un mare succes avand pe ps3 si Little Big Planet deoarece multora le-a adus aminte de Mario doar ca este un pic schimbat si le-a placut si ca este hd..Momentan cei care se jucau pe pc l-au cam abandonat deoarece li s-a parut mai convenabil sa isi ia o consola si sa nu mai bagi bani cam in fiecare an ca sa ii mearga vreun joc. Oricum acuma si pc s-a cam linistit.Eu am ca placa video un 7600 gt si imi merg si acuma jocurile noi cat de cat(a fost una dintre cele mai bune placi video).Bravo Nintendo pentru tot ce a facut pana acum! Deabea acuma inteleg de ce americanii(am fost un SUA si am fost uimit cat de mult le placea nintendo, pe atunci crezand ca e doar o tampenie pentru copii mici nestiind decat jocuri hd) iubesc Nintendo !

  6. #26 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Haaha, si eu am 8600 GT!

    Nintendo dovedeste in fiecare zi ca gaming-ul nu este despre grafica, putere de procesare sau altceva de genul asta... Eu ii iubesc, pentru ca sunt aici de la inceputuri, si sper sa fie aici si peste 20 de ani! Cel putin consolele portabile de la Nintendo sunt o nebunie curata!

    Wii-ul nu ma prea atrage tocmai din cauza graficii. Recunosc, dupa 1080p pe PS3 si 720p pe 360, pur si simplu nu pot sa mai vad rezolutia aceea pe Wii. Adevarul e ca pe LCD-uri sau plasme Wii-ul se vede ca naiba! Am incercat sa ma joc POP pe Wii la un prieten si nu vedeam pe unde trebuie sa inaintez, atat de nasol se vedea... Pe TV-uri normale, CRT, se vede cat de cat acceptabil, daca nu esti pretentios... Daca o sa-mi iau vreodata Wii, o sa-l pun pe vechiul CRT, alaturi de consolele vechi. Am vazut ca majoritatea gamerilor retro se joaca pe CRT-uri. Insa cum sa-ti iei o consola in 2009 si sa o pui prin cablu RGB pe vechiul TV?

  7. #27 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    eh, lasa, ca poate anunta WiiHD la E3 sau TGS 2009 dupa atitea refreshuri de DS e cazul sa vina si cu un Wii nou.

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    eh, lasa, ca poate anunta WiiHD la E3 sau TGS 2009 dupa atitea refreshuri de DS e cazul sa vina si cu un Wii nou.
    Adevarul e ca puterea de procesare e singurul lucru care le mai lipseste, ca in rest, au de toate. Insa mi-e frica sa vad un Wii2, PS3 si X360 batandu-se pe exclusivitati.

  9. #29 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Haaha, si eu am 8600 GT!

    Nintendo dovedeste in fiecare zi ca gaming-ul nu este despre grafica, putere de procesare sau altceva de genul asta... Eu ii iubesc, pentru ca sunt aici de la inceputuri, si sper sa fie aici si peste 20 de ani! Cel putin consolele portabile de la Nintendo sunt o nebunie curata!

    Wii-ul nu ma prea atrage tocmai din cauza graficii. Recunosc, dupa 1080p pe PS3 si 720p pe 360, pur si simplu nu pot sa mai vad rezolutia aceea pe Wii. Adevarul e ca pe LCD-uri sau plasme Wii-ul se vede ca naiba! Am incercat sa ma joc POP pe Wii la un prieten si nu vedeam pe unde trebuie sa inaintez, atat de nasol se vedea... Pe TV-uri normale, CRT, se vede cat de cat acceptabil, daca nu esti pretentios... Daca o sa-mi iau vreodata Wii, o sa-l pun pe vechiul CRT, alaturi de consolele vechi. Am vazut ca majoritatea gamerilor retro se joaca pe CRT-uri. Insa cum sa-ti iei o consola in 2009 si sa o pui prin cablu RGB pe vechiul TV?

    Eu si pe PS3/360 ma joc tot pe CRT , crezi ca nu ma simt la fel de bine ca si tine care te joci in 1080p man?

  10. #30 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    E vorba si de tipurile de gameri aici.
    Eu, ca SC-ist convins, nu dau 2 bani pe WII, am avut una acasa 2 zile si n-a mers decat 15 min desi aveam WII Kart si Sports.
    Il va convinge cineva pe Grey sa joace Forza 3 pe WII? Sau pe Mika ori Rasko cu COD6?

    Avantajul Nintendo este piata careia i se adreseaza.Te poti juca pe Wii de la 3 la 60 de ani, pe cand jocurile mai "serioase" se incadreaza oamenilor cu alta varsta.
    Un joc matur se invata in ani de zile si contrar spuselor cuiva de aici, prefer sa joc 1-2 jocuri in 3 ani decat 30 de porcarii.
    Nu mi-e rusine sa recunosc ca nu m-a fascinat nici macar un joc pe console (xbox si ps3), nici unul.Mi-au placut multe dar nu m-am indragostit de ele, asa cum am facut-o cu Starcraft, War3, Train simulator, Flight simulator, Z, Theme hospital, Dungeon Keeper.
    Faptul ca Toyota e cea mai profitabila marca din lume, nu inseamna ca are cele mai tari masini si ca a REGELE.Same **** cu Dan Diaconescu.

    P.S. Nu, nu mi-au placut Mario, Zelda, etc.

  11. #31 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Sau pe Mika ori Rasko cu COD6?
    Nu e CoD6. E Modern Warfare 2 .

  12. #32 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Nu e CoD6. E Modern Warfare 2 .
    I know, dar presimt ca pe YM o sa spunem tot: hai la COD!

  13. #33 SP
    Member Leni's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Pentru cei care nu cunosc singura companie producatoare de console la ora actuala care CASTIGA bani din vanzarea Hardware ului este Nintendo (cu Wii si NDS/NDS lite si NDSi) - ca o picanterie (se pare ca adevarata) consola nintendo WII se VA SCUMPI pe viitor (spre deosebire de consolele de la Sony si Microsoft care au o tendinta de ieftinire in timp ce tehnologia producatoare se maturizeaza, a se citi - "hai sa folosim materiale mai ieftine si mai proaste si sa mai taiem din feature urile consolei ca e prea desteapta" - cazul sony - si "nu ne intereseaza de problemele consolei, pentru noi nu exista nici o problema cu consola noastra" - cazul microsoft -)
    omg....i love how you said that.........sad but true....and still, i can't stop laughing

  14. #34 SP
    Member obidan's Avatar
    Hai sa fim seriosi, PC dying?

    Diablo 3 Coming out
    Starcraft 2 Coming Out
    Deasemenea, Expansion-uri la Warcraft for continua sa apara
    Blizz a anuntat un nou MMO cu un lore total nou
    Star Wars The Old Republic promite multe


    Astea sunt jocurile care se cumpara, viitorul PC e altul:
    Jocuri Gratis cu posibilitate de a cumpara noi arme/costume ( Battlefield Heroes, Runes of Magic, Free Realms, Combat Arms, Crossfire, Metin2, Flyff)

  15. #35 SP
    Banned inFamous's Avatar
    Sper ca PS3-ul si Xbox-ul sa se apropie din ce e in ce mai mult de Wii ca sa mai incline balanta.Piata jocurilor pt PC e moarta de mult asta se stie clar.Cred ca nici daca sar scoate capodopera numita God Of War 3 pe PC nu o sa se cumpere.

  16. #36 SP
    Banned underwaterquake's Avatar
    Quote Originally Posted by inFamous View Post
    Piata jocurilor pt PC e moarta de mult asta se stie clar.
    O fi, da' atunci care mai e sensul ca EA / Ubisoft & etc sa investeasca bani si timp sa scoata si versiunea de PC?

    Personal cred ca daca God of War 3 ar iesi pe PC ar fi jucat de milioane si cumparat de cateva zeci de mii. Trebuie doar educata lumea care joaca pe PC sa cumpere jocuri Si aia care fac jocuri sa faca jocuri bune, care sa merite a fi cumparate.

    Cred ca Wii va avea suprematia vanzarilor si peste 10 ani, daca continua pe acelasi drum. Piata casual gaming e cea mai mare. Si e in crestere, pentru ca o data cu evolutia tehnologica scad preturile la hardware si marketingul agresiv al corporatiilor fidelizeaza tot mai multi consumatori si aduce tehnologia in orice casa. In contextul unei redresari economice, ne putem astepta ca in orice casa cu venituri decente sa existe pe langa nelipsitul pc desktop / laptop si o consola, oricare ar fi ea.

    In tarile puternic dezvoltate, discutiile pc vs console sunt obsolete ptr ca f. multi oameni au cel putin o platforma de jocuri si o buna parte le au pe toate.

    Si fiecare platforma / consola / rig de jocuri se adreseaza unei anume piete, are un anumit target. Iar piata de casual gaming face cele mai mari vanzari. Asi putea merge pana intr-acolo incat sa afirm ca PS3 nu prea se adreseaza unui casual gamer Mai mult o face PSP si Nintendo. Sunt curios daca nu cumva PSP-ul vinde mai multe jocuri ca sora'sa mai mare

  17. #37 SP
    Banned inFamous's Avatar
    Da,asa se spunea si despre mega gloriosul GTA 4 ca daca va iesi si pe pc va fi cumparat de aproape toata lumea si va intrece vanzarile de pe console..

  18. #38 SP
    Banned underwaterquake's Avatar
    Pe PC GTA IV a fost un joc slab slab optimizat, care a mers mai de doamne ajuta dar tot prost dupa niste patch-uri... merea mai prost ca Crysis... nu poti spera la vanzari exorbitante cand jocul tau poate fi rulat numai de o mana de oameni cu high end-uri prin calculatoare... daca jocu merea cum trebe pe configuratii medii, altele erau vanzarile.

    Si oricum pe PC, lumea, la modul general cum spuneam mai sus, e obisnuita sa fure nu sa cumpere. De vina ptr vanzarile slabe ale GTA IV pe PC sunt deopotriva si piratii si producatorii care au optimizat cu partea dorsala. Probabil au optimizat cand inca nu s-au trezit din betia de dupa petrecerea care au dat-o cand au vazut ce vanzari are jocul pe xbox 360 si PS3.

  19. #39 SP
    Banned inFamous's Avatar
    Acuma vad ca gasesti scuze pt versiunea de Pc...de vina ptr vanzarile slabe ale lui Gta 4 pe Pc sunt producatori care nu trebuiau sa faca greaseala ca sa il scoata si pe Pc..dupa ce au vazut cate incasari au avut pe console..dar ce vrei oameni nu se mai satura de bani...

  20. #40 SP
    Banned underwaterquake's Avatar
    Quote Originally Posted by inFamous View Post
    Acuma vad ca gasesti scuze pt versiunea de Pc...de vina ptr vanzarile slabe ale lui Gta 4 pe Pc sunt producatori care nu trebuiau sa faca greaseala ca sa il scoata si pe Pc..dupa ce au vazut cate incasari au avut pe console..dar ce vrei oameni nu se mai satura de bani...
    Dimpotriva, nu caut defel sa gasesc scuze ptr vanzarile slabe ptr PC. Am spus doar care e cauza acestor vanzari slabe. Motivul pentru care au scos GTA IV si ptr PC il stiu doar producatorii. Sincer, nici eu nu inteleg, in cazul jocurilor cu vanzari f mari pe consola, de ce mai scot si o versiune pentru PC prost optimizata si lucrata in bataie de joc. Nu fac decat sa isi bata joc. Daca optimizau putin si lucrau mai mult, poate ca aveau un oarecare succes si pentru PC-uri. Asa a iesit un fiasco total. Sunt de acord ca decat sa scoata pentru PC o versiune in bataie de joc, mai bine sa nu o scoata deloc. Isi bat joc de piata si asa foarte frageda a jocurilor pe calculator.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Top 10 Jocuri pentru Wii By GreyhounD in forum Nintendo Wii
    Replies: 11 Last Post: 18-07-2011, 15:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts