Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 25 of 25

Thread: Gamescom 2014 - Ghici ciuperca ce-i?

  1. #21 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ba da, face cam ce face un tv cu un hdd extern
    @MonkY nu mai faci un interviu?

  2. #22 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu neaparat, in uk ai voie prin lege sa-ti faci un sigur rip la blu ray daca detii o copie digitala a produsului, adica ii faci un mkv (cel putin asa am aflat recent din intamplare)

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    mkv-uri pe Xbox ?! pai asta nu inseamna ca se vor putea rula filme piratate?
    Sunt multe camere foto, camere video, care inregistreaza in format .mkv. De fapt mkv este un container... Asta nu inseamna ca vorbim strict de piraterii.
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    @MonkY nu mai faci un interviu?
    Sa vorbesc cu ursul... stai sa se termine Gamescom-ul si poate facem unul pe tema asta.

  4. #24 SP
    Banned Templier's Avatar
    dupa ce am urmarit conferintele de presa ale lui Sony si Microsoft si eu sunt cam dezamagit de ce am vazut. faze de genul "ala a castigat si celalalt a pierdut" sunt puerile dpmdv. a fost oricum un GC mediocru.
    cum privesc eu tot ce se intampla cu Tomb Raider:
    1. cei de la Naughty Dog oricum s-au despartit de niste persoane cheie implicate in crearea lui Uncharted
    2. U4 poate sa fie ultimul capitol din franchiza

    avand astea doua lucruri in minte este destul de logica mutarea celor de la Microsoft, aceea de a acapara o pozitie pe care Sony o sa o lase libera.nu ma deranjeaza ca TR o sa fie numai pe XB1, nu m-am jucat primul TR nici pe PS dar cred ca odata luata aceasta decizie de a avea TR doar pe XB s-ar putea ca Sony sa se gandeasca de 2 ori inainte de a-l trage pe Drake pe linie moarta.

    multimea de jocuri indie e o tampenie.foarte putine jocuri de genul asta ma atrag si nu cred ca sunt demne de un next gen.cele mai bune ar merge maxim pentru PS Vita.
    nu sunt fanboy ( desi aleg PS, asta pentru ca imi plac mai mult jocurile ) daca ar disparea XB sau PS hai sa vedem cu ce competitor ar ramane unul dintre ei : Nintendo.cei care nu stiu decat sa rescoata acelas mario,zelda si pokemon.unde ar mai fi progresul in jocuri, IP uri? Tomb Raider a aparut ca si raspuns la Uncharted. Halo si Gears of War au aparut pentru ca Sony avea jocuri tari si viceversa. competitia intre Sony si MS este in favoarea oamenilor carora le plac jocurile.

    PS Vita este din pacate dead. nu mi-am luat-o pt indie ( am mai spus-o si alta data ca era suficient PSP Go pt asa ceva ) ci pt Uncharted, MK, Resistance,Killzone, etc. Nu dau 200 E pe o consola cu jocuri pe care pot sa le iau gratis aproape pe mobil.

  5. #25 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    mkv-uri pe Xbox ?! pai asta nu inseamna ca se vor putea rula filme piratate?

    Xbox One Will Soon Let You Play Pirated Movies & TV Shows

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Gamescom 2014 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 89 Last Post: 17-08-2014, 18:17
  2. Jocurile noi anuntate la Gamescom 2014 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 15-08-2014, 13:16
  3. Replies: 6 Last Post: 14-08-2014, 21:19
  4. Replies: 0 Last Post: 12-08-2014, 22:52
  5. Blizzard la gamescom 2014 By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 25-06-2014, 08:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts