Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: La multi ani PlayStation! Bine ai venit in Romania!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    La multi ani PlayStation! Bine ai venit in Romania!

    Acum 20 de ani, pe 3 Decembrie 1994 mai exact, se lansa in Japonia prima consola PlayStation. Si ce cadou putea fi mai frumos pentru noi romanii, altul decat lansarea oficiala a serviciului PlayStation Store in Romania? Well, practic de la 1 Decembrie, nu mai sunteti nevoiti sa faceti conturi pe diverse adrese din US sau UE, ci veti putea folosi cu mandrie adresa voastra reala. Asa cum veti putea folosi fara probleme carduri emise din Romania. Serviciul este inca in limba engleza, dar preturile sunt afisate in RON.

    Legat de aniversarea celor 20 de ani de PlayStation, Sony a pregatit o editie speciala a consolei PlayStation 4. Aceasta se va produce intr-un numar foarte limitat (12,300 console) si va veni in culoarea originala PlayStation (gri-ul anilor 1994). Pretul va fi de 49,980 Yen in Japonia, $499 in US si €499 in Europa. Aveti mai jos un filmulet de prezentare al consolei precum si ceva imagini. Sunt sigur ca multi dintre voi se intreaba cate console cu numele PlayStation s-au vandut in cei 20 de ani. Desi nu avem un numar oficial, estimarile se apropie de 600 milioane de console (incluzand PlayStation, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Portable, PlayStation Vita si PlayStation TV).

    Cat despre PlayStation Store Romania, trebuie spus faptul ca acesta inca nu este 100% functional, insa este up and running. Am inteles ca problemele se vor rezolva "on the go", si va astept pe threadul dedicat pentru a va spune opinia, pentru a gasi raspunsuri la intrebarile voastre. Cred ca un avantaj important pentru Store-ul pe Romania va fi acela ca vom putea downloada totul la viteze metropolitane. Marele dezavantaj este acela ca Sony nu ofera un serviciu de migrare (precum Microsoft cu Xbox Live), prin urmare nu aveti alta posibilitate decat sa creati un nou cont pe Romania. Un alt avantaj este acela ca veti putea achizitiona carduri valorice si carduri PS Plus in RON, atat din piata de retail cat si de pe shop-urile online romanesti.

    Nu pot decat sa spun La Multi Ani PlayStation! Si bine ai venit in Romania, PlayStation Store!



    Attached Images Attached Images 20th_playstation_anniversary.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avem si cateva imagini cu noua consola aniversara:
    Attached Images Attached Images 20th_anniversary_edition_1.jpg 20th_anniversary_edition_2.jpg 20th_anniversary_edition_3.jpg 20th_anniversary_edition_4.jpg 20th_anniversary_edition_5.jpg

  3. #3 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Culoarea este superba,asa ar fi trebuit sa arate de la bun inceput,si aici ma refer si la cutia consolei.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Faza cu viteza nu o cred, sper sa ai dreptate. Legat de transfer, eu zic doar atat, in curând, sper sa nu dureze încă 7 ani .
    Acum o întrebare pt cei care au Xbox, cand faci transferul de pe o regiune pe alta, se transfera si librăria de jocuri? Intreb pt ca stiu ca e un pic mai complicat d.p.d.v legislativ.

  5. #5 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Eu de exemplu m-am tot jucat (cu xbox one ) schimband regiunile, ba pe pe uk, ba pe us, dar am toate jocurile active, unele cumparate pe uk store, altele de pe us store.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca si cutia in care vine varianta aniversara arata intr-un mare fel
    Attached Images Attached Images ps4_20_01.jpg ps4_20_02.jpg

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E urata cu spume
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1417693688972.jpg

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    PlayStation 4 20th Anniversary Edition Unboxing #…:

  9. #9 SP
    Banned nurv's Avatar
    Bine ai venit in Romania, PlayStation! Eu, detinator al batranului PS3, imi doresc un PS4 iar modelul asta aniversar, well... imi trezeste si nostalgii dar si dorinta de a-l avea. Oare merge bine langa HDTV-ul negru?

  10. #10 SP
    Member florent's Avatar
    "E urata cu spume " zise vulpea care nu ajunge la struguri Bine Dant3 !

  11. #11 SP
    Junior Member PsychoKnot's Avatar
    Nasol pentru cei cu contul PSN inregistrat pe UK sau alte tari.. Putem face ceva?

  12. #12 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Inca un cont pe PS store Romania este tot ceea ce poti face.

  13. #13 SP
    Banned nurv's Avatar
    Din cate am vazut, preturile sunt echivalentul preturilor de UK in lire... nu prea frumos... In Romania sa dai 40 de LIRE [in RON] pentru ceva iar in USA 40 de dolari...

  14. #14 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by nurv View Post
    Din cate am vazut, preturile sunt echivalentul preturilor de UK in lire...


    Si da, si nu: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1193914

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aveti aici un mic rezumat al conferintei de la PlayStation Experience, unde s-au sarbatorit asa cum se cuvine cei 20 de ani de PlayStation: All the announcements from PlayStation Experience - PlayStation.Blog.Europe. Inca mai puteti vedea Live ceva trailers si gameplay aici. Iar mai jos aveti cateva trailers:
















  16. #16 SP
    Member rascalov's Avatar
    Va aparea si in magazinele din Romania?

  17. #17 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ce sa apara?

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Probabil se refera la editia speciala a consolei. Cine stie, poate vor opri vreo 10 bucati si pt. Romania

  19. #19 SP
    Member Snake's Avatar
    Pentru cei care vor sa urmareasca full keynote-ul PlayStation Experience il aveti aici:

  20. #20 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Acu? După atâţia ani? Când PS3 a ajuns la sfârşitul vieţii? (mă rog pentru PS4 să zicem). Unde au fost când chiar am avut nevoie de ei? Mesajul meu pentru ei este: domnilor (cu d mic) puteţi să vi-l băgaţi în ms dosul consolei!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. La multi ani consolisti! La multi ani CG! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 49 Last Post: 06-08-2014, 12:14
  2. PS3 se vinde bine, dar cat de bine? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 26-03-2011, 15:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts