Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Nebunia lansarilor de sarbatori

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Nebunia lansarilor de sarbatori

    Hmm, nu am mai avut de ceva timp un Hot Story, insa dupa ce am vazut lista jocurilor care se lanseaza doar in saptamana aceasta (19.10 - 25.10) eu unul am avut parte de un amestec de feeling-uri. Pe deoparte de bucurie (pentru ca am pus ochii demult pe ceva titluri favorite), pe de alta parte de descurajare, intrebandu-ma cum Dzeu va reusi un gamer serios sa treaca prin perioada de sfarsit de an. Eu unul chiar incep sa nu mai inteleg deciziile mai marilor din industria jocurilor... in special acest marketing agresiv de sfarsit de an. Oare chiar nu inteleg ca unele jocuri au deadline-ul mult prea strans si vor fi nevoiti sa lanseze jocuri necizelate, nefinisate... si asta doar pentru a apuca perioada de sarbatori ? Oare chiar cred ca gamerii sunt ca pe vremuri, cand cumparau fara sa mai se uite pe un review, cand era greu sa gasesti informatii despre un joc ? Sau oare cred ca suntem niste nababi si cumparam la kilogram ? Well, va las pe voi sa raspundeti la aceste intrebari.

    Una peste alta, avem o lista masiva de jocuri. Insa cel mai impresionat sunt de lista pentru Nintendo DS (21 de jocuri). Impreuna cu lista de jocuri pentru Wii (tot 21 de jocuri), se vede ca Nintendo a tras cel mai mult pentru a acoperi perioada aceasta. La polul opus se poate gasi PSP, cu doar 4 (PATRU) jocuri. Acum intelegeti de ce pe piata asiatica PSP nu are nici-o sansa fata de NDS. Also, ma mir ca PS2 nu a murit, cu cel putin 7 jocuri lansate. PS3 si Xbox 360 sunt la "egalitate" cu cate 10 jocuri.

    Inainte de a afisa lista completa si pozele de rigoare (mi-au luat ceva timp sa le "aranjez") vreau sa va cer parerea voastra despre aceasta perioada. Voi cum va descurcati ? Care ar fi jocurile MUST HAVE ? Cum faceti, dupa buget... cu listuta, sau luati doar jocurile TOP 10 ? Sau preferati sa mai asteptati o perioada mai calma, cand mai scad preturile ?

    Si acum, lista completa a jocurilor din saptamana 19.10.2008 - 25.10.2008:

    NINTENDO WII: Are You Smarter Than A 5th Grader? Make The Grade, Backyard NFL Football '09, Barbie Horse Adventures: Riding Camp, Build-A-Bear Workshop: A Friend Fur All Seasons, Carnival Games: Mini Golf, Celebrity Sports Showdown, Circus Games, Dancing with the Stars: We Dance!, Disney Sing It, Disney Sing It Microphone Bundle, Disney Th!nk Fast, High School Musical 3: Senior Year Dance!, Jillian Michaels' Fitness Ultimatum 2009, The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon, Monopoly, The Naked Brothers Band: The Video Game, Naruto: Clash of Ninja Revolution 2, Pet Pals: Animal Doctor, Petz Rescue: Wildlife Vet, Spider-Man: Web of Shadows, SpongeBob SquarePants Featuring NickToons: Globs of Doom, Wii Music

    PS3: BioShock, Disney Sing It, Eternal Sonata, Far Cry 2, The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon, Midnight Club: Los Angeles, Monopoly, Rock Band 2, Rock Band 2 Special Edition Instrument Bundle (Rock Band 2, Wireless Guitar, Wireless Drums, Microphone), Spider-Man: Web of Shadows, Dead Space

    XBOX 360: Dance Dance Revolution Universe 3 Dance Pad Bundle, Disney Sing It Microphone Bundle, Fable II, Fable II Limited Collector's Edition, Far Cry 2, The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon, Midnight Club: Los Angeles, Monopoly, Rock Band 2 Special Edition Instrument Bundle (Rock Band 2, Wireless Guitar, Wireless Drums, Microphone), Spider-Man: Web of Shadows, Dead Space

    NDS: Are You Smarter Than A 5th Grader? Make The Grade, Away: Shuffle Dungeon, Back at the Barnyard: Slop Bucket Games, Backyard NFL Football '09, Barbie Horse Adventures: Riding Camp, Castlevania: Order of Ecclesia, Dancing with the Stars: We Dance!, Disney Fairies: Tinker Bell, Ener-G: Dance Squad, Ener-G: Gym Rockets, Ener-G: Horse Riders, High School Musical 3: Senior Year Dance!, The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon, Master of the Monster Lair, Mechanic Master, The Naked Brothers Band: The Video Game, Pass The Pigs, Spider-Man: Web of Shadows, SpongeBob SquarePants Featuring NickToons: Globs of Doom, Tornado, Transformers Animated, What's Cooking? Jamie Oliver

    PS2: Backyard NFL Football '09, Barbie Horse Adventures: Riding Camp, Disney Sing It, Disney Sing It Microphone Bundle, The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon, Monopoly, The Naked Brothers Band: The Video Game, Spider-Man: Web of Shadows - Amazing Allies Edition, SpongeBob SquarePants Featuring NickToons: Globs of Doom

    PSP: Crash: Mind Over Mutant, Midnight Club: L.A. Remix, Spider-Man: Web of Shadows - Amazing Allies Edition, Star Ocean: First Departure
    Attached Images Attached Images playstation_3_launch_titles_october.jpg playstation_2_launch_titles_october.jpg playstation_portable_psp_launch_titles_october.jpg xbox_360_launch_titles_october.jpg nintendo_wii_launch_titles_october.jpg nintendo_ds_launch_titles_october.jpg

  2. #2 SP
    Member Snake's Avatar
    ZOMG ! Acelea sunt doar jocurile care se lanseaza intr-o singura saptamana ? Buzunarul meu plange. Eu cred ca deja imi fac lista, calcule. Ma gandesc, platesc intretinerea sau mai adaug un joc

  3. #3 SP
    Member collector's Avatar
    Cel mai bine stau xboxu si ps3u .. cat despre wii si ds , numai jocuri de kko(90%)

  4. #4 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Pacat de Wii. Singurul joc mare ( desi e si ala shovelware ) ar fi Wii Music. In rest...

  5. #5 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Eu sunt nevoit sa le joc peste 4-5 luni cand se mai ieftinesc si nu cred ca voi muri , de asta nici nu stau sa imi fac atatea calcule.

    Evident sunt cateva care le voi lua cand apar, dar pentru restul e destul timp, nu au intrat zilele in sac.

    Multumim Monky pentru poze, sunt super facute (sa mai faci daca se poate )

  6. #6 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sefu ai pus Fable II de 2ori si ai uitat de Gears of War 2

  7. #7 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Sefu ai pus Fable II de 2ori si ai uitat de Gears of War 2
    "Si acum, lista completa a jocurilor din saptamana 19.10.2008 - 25.10.2008:"

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Pacat de Wii. Singurul joc mare ( desi e si ala shovelware ) ar fi Wii Music. In rest...
    Cred ca si Spyro ar trebui trecut la titluri mari. Si in functie de preferinte, s-ar putea adauga SpiderMan, Naruto, SpongeBob. Insa vad ca sunt foarte axati pe party games, lucru pentru care celelalte console ar trebui sa fie invidioase: High School Musical, Dancing Star, Sing It, Monopoly, Are you Smarter than a 5 Grader, The Naked Brothers Band, etc. Iar cu Fitness Ultimatum deja ating o anumita categorie de gameri pe care n-o sa-i vezi vreodata pe PS3/Xbox360.

    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Sefu ai pus Fable II de 2ori si ai uitat de Gears of War 2
    Am pus Fable II de 2 ori pentru ca e vorba de Fable II si Fable II Limited Collector's Edition. Asa cum am pus si la Rock Band 2. Am incercat sa caut unde sunt Limited Editions sa le pozez. Iar GoW2, nu iese in saptamana aceasta (din cate stiam eu).

  9. #9 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Far Cry 2 si Bioshock o sa ma tine ocupat o periada.

  10. #10 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    parerea mea e ca ubisoft ar unii dintre cei mai neglijenti
    fac jocuri cu nume grele cu o grafica de iti teie rasuflarea..dar din pacate nefinisate
    pariez ca farcry 2 va fi plin de bugs....asa sunt ei...au idei bune...inovativi...dar neglijenti si sunt prea stransi de competitie cu mai marii industriei
    de buget...il rezerv pentru numele grele din pctul meu de vedere...dead space,rise of the argonauts,quantum of solace,mk vs dc univers,gears of war 2,fallout 3 si ce or mai fi....

  11. #11 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quantum of Solace nume greu? Imi pare rau ca nu pot fi de acord cu tine.

    @MonkY: si Far Cry 2 are o editie limitata . Eu imi iau la lansare Far Cry 2 si Fable 2 dupa Gears 2 si CoD: WaW tot la lansare si dupa recuperez ce am pierdut pe drum: Fallout 3 si Dead Space .

  12. #12 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Parerea mea moncher : stau sa le cumpere altii, sa faca un review , sa vedem cum se comporta si apoi cumparam.
    BAnii nu fug din buzunar si nici de timp liber nu ma pot plange.
    Cei care isi permit atatea jocuri intr-o saptamana sa le cumpere au tot respectul meu !

  13. #13 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Doar Far Cry 2 saptamana asta (si BiA pe marti, restant ). Urmeaza, apoi, Fallout 3 si GoW 2 (am pre-order la ele de prin vara...). Cred ca iau si Dead Space cand apare pt. 360, dar prioritare sunt cele de mai sus.

  14. #14 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Cei care isi permit atatea jocuri intr-o saptamana sa le cumpere au tot respectul meu !
    Foarte tare ce ai spus aici! Subscriu si eu!

  15. #15 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu intra si Dead Space ca e lansat pe 24?

  16. #16 SP
    Member collector's Avatar
    trebuia si fallout 3 (goty , parerea mea)

  17. #17 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    fable 2 collector, dead space, far cry collector... astea vin sapt asta

  18. #18 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    in afara de Dead Space (pe care il savurez deja), Bioshock, Far Cry 2 si Eternal Sonata restul sunt cam numai aberatii, no offence Imi pare rau intr-un fel pentru Wii ca 90% sunt numai party games.

  19. #19 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Man, cel mai tare joc e noul Castlevania! de DS

  20. #20 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Farcry 2, Spyro , Dead Space, Little Big Planet. ....

    Pffff... Am ce juca pana la sfarsitul anului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. XBox 360 Bundle de Sarbatori! By Tom_Cat in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 24 Last Post: 29-12-2008, 01:05
  2. Replies: 12 Last Post: 20-12-2008, 16:09
  3. Nebunia lansarilor continua: 26.10-01.11 By Bobby in forum Hot Story
    Replies: 14 Last Post: 30-10-2008, 09:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts