Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: E3 2015: Conferinta Nintendo

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2015: Conferinta Nintendo

    Mult a fost, putin a ramas... In seara aceasta asteptam cu nerabdare ceva detalii de la Nintendo, in special ceva legat de noua consola NX despre care nu stim mai nimic. Recunosc ca totodata speram sa vad ceva mai serios si sa isi mai spele pacatele pentru tonele de "kiddie" games pe care le-au lansat in ultima vreme. Imi pare rau sa o spun, dar m-au dezamagit extrem de tare. Atat de tare incat nici nu cred ca are rost sa stau sa prezint fiecare titlu in parte. Pentru modul in care s-au prezentat azi, o lista este suficienta. In afara de 2-3 titluri, Nintendo s-a jucat cu rabdarea mea. Poate daca avem intre 3 si 7 ani eram mult mai fericit. Anyway, here we go:

    StarFox Zero arata aproape la fel cum il stiam acum cateva generatii... si vine "holliday 2015". Dupa care urmeaza potop-ul (aka amiibo si tone de jocuri de 3DS) dupa cum urmeaza: The Legend of Zelda Triforce Heroes - Fall 2015 - 3DS, Hyrule Warriors Legends - 3DS, Metroid Prime Federation Force - 2016 - 3DS, Fire Emblem Fates - 2016 3DS, Japan title - (wtf? trebuia sa stiu japoneza?)... Ceva legat de Animal Crossing - WiiU 3DS, Yoshi Wooly's World 2015, Yo-Kai Watch - 3DS, Mario & Luigi Paperjam - 2016 - 3DS, Mario Tennis Ultra Smash - Holliday 2015, Super Mario Maker, Super Mario Bros 30... Slab, foarte slab. Oare cat mai se poate multe Mario?!?



    Singurul lucru mai interesant (si care totusi nu a fost prezentat suficient de mult), a fost Xenoblade Chronicles X. Macar am aflat o data de lansare: 4 Decembrie 2015.



    Si cam asta a fost conferinta Nintendo. Asa cum am listat eu (la gramada), cam asa a fost si interesul lor de "streaming live" (care de fapt au fost niste inregistrari pe banda rulanta). Primesc din partea mea nota 3/10. Sorry Nintendo! Astept cu interes momentul in care vei realiza ca nu faci jocuri doar pentru copii intre 3 si 7 ani... si cand va intelege cineva acolo sus ca o conferinta la E3 nu inseamna sa-ti prezinti jocul prin copac (TreeHouse).
    Attached Images Attached Images xenoblade_chronicles_x.jpg

  2. #2 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Pe ce loc se mai afla in vanzari cu WiiU ?

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    cryyo: deja nu cred ca le mai pasa man... ma uitam la ei si par a fi un grup de mosuleti care se bucura de ce-au facut de-a lungul timpului si se complac in situatia data. De ce sa se mai chinuie cu altceva cand scot carute de bani cu aceleasi ciorbe pe 3DS? Bine, sa nu fiu rautacios acum... si piata de jocuri pentru copiii e enorma, deci au de unde sa "mulga"...

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    acum banii le vin de la amiboo oricum WiiU e varza pe piata de aceea si scot in curand Nintendo NX au si mentionat noua consola astazi

  5. #5 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Daca nu era Xenoblade si Fireemblem aveau 1, nici nu stiu ce sa mai zic de ei, poate sunt eu de vina si am imbatranit, nota 3.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Pe ce loc se mai afla in vanzari cu WiiU ?
    Conform vgchartz inca nu au atins 10 milioane de unitati.

  7. #7 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Si ce mega hit se preconiza ca va fi si Wii U. O galagie infernala pe Internet, sold out in US inainte sa se lanseze... Aveam impresia ca urmeaza sa le pice alora de la Amazon serverele din cauza precomenzilor. Si a sfarsit prin a nu avea nici macar 10% din appeal-ul predecesorului sau. Pacat.

  8. #8 SP
    Junior Member hallo40's Avatar
    daca o mai tin tot asa au toate, sansele sa dispara

  9. #9 SP
    Member xenocid's Avatar
    Am WiiU din decembrie 2012 si pentru prima oara ma simt abandonat :/
    Amanarea ZeldaU si mentionarea NX ma fac sa cred ca nici macar Nintendo nu mai are incredere in WiiU. Mai intind cel mult un an de ea cu Xenoblade, cu 2, 3 jocuri Lego si Skylander pana in vara lui 2016 cand anunta ceea ce pare a fi un fel de xbox1/ps4 portabil

    LE: Financiar vorbind Nintendo e una dintre cele mai solide companii din domeniu. Vor fi raniti cel mult in orgoliu. Daca nu ma insel WiiU nu a fost vanduta niciodata in pierdere. In plus fac zilioane de yeni din amiibo.

  10. #10 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Ok, asta a fost o conferinta... ciudata. Privita ca un simplu Nintendo Direct, a fost unul din cele mai bune. Doar ca acum e E3, iar prezentarea asta nu a fost "demna" de cea mai importanta saptamana a anului. Dar a fost fun. Mi-au placut modul prezentarii (Muppets > Robot Chicken), interviurile cu developerii (mult mai personale decat ce vedem la celelalte conferinte) si lineup-ul din aceasta toamna. Super Mario Maker, Fatal Frame, Mario Tennis, Star Fox Zero, Xenoblade Chronicles - mie imi ajung. Ca sa nu mai spun ca o sa primim, in sfarsit, Yokai Watch! Si acel Mario & Luigi Paper Jam pare fan fiction .

    Desigur, nu trebuie sa ignoram problema acestei prezentari, o problema pe care cei de la Nintendo nu aveau cum sa o evite - nu am avut niciunul din jocurile "principale". Nu avem un 3D Mario serios, nu avem Zelda, nu avem Metroid. Pentru ca Wii U e mort! Si cei de la Nintendo nu mai vor sa-si iroseasca titlurile importante pe el. Asta a fost mesajul clar al acestei conferinte: anul viitor lanseaza NX si o sa aiba nevoie de o lansare puternica. Acum primim Metroid Prime Federation Force si Animal Crossing amiibo festival, pentru ca titlurile principale din seriile astea trebuie sa apara pe NX.

    Macar Wii U o sa primeasca un sfarsit de bun simt, in primavara, cu Fire Emblem x Shin Megami Tensei.

    7.5/10

  11. #11 SP
    Member xenocid's Avatar
    Lucrul ce ma deranjeaza acum cel mai tare este "oferta" eshop pentru Europa. In timp ce in US poti lua jocuri fanion pentru WiiU cu discount de 30% (Zelda WW e 34$) in Europa singura mentiune notabila e Hyrule Warriors. Zelda WW ramane 59.99E !!!

  12. #12 SP
    Member snk2's Avatar

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^ asta e bun pt EA in fiecare an

  14. #14 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Ma intreb de ce nu au aratat Devil's Third si Fatal Frame in conferinta. Jocuri care apar in cateva luni si parca vad ca nimeni nu le baga in seama Nici macar un trailer cu jocuri indie nu au aratat ca alta data. Bine ca au vorbit 10 minute de Yoshi. Oricum nu m-am asteptat la prea multe avand in vedere ca au prezentat multe lucruri inainte de E3 (Smash DLC, etc.). Totusi ma asteptam la o surpriza mai mare decat Mario ****ing Tennis.

    Anyway, jocuri care o sa cumpar anul asta:

    Devil's Third
    Fatal Frame
    Xenoblade Chronicles X (probabil)
    Super Mario Maker (nu stiu inca)
    Starfox 0

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. E3 2015: Conferinta Microsoft By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 13 Last Post: 19-06-2015, 15:01
  2. E3 2015: Conferinta Bethesda By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 32 Last Post: 18-06-2015, 12:11
  3. E3 2015: Conferinta Sony By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 18 Last Post: 18-06-2015, 06:55
  4. E3 2015: Conferinta Ubisoft By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 5 Last Post: 16-06-2015, 03:41
  5. E3 2015: Conferinta Electronic Arts By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 7 Last Post: 16-06-2015, 03:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts