Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: E3 2015: Conferinta Electronic Arts

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2015: Conferinta Electronic Arts

    Am rezistat eroic dupa primele doua conferinte marca E3 2015 (Bethesda & Microsoft) si am sperat ca EA sa vina cu ceva cel putin la fel de bun. Din pacate, pentru mine care nu sunt un mare fan al sporturilor gen NBA, NHL, NFL si alte NNN-uri, a fost ceva ingrozitor. Nu doar ca au inceput cu jocuri de mobile, au exagerat cu interviul lui Pele, dar au prezentat o groaza de prostii in timp ce pentru titlurile importante de-abia daca au rezervat cate un minut, maxim doua. Anyway, sper ca nu va suparati pe mine ca voi trece rapid in revista (si voi urca trailerele aferente pentru pasionati)... dar aproape am adormit. Sorry, asa ceva nu se face la un eveniment de gaming precum E3-ul.

    So, let's see: A inceput extrem de bine cu un "glimpse" din Mass Effect Andromeda. Am aflat doar ca va veni in "Holliday 2016" si nimic mai mult. Dupa acel "flash" vine Need For Speed care se lanseaza pe 3 Noiembrie 2015... si care din motive care imi scapa, are loc "From dusk till down... de parca e joc cu vampiri". Anyway aveti trailer mai jos.





    Dupa care au prezentat un addon pentru Star Wars the Old Republic denumit Knights of the Fallen Empire si care va fi free. Au trecut la un nou IP (indie) denumt Unravel, care parea dragut... si dupa asta, a tot inceput sa cada. Plants vs Zombies Garden Warfare 2 (care va avea si Solo Play si Split Screen si va veni pe console in primavara lui 2016) a fost urmat de NHL 16, Golf, NBA Live 16 (29 September 2015), Fifa 16, Madden NFL 16 si ceva titluri pentru mobile (Star Wars Galaxy of Heroes - din care nu au aratat absolut nimic... si Minions Paradise).









    S-au mai salvat un pic cu Mirror's Edge Catalyst, despre care stim ca va fi un joc free roaming, fara loading... si care se va lansa pe 23 Februarie 2016. A urmat Star Wars Battlefront, cu al sau gameplay... care desi nu arata sub nicio forma asa cum am vazut in primul trailer, e totusi Star Wars si e interesant.





    Daca cititi asa pe scurt ce am scris, veti spune ca s-a prezentat foarte bine EA... Well, trust me... a fost agonizant. Tot ce era interesant a fost prezentat extrem de scurt... cum sa zic, a durat mai mult prezentarea la Plants vs Zombies decat toate celelalte titluri mari la un loc. Imi pare rau sa o spun, dar primeste nota 4/10... aproape ca au facut un copy/paste la E3 2014. Sper ca la Ubisoft sa nu se intample la fel... desi sunt slabe sanse. Felicitari tuturor celor care n-au adormit la conferinta!
    Attached Images Attached Images star_wars_battlefront.jpg

  2. #2 SP
    Banned Templier's Avatar
    3/10 de la mine

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    O mare porcarie. Teaser-ul de la ME4 a fost ok-ish, dar pana la Mirror's Edge 2 si Battlefront nu au aratat nimic. A fost un moment similar cu anuntul Xbox One cand Microsoft a vorbit doar de TV si apps in loc de jocuri. Asa mi s-a parut si astazi ca a facut EA. Un dezastru total, iar prestatiile celor de pe scena au fost penibile. Note 3/10

  4. #4 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Daca nu era teaser-ul de la ME4 si gameplay din Battlefront la sfarsit lua nota 2 de la mine, asa are un 4 cu indulgenta.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ma așteptam sa vad ceva legat de Mass Effect Collection, cred ca a fost mai slabă decât cea de anul trecut, dar merita un 4/10. EA Pork

  6. #6 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Ce mi se pare ciudat e ca mi-a placut inceputul conferintei. Dar, vai, ce naiv eram. Teaserul pentru Mass Effect 4 a fost dragut si Unravel chiar mi-a placut. Eram atat de bine-dispus incat si cele 10 minute de PvZGW2 m-au amuzat. Dar dupa aceea s-a ales praful de conferinta EA. Si nu si-a mai revenit pana la trailerul Battlefront. De cativa ani, EA ofera lucruri diferite fata de ce caut eu si anul acesta nu a fost o exceptie.

    Pacat de Mirror's Edge.

    4/10

  7. #7 SP
    Junior Member kent4nzw0w's Avatar
    is it just me sau FIFA 16 arata groaznic, parca chiar mai rau decat FIFA 15 ? holy sh*t, cred ca o sa fie singurul an cand nu o sa cumpar FIFA

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fifa?


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. E3 2014: Conferinta Electronic Arts - asa nu! By MonkY in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 10-06-2014, 13:09
  2. Zvon: Electronic Arts se prabuseste! By raduadelin in forum Console News
    Replies: 66 Last Post: 03-09-2012, 15:03
  3. Discutii despre Electronic Arts By GS0Ls in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 21-07-2011, 18:03
  4. Noi jocuri de la Electronic Arts pe 2011 By Madutzzu14 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 04-04-2011, 17:23
  5. Electronic Arts anunta Celebrity Sports Showdown By h0stile in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 14-08-2008, 10:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts