Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce joc considerati ca este GOTY 2017?

Voters
167. You may not vote on this poll
  • Assassin's Creed: Origins

    37 22.16%
  • Call of Duty: WWII

    11 6.59%
  • Destiny 2

    5 2.99%
  • Final Fantasy XV

    8 4.79%
  • Forza Motorsport 7

    5 2.99%
  • Hellblade: Senua's Sacrifice

    9 5.39%
  • Horizon Zero Dawn

    70 41.92%
  • Injustice 2

    4 2.40%
  • NieR: Automata

    17 10.18%
  • Nioh

    9 5.39%
  • Persona 5

    5 2.99%
  • Resident Evil 7: Biohazard

    9 5.39%
  • Super Mario Odyssey

    10 5.99%
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild

    24 14.37%
  • Uncharted: The Lost Legacy

    15 8.98%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: Console Games Awards - Game Of The Year 2017

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Console Games Awards - Game Of The Year 2017

    Salutare natiune! Anul acesta urmam si noi sfaturile pesediste si mai strangem cureaua (din nou). Motiv pentru care tonele de poll-uri cu x sectiuni se transforma intr-un singur poll, mare si frumos (acum cu 25% mai multa atitudine!). Prin urmare, sa trecem la vot si sa aflam care joc considerati voi ca ar trebui sa poarte titlul de "Console Games - Game Of The Year 2017". The catch (yup, there is a catch) este ca aveti dreptul la multi-select. Pai da, pentru nehotaratul din voi (si data viitoare sa mergeti la vot, da?!).

    Jocurile nominalizate sunt: Assassin's Creed: Origins, Call of Duty: WWII, Destiny 2, Final Fantasy XV, Forza Motorsport 7, Hellblade: Senua's Sacrifice, Horizon Zero Dawn, Injustice 2, NieR: Automata, Nioh, Persona 5, Resident Evil 7: Biohazard, Super Mario Odyssey, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Uncharted: The Lost Legacy. Sorry pentru titlurile care nu au ajuns in lista (maxim 15 entries allowed). Dragnea e de vina!

    Postati si de ce ati ales jocul respectiv din lista. Sau postati care este jocul pe care voi il considerati GOTY 2017, chiar daca nu este in lista. Thanks!

    Hai Sarbatori Fericite!

    Update: Aaaand, the winner of CGA GOTY 2017 is: Horizon Zero Dawn! Cu o majoritate de voturi (42.55%). Multumim tuturor celor care au participat la vot, si celor de la Guerrilla Games pentru Horizon Zero Dawn! Respect!
    Attached Images Attached Images best_of_gaming_2017.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mass Effect Andromeda. Nu il vad in listă și nu glumesc Mi-a plăcut pur și simplu și mi-aș fi dorit să primească și o continuare. Cred că l-am butonat undeva pe la vreo 80 de ore, nici nu mai știu. Părerea mea mai pe larg o aveți în review.

    PS: Crăciun fericit și un an nou fericit!

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Important este ce iti place tie, nu ce iti "impun" altii. Sunt multe titluri pe care eu unul le-as fi luat in considerare pt. GOTY si probabil multi ar fi ras de ele. Dar am preferat sa ma uit la nr. de vanzari, la notele pe metacritic, sa elimin cateva care au avut mari probleme (si ME Andromeda a fost unul din ele, precum si Battlefront 2)... si sa ma limitez la cele 15. Oricum, eu zic ca a fost un an foarte bun. Sa nu uitam ca am avut ani in care nu gaseam 15 titluri bune...

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Mass Effect Andromeda. Nu il vad in listă și nu glumesc Mi-a plăcut pur și simplu și mi-aș fi dorit să primească și o continuare. Cred că l-am butonat undeva pe la vreo 80 de ore, nici nu mai știu. Părerea mea mai pe larg o aveți în review.

    PS: Crăciun fericit și un an nou fericit!
    Si eu l-am butonat tot atatea, mi-a placut mult. Dar recunosc ca e departe de GOTY, plin de probleme si bug-uri. Din pacate nu am jucat unele titluri favorite de pe lista gen Zelda sau Odyssey, dar din ce-am jucat anul asta si se regaseste pe lista, Nioh e pe primul loc.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Plin de probleme și bug-uri? Poate la început. Deși nici atunci nu am avut probleme care să mă supere.

  6. #6 SP
    Member deepjinx's Avatar
    The Sexy Brutale


  7. #7 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Persona 5 e GOTY, probabil sunt unul din cei 3 oameni din Romania cara au terminat acest joc, 130 de ore, astept cu nerabrate inca o perioada de timp liber in care sa incep new game +, cel mai bun JRPG dintotdeauna

  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Plin de probleme și bug-uri? Poate la început. Deși nici atunci nu am avut probleme care să mă supere.
    E hai, au avut niste issues destul de mari pe care le-au reparat prin patch-uri, ce-i drept. Dar dialogul tot slabut a fost, iar intriga era 90% aceeasi ca pana acum. Again, si eu am vreo 80 de ore in el si a fost una din cele mai bune experiente de anul asta, dar nu l-as fi propus la GOTY, obiectiv vorbind.
    De Persona 5 am tot auzit chestii misto, mi-ar placea sa-l incerc, dar inca sunt nesigur pe mine ca mi-as scoate banii din el, nu prea sunt fan jrpg-uri.

  9. #9 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    De Persona 5 am tot auzit chestii misto, mi-ar placea sa-l incerc, dar inca sunt nesigur pe mine ca mi-as scoate banii din el, nu prea sunt fan jrpg-uri.
    asta ziceam si eu de joc, de aia l-am luat acum cateva luni cand era la reducere la altex 150 de lei, am avut timp liber sa-l joc luna trecuta si dupa 130 de ore imi pare rau ca nu l-am luat & jucat day one, povestea singura isi merita banii, gameplayul, muzica, toate sunt de top, povestea merita un + in special pt ca nu este o poveste cliche de jrpg (acum 4 milioane de ani era un imepriu si au venit extraterestrii etc..), este o poveste foarte solida si simpla, niste highschool kids primesc superputeri si le folosesc pe adulti corupti, e un fel de superhero story ca Justice League sau Avengers

  10. #10 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by MAGNUS2 View Post
    in special pt ca nu este o poveste cliche de jrpg (acum 4 milioane de ani era un imepriu si au venit extraterestrii etc..), este o poveste foarte solida si simpla, niste highschool kids primesc superputeri si le folosesc pe adulti corupti, e un fel de superhero story ca Justice League sau Avengers
    Ai dreptate, nu e poveste clasica de JRPG, dar e poveste clasica de highscool anime. Mie personal imi place, dar nu poti spune ca e ceva super original.

  11. #11 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Ai dreptate, nu e poveste clasica de JRPG, dar e poveste clasica de highscool anime. Mie personal imi place, dar nu poti spune ca e ceva super original.
    Nici ca puteai sa o spui mai bine, am zambit oleaca la fraza "nu este o poveste cliche de jrpg", mai mult ca sigur nu se uita la anime-uri e formula clasica si overused (nu ca m-ar deranja) din anime-uri.

  12. #12 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Nici ca puteai sa o spui mai bine, am zambit oleaca la fraza "nu este o poveste cliche de jrpg", mai mult ca sigur nu se uita la anime-uri e formula clasica si overused (nu ca m-ar deranja) din anime-uri.
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Ai dreptate, nu e poveste clasica de JRPG, dar e poveste clasica de highscool anime. Mie personal imi place, dar nu poti spune ca e ceva super original.
    vorbim despre GOTY, nu? nu inteleg ce treaba are anime cu video games, asa zici si de Horizon Zero Dawn aaa pai e terminator si ce mai facem? daca o luam asa hai sa nu ne mai jucam jocuri ca ne uitam la filme si anime, aici vorbim despre jocuri

  13. #13 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Uau, calmeaza-te mon, era doar o gluma referitoare la "nu este o poveste cliche de JRPG" pt ca japonezii au cam acelasi tipar la spus o poveste, nu conteaza ca e joc sau anime. Iisuse...am si zis ca nu e neaparat o chestie rea, eu ma uit la anime in draci, chiar daca au acelasi tipar.

  14. #14 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Cel mai bun joc de anul acesta pt mine e Nioh. Mi-a placut tot la acest joc. Povestea, perioada in care se desfasoara povestea, gameplay-ul, grafica, absolut tot.
    Sarbatori fericite!

  15. #15 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Nioh a fost un joc superb, am ~ 150 de ore in el fara DLC-uri, a fost GOTY-ul meu pana am jucat Persona 5

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aaaand... the winner of CGA GOTY 2017 is: Horizon Zero Dawn! Cu o majoritate de voturi (42.55%). Multumim tuturor celor care au participat la vot, si celor de la Guerrilla Games pentru Horizon Zero Dawn! Respect!

  17. #17 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu uitați să citiți și recenzia de pe site-ul nostru.
    https://www.consolegames.ro/forum/sh....php?p=1392773

  18. #18 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ma mir ca a iesit AC pe locul 2, tbh
    Dar e clar ca pur si simplu au fost mai multi care au jucat AC decat cei care au Switch si au incercat Zelda.

  19. #19 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Acuma am observat ca Wolfenstein 2 nu era pe lista, cred ca ar fi luat lejer locul 2. Una dintre cele mai faine jocuri ce am jucat de ceva timp.

  20. #20 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Wolfenstein 2 e o mizerie de joc in opinia mea

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Console Games in 2017 By Templier in forum Console Club
    Replies: 40 Last Post: 02-08-2017, 18:18
  2. Console Game Awards - 2011 By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 24 Last Post: 01-01-2012, 23:58
  3. Console Games Awards - 2010 By naz in forum Hot Story
    Replies: 27 Last Post: 03-02-2011, 00:41
  4. Game of the Year Awards 2010 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 9 Last Post: 07-01-2011, 21:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts