Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce joc considerati ca este GOTY 2017?

Voters
167. You may not vote on this poll
  • Assassin's Creed: Origins

    37 22.16%
  • Call of Duty: WWII

    11 6.59%
  • Destiny 2

    5 2.99%
  • Final Fantasy XV

    8 4.79%
  • Forza Motorsport 7

    5 2.99%
  • Hellblade: Senua's Sacrifice

    9 5.39%
  • Horizon Zero Dawn

    70 41.92%
  • Injustice 2

    4 2.40%
  • NieR: Automata

    17 10.18%
  • Nioh

    9 5.39%
  • Persona 5

    5 2.99%
  • Resident Evil 7: Biohazard

    9 5.39%
  • Super Mario Odyssey

    10 5.99%
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild

    24 14.37%
  • Uncharted: The Lost Legacy

    15 8.98%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 42

Thread: Console Games Awards - Game Of The Year 2017

  1. #21 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ma mir ca a iesit AC pe locul 2, tbh
    Dar e clar ca pur si simplu au fost mai multi care au jucat AC decat cei care au Switch si au incercat Zelda.
    Mda, de accord aici. Adica am jucat si AC: Origins, care chiar e ok din punctu meu de vedere care am terminat si platinat in dracie la Assassins Creed-uri...dar nu prea se compara cam deloc cu Zelda.

  2. #22 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Acuma am observat ca Wolfenstein 2 nu era pe lista, cred ca ar fi luat lejer locul 2. Una dintre cele mai faine jocuri ce am jucat de ceva timp.
    Mi se pare slabut rau. Adica ok, e bun pt ce vrea sa fie, mindless shooting, dar nu a venit cu nimic nou, e aceeasi mancare de peste.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  3. #23 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by MAGNUS2 View Post
    Wolfenstein 2 e o mizerie de joc in opinia mea
    ))
    Noroc ca nu stam in opinia ta. Auzi mizerie de joc, bine ca avem Destiny 2 in locul lui la GOTY in ce lume traim.

  4. #24 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    ))
    Noroc ca nu stam in opinia ta. Auzi mizerie de joc, bine ca avem Destiny 2 in locul lui la GOTY in ce lume traim.
    Aici e vorba si de parerea personala a fiecaruia. Eu de exemplu nu pot sa cred ca Call of Duty inca exista...dar iata ca destinu e favorabil si nu ma vezi ca ma plang.

  5. #25 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Aici e vorba si de parerea personala a fiecaruia. Eu de exemplu nu pot sa cred ca Call of Duty inca exista...dar iata ca destinu e favorabil si nu ma vezi ca ma plang.
    Eu de obicei nu ma leg de pareri personale, dar de data asta nu m-am putut abtine ca a spus o prostie, poate nu e un joc perfect sau pe placul lui dar e la ani lumina distanta de "mizerie". Si da si eu sunt de acord la partea cu COD

  6. #26 SP
    Member biagyydog's Avatar
    FIFA ori PES nimic? Ce hateri dom'le!
    Sau o selectie separata pentru astia care se joaca mai mult pe portabile.

  7. #27 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu e ca si cum ar veni cu o poveste de vioara sau cine stie ce mecanici noi aceste 2 patchuri

  8. #28 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Da' cum sa nu? Intre 2011 si 2017 au schimbat complet copertile.
    Macar sa le bagam in seama daca FIFA nu mai apare anul viitor, pardon anul asta.

  9. #29 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Eu de obicei nu ma leg de pareri personale, dar de data asta nu m-am putut abtine ca a spus o prostie, poate nu e un joc perfect sau pe placul lui dar e la ani lumina distanta de "mizerie". Si da si eu sunt de acord la partea cu COD
    if you say so


  10. #30 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ What the actual...

    Si eu care ma gandeam ca ar trebui as incerc jocul candva.

  11. #31 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Numai eu mi-am verificat Discordul cand am dat play la video?

  12. #32 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Luati prea in serios anumite jocuri. Wolfenstein 2 e exact ce au vrut ei sa fie, un action packed shooter, in care sa decapitezi, tragi ca un nebun, si alte multe chestii ****ed up. E un joc foarte distractiv, si cred ca ar fi avut loc in lista in loc la Destiny 2 sau COD si cu asta am incheiat acest subiect. Bine ca avem jocuri cu MTS in lista

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stii cum e... nu ii poti multumi pe toti, indiferent cum ai face. Daca de exp. lipsea COD din lista, sigur aparea cineva care ar fi fost suparat ca nu e acolo jocul sau preferat. Cum spuneam, in final nu conteaza ce TOP-uri au unii sau altii, conteaza ce iti place tie. La fel, ma repet spunand ca eu ma bucur de faptul ca am fost nevoit sa tai jocuri bune ca sa ne incadram intr-o lista compacta... am avut ani in care nu erau jocuri suficient de bune sa facem o jumatate din lista actuala. Eu sper ca in 2018 sa fie de 2x mai bine!

  14. #34 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Sunt total de acord cu tine, numai ca jocuri care sustin MTS nu ar trebui sa apara pe listele cu jocurile bune pentru ca nu ar trebui promovate ca "bun". In fine, putem incheia acest subiect.

  15. #35 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mie mi-a placut Wolfenstein 2. Apreciez la seria asta faptul ca macar incearca sa faca o poveste buna. Am jucat foarte putine FPS-uri in ultimii ani cu o poveste macar decenta. Nu spun ca nu exista momente WTF ca cel din video-ul de mai sus, dar mi-a placut foarte mult. Nu pot sa spun asta despre shooterele alea care ofera campanii in bataie de joc de 4-5 ore, dupa care se asteapta sa intri in multiplayer si sa cheltui cat de mult posibil pe skin-uri si/sau elemente pay-to-win. Poate ca e si lacomia asta parca omniprezenta in industrie care ma face sa apreciez mai mult un joc ca Wolfenstein, pe care il cumperi, il joci, nu ai costuri aditionale si iti ofera si niste enjoyment. Poate ca daca iesea acum 5-10 ani, nu mi se parea la fel de grozav.

    Pentru mine, titlul de GOTY il merita Cuphead. Nu l-am terminat inca, mi se pare destul de greu si nu sunt extrem de skilled, dar am ramas foarte impresionat. E un joc care nu seamana cu nimic altceva din ce am jucat, iar art style-ul si level design-ul sunt fabuloase. Nu mai vorbesc de muzica. Desi au iesit si anul acesta jocuri bune si foarte bune, parca nu exista nimic la fel de unic precum Cuphead. Rar ma mai incearca sentimentu' ala de uimire desavarsita cand joc ceva, tocmai de-aia pentru mine joculetul asta e acum ce a fost Witcher 3 in 2015.

    Mi-a placut destul de mult si South Park. Am inceput recent sa joc PUBG si imi place alarmant de mult, desi are o tona de probleme chiar si dupa ce a iesit din Early Access. In rest, alte titluri populare gen COD sau Destiny nu prezinta niciun interes pentru mine, dar mai am de jucat o tona de chestii din 2017 ca Prey, Resident Evil, AC Origins, expansion-ul la Dishonored etc.

  16. #36 SP
    Member dorin_star's Avatar

    Battlefield 1

    Battlefield 1 de ce nu este nominalizat ?

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Buna dimineata! Cam tarziu vine intrebarea... dar totusi raspunsul cred ca are legatura cu faptul ca Battlefield 1 a fost lansat in 2016?

  18. #38 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Nominalizarile mele:
    PS4/Xbox One- Horizon New Dawn
    Nintendo Switch-The Legend of Zelda: Breath of the Wild
    PC- Divinity: Original Sin II




    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Mass Effect Andromeda. Nu il vad in listă și nu glumesc Mi-a plăcut pur și simplu și mi-aș fi dorit să primească și o continuare. Cred că l-am butonat undeva pe la vreo 80 de ore, nici nu mai știu. Părerea mea mai pe larg o aveți în review.
    Ne miram noi de ce se duce la vale industria gaming-ului.

  19. #39 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    PS4/Xbox One- Horizon New Dawn
    Bro, jocurile imaginare nu se pun.

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Nominalizarile mele:
    Ceva nominalizari pentru 2016 nu ai?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Console Games in 2017 By Templier in forum Console Club
    Replies: 40 Last Post: 02-08-2017, 18:18
  2. Console Game Awards - 2011 By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 24 Last Post: 01-01-2012, 23:58
  3. Console Games Awards - 2010 By naz in forum Hot Story
    Replies: 27 Last Post: 03-02-2011, 00:41
  4. Game of the Year Awards 2010 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 9 Last Post: 07-01-2011, 21:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts