Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce consola vei achizitiona in 2021?

Voters
358. You may not vote on this poll
  • Xbox One S

    2 0.56%
  • Xbox One X

    4 1.12%
  • Xbox Series X

    61 17.04%
  • PlayStation 4

    4 1.12%
  • PlayStation 4 Pro

    9 2.51%
  • PlayStation 5

    248 69.27%
  • Switch

    11 3.07%
  • Anul acesta nu cumpar

    58 16.20%
  • Xbox Series S

    1 0.28%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 108

Thread: Ce consola vei achizitiona in 2021?

  1. #21 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Playstation 5 day one. Imi place designul. Daca mare inseamna quiet e ok cu mine. PS4 si PS4 Pro au fost avioane.

    XBOX One X-ul actual o sa isi mai faca treaba macar 1 an. Sau asa sper eu, sa ma pot stapani.

    Plus ca eu am un prieten cu care fac jocurile jumate-jumate pe Play Station. Asa ca triple A games (exclusivitati sau third party) le cam luam la lansare pe PS. Bine, sa fie pe gustul amandurora.

    Deci la mine XBox e pentru Forza, Halo si Gears in mare parte. Si ce alte exclusivitati vor mai scoate.

    Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

  2. #22 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Quote Originally Posted by R0bymeister View Post
    Crezi ca anul asta va ajunge day 1 la precomanda? Eu m-as indrepta spre eMag ca isi respecta precomenzile, la telefoane iti ajung si inainte de lansare, dar dupa ce s-a intamplat cu PS4 ma gandesc daca ar merita sa ma orientez catre un amazon.uk/de
    Totusi, ce faci cu garantia? Sper ca esti constient ca vor fi primele loturi, deci ne putem astepta la fel si fel de probleme!

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    Vad ca nu se inghesuie lumea la Stadia
    Stadia e mai mult un serviciu de streaming, decat o consola...
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    16 oameni isi iau series x, doar unu comenteaza! Super!
    Hai man, stii foarte bine ca Xbox-istii sunt "marginalizati" de obicei... Normal ca prefera sa nu posteze, ca iar se agita spiritele si li se explica "frumos" cat de fraieri sunt ei ca dau banii pe asa ceva...

  4. #24 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu-i cam devreme pt poll-ul ăsta având in vedere ca nu se cunosc preturile încă?

  5. #25 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Nu-i cam devreme pt poll-ul ăsta având in vedere ca nu se cunosc preturile încă?
    Depinde de fiecare. Eu am votat, indiferent de pret. Cred ca cei care au votat gandindu-se la pret, atunci ar fi trebuit sa zica ceva, nu?

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Preturile "aproximative" se stiu, dar oricum... de cand ne-au oprit pe noi chestiile astea? Eu de exp. imi voi lua XSX-ul indiferent daca va fi 500 EUR sau 700 EUR. Cu PS5-ul mai astept sa vad daca va exista varianta neagra, gamepad-uri negre, astept sa vad cum sta cu racirea, zgomotul, sa vad daca apare vreun suport mai de Doamne Ajuta (pt. ca acela din prezentare mi s-a parut... "haios", ca sa nu zic mai rau). Cam multe variabile pentru mine in ce priveste PS5-ul... de luat il voi lua (de aceea am si selectat si PS5 in vot), dar...

  7. #27 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    Mi-a plăcut prezentarea celor de la Sony, dar realist vorbind nu cred că o să cumpăr PS5 anul ăsta. Poate nici în 2021 - să vedem ce exclusive se mai anunță.

    La sfârșitul anului oricum o să iasă Cyberpunk și Bloodlines 2, deci o să am suficient material de „lucru” pe PC. Iar majoritatea titlurilor anunțate pe PS5 o să ajungă și pe PC. Doar pentru Ratchet & Clank și Demon's Souls nu merită investiția pentru mine. Dar dacă s-ar anunța un Bloodborne 2 și un Uncharted nou altfel ar sta lucrurile.

  8. #28 SP
    Junior Member R0bymeister's Avatar
    Quote Originally Posted by Gentilu View Post
    Totusi, ce faci cu garantia? Sper ca esti constient ca vor fi primele loturi, deci ne putem astepta la fel si fel de probleme!
    Sper totusi sa ofere Sony garantie internationala. Si amazon stiu ca mai ofera garantie la unele produse cumparate direct de la ei. Plus ca Sony au o istorie destul de buna cu lansarile, un numar foarte mic de produse au avut probleme.

  9. #29 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Garanția internațională este de 12 luni, la noi legea este în așa fel încât magazinul trebuie să îți de 24 de luni, te caci pe garanția celor de la Sony.

  10. #30 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Fiind vorba de wave 1, va recomand sa asteptati pana cand unul dintre magazinele mari (MG, eMag) vor avea consolele in oferta.
    De obicei ofera si extended warranty si cred ca cei 2 ani default + inca 2 ani ar trebui sa ne ofere suficienta liniste.

    Va dati seama ca vor fi console faulty la inceput, abia astept valul de panicati care vor posta WW sa nu cumperi consola X ca lui i s-a stricat si deci el=toata lumea deci nasol.

    Parerea mea este ca atata timp cat esti acoperit de garantie e totul ok. Se strica, o schimba.
    Nu exista produs electronic care sa nu aiba la lansare o rata marginala de defecte din fabrica.

  11. #31 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Lipseste categoria "Other" asa ca voi posta direct aici:

    Neo Geo MVS cabinet - am gasit deja insa e cam la 3 ore distanta ... trebuie sa planuiesc foarte clar inchiriat de truck, drumul dus-intors
    Neo Geo AES - inca mai caut, preturile sunt cam ridicate acum din 2 motive: 1. shippingul din Jap este blocat, doar DHL trimite si costa 100$ minim, s-au adaugat taxe mari la import (ebay/vama) ~ 10% din pret


    ... daca se va lansa o consola noua portabila de la Nintendo sau Sony.

    Am achizitionat deja

    1. PC Engine Mini
    2. Core Grapx Mini
    3. Neo Geo Mini
    4. Omega CMVS
    5. Animal Crossing Switch

    Ce sunt 100% sigur ca nu voi achizitiona

    PS5
    Xbox Series X

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry Darkie, dar pentru tine cred ca trebuie un poll mai special (chiar, poate urmatorul va fi despre retro console - poate cand ai timp faci o lista cu 10 cele mai cautate retro console)...

  13. #33 SP
    Member Mircea's Avatar
    PS PRO dar la momentul actual mi se par mari preturile.Cel mai ieftin 1680 lei ,fara bundle.

  14. #34 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    i'm super hype cu PS5 si din acelasi motiv care a fost expus mai sus, sa rejoc anumite jocuri cu o perfomanta mai buna si pentru Destiny 2 .

    dar daca MS va avea exclusive cu adevarate probabil ca o sa iau si XSX, pentru ca nu am calculator de jocuri si as iesi mult mai ieftin asa.

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AndRewqp: pentru Destiny 2 clar iti vei lua XSX... cu siguranta cei 2 extra TFlops vor conta.

  16. #36 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Jocul este multi platform, mă îndoiesc să vedeți voi diferențe notabile între console.

  17. #37 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    MonkY au anuntat deja ca pe ambele console vom avea 4k cu 60 fps, destiny merge foarte bine si pe un pc foarte vechi. din ce am inteles e foarte ok optimizat. dar recunosc cel mai mult conteaza lista de prieteni si cei din clan sunt pe ps4. Xbox iau doar pentru jocurile SP exclusive sau daca se advereste ca jocurile multiplatform sunt mult superioare fata de PS5 il iau si pentru acest lucru. nu ma intereseaza cum se numeste consola doar sa ma pot bucura de gaming .

  18. #38 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ...nu ma intereseaza cum se numeste consola doar sa ma pot bucura de gaming .
    THIS!!!

    Ar trebui facut un banner cu textul asta

  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Se7eve: Hehe, dacă avea PS5 2TFlops in plus, imediat se vedeau diferențele...

    AndRew: Normal că nu o să fie nebun vreun developer să se pună rău cu Sony sau cu Ms, dar nici să crezi că nu se vor folosi de extra power-ul pe care îl vor avea la dispoziție. FPS si rezoluția nu e totul.

    Nu înțeleg însă partea cu "Iau Xbox pentru exclusive". Xbox nu mai are de mult exclusive, e "PC & Xbox".

    ---------- Post added 16-06-2020 at 11:32 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ar trebui facut un banner cu textul asta
    Sub banner ar trebui să scrie și "Nu contează cât de urâtă e consola..."

  20. #40 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pentru mine se aplica treaba cu xbox exclusiv ca nu am PC de gaming si nu o sa investesc acum in asa ceva. cu banii de pe o placa video imi iau XSX. si da MonkY rezolutia si fps nu e totul, dar pentru restul arhitectura din PS5 este ceva inedit si chiar am incredere ca odata cu eliminarea bottlenecks din I/O si cu noul ssd vom avea jocuri cu gameplay unic.

    repet suntem in pragul lansarii unei generatii noi de console amandoua sunt grozave si orice consola ai alege o sa fim rasfatati.

    PS: mie imi place cum arata PS5 si stiu ca sunt destui care fac misto si urasc designul, e plin neogaful si alte forumuri. uite nu sunt singurul care imi place:
    23 de milioane de views si are 1.2 milioane de likeru si 51k de dislike.

    ---------- Post added 16-06-2020 at 11:54 ----------

    BTW de hype: As of Monday, PS5 reveal event videos have amassed more than 80 million combined views, which is double PS4’s first E3 (about 40m) and significantly higher than PS4’s own reveal event (around 53m) or PlayStation’s most recent E3 showing in 2018 (55m).

    The figures, which are based on YouTube views from official PlayStation videos, demonstrate the huge demand for new information on Sony’s next-gen console.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. E3 2020 By lukecelmare in forum Console Club
    Replies: 114 Last Post: 10-09-2020, 19:30
  2. Replies: 1 Last Post: 31-12-2013, 12:00
  3. Replies: 22 Last Post: 30-10-2013, 20:12
  4. Ce consola next-gen vei cumpara? By MonkY in forum Polls
    Replies: 118 Last Post: 09-08-2013, 23:44
  5. De unde as putea achizitiona ?? By Soky-BUm in forum Nintendo Wii
    Replies: 1 Last Post: 27-07-2009, 19:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts