Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce consola vei achizitiona in 2021?

Voters
358. You may not vote on this poll
  • Xbox One S

    2 0.56%
  • Xbox One X

    4 1.12%
  • Xbox Series X

    61 17.04%
  • PlayStation 4

    4 1.12%
  • PlayStation 4 Pro

    9 2.51%
  • PlayStation 5

    248 69.27%
  • Switch

    11 3.07%
  • Anul acesta nu cumpar

    58 16.20%
  • Xbox Series S

    1 0.28%
Multiple Choice Poll.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 108

Thread: Ce consola vei achizitiona in 2021?

  1. #61 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    PS5 insa daca Xbox SX va avea un pret semnificativ mai mic cum se vorbeste(reviewtechusa) s-ar putea sa-l iau pe acesta primul(as schimba tabara pentru prima data)

  2. #62 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Bine la ca la telefoane puteti da sute de euro, dar la consola daca e mai scump cu 100 de euro deja e prea mult o investitie de viitor

  3. #63 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da Poison, dar trebuie sa iei in calcul si faptul ca o consola are tone de costuri adiacente. Jocurile sunt carute de bani, abonament de Gold/Live, extra accesorii, servicii, etc. Also, un mobil il ai tot timpul cu tine, serveste la n chestii, pe cand consola... e home use only. Cu smartphone-ul produci bani, cu consola... usually doar consumi.

    Dar da, recunosc... si eu sunt genul care as prefera o consola de 2-3x mai puternica si mai "smart", si care sa fie, nu stiu... 1000 EUR. Astept, strang bani, si o iau. Prefer asa, decat peste un an, doi, sa inceapa valea plangerii...

  4. #64 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Pe de alta parte, un telefon mid range de 1000 de lei este functional identic cu unul care costa 1000 de euro, din punct de vedere al lucrurilor esentiale despre care vorbesc oamenii. Sigur, cel de 1000 de euro are un ecran putin mai luminos daca vrei sa il folosesti vara la ora 12, are camere mai bune si deschide aplicatiile cu 10ms mai repede, insa e evident ca majoritatea celor care isi iau flagship-uri o fac pentru fiță, nu pentru ca ar avea cu adevarat nevoie de performanta in plus. Cel putin din cati am cunoscut, absolut toti isi folosesc cele 8 nuclee si 16GB Ram pentru care au platit o avere ca sa stea pe facebook si browser.

  5. #65 SP
    Member Halo's Avatar
    N-am jucat niciodata pe PlayStation, asa ca Series X o sa achizitionez.

  6. #66 SP
    Member omega's Avatar
    Eu am avut doar ps3 si ps4 si desi nu inteleg absolut deloc de ce ar alege cineva xbox in loc de ps4 (exceptie cei care isi permit sa le cumpere pe ambele) eu chiar va sunt recunoascator celor care cumparati xbox. Daca ar pune sony monopolul s-ar alege praful.
    Eu am sa cumpar ps5 cand va aparea urmatoarea revizie/versiune slim ceva.

  7. #67 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Unii raman la xbox pentru ca sunt achievement hunters si acolo au progresul. Si mie mi-ar fi foarte greu sa trec la o alta consola chiar daca Sony nu ar mai avea cele mai bune jocuri jocurile cel mai pe placul meu, pentru ca ar insemna sa renunt la toate trofeele. We love our trophies!

  8. #68 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Same here. Imi plac enorm serii precum Gears si Forza Motorsport. Sony nu face jocuri in genul asta, seria GT iese din discutie, asa c-am trecut la Xbox. PS2 a fost prima si ultima consola Sony detinuta, iar de jucat, am jucat cam toate titlurile notabile marca Sony. Prietenii stiu de ce.

  9. #69 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Interesant e ca poll-ul IGN are rezultate asemanatoare, adica PS5 a primit mai mult decat dublu voturi comparativ cu XBOX:



  10. #70 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    daca vor lansa si Flight simulator pe noua consola xbox, cel mai probabil voi merge pe xbox

  11. #71 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    PS5, dar probabil doar anul viitor. Astept macar cateva luni dupa lansare sa nu fie ceva probleme, consola sa devina zgomotoasa dupa un timp sau chiar sa se strice. Sansele sunt mici, dar mai bine sa fiu "safe".

    Motivul e simplu: exclusivitatile, desi au inceput si Sony sa porteze pe PC exclusivitati si probabil vor continua si pe viitor. Un Uncharted nou ar fi bestial si exista zvonuri ca vom avea unul, pentru mine e suficient doar atat ca sa iau PS5.

    Ce ma mai deranjeaza un pic e ca peste 2-3 ani e posibil sa avem un PS5 Pro, iar chestia asta mi se pare cam de cacao, pana la PS4 Pro am avut tot timpul console cu ciclu de viata de aprox 6 ani, adica stiai clar ca iti iei o consola si nu mai ai treaba 6 ani. Acum iti iei consola si probabil in doar 2-3 ani apare ceva mai bun. Nu ma incalzeste cu nimic ca jocurile vor merge si pe "vechea" versiune, cand stiu ca pe noua versiune am rezolutii mai mari si sau fps mai mare

  12. #72 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Generatia asta sper sa fie putin mai safe din punctul asta de vedere.
    I mean, personal nu vad gaming in 8K in urmatorii 5-7 ani, la un fps stabil si sa devina standard resolution, de unde nici nevoia de PS5 Pro sau Xbox Series XX_2Xwhatever.

    Pentru 4K, PS5 si XSX ar trebui sa fie suficient de capabile incat sa nu se simta nevoia de upgrade ca la generatia trecuta.
    Am mai spus-o si pe un alt thread, PS4 Pro si Xbox One X au fost imperial necesare pentru ca versiunile initiale de PS4 si Xbox One au fost efectiv disabled din prima zi.

    Ma astept in schimb la revizii slim ale consolelor initiale, etc...
    Sper sa nu ma insel, ca ar fi trist.

  13. #73 SP
    Member renatoman's Avatar
    Astia scot console pe banda rulanta...daca te potrivesti le umplii buzunarele bine. Eu incerc sa ma bucur de jocuri fara sa-mi mai pese de mega rezolutii sau sutele de hz. Fara xbox x am cam toate consolele aparute de la Sony si Microsoft si sincer ma vad cumparand o noua consola peste vre-o 2 ani.

  14. #74 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Series X anul asta. Momentan nu am timp si poate nici nu are rost sa ma chinui financiar sa ma joc pe ambele platforme


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  15. #75 SP
    Member VictusG's Avatar
    Dupa toate cele, pana la urma va di Series X si pentru mine, exclusivitatile Sony deocamdata am sa le joc pe Ps4 Pro.

  16. #76 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar

    Ce consola vei achizitiona in 2020?

    Quote Originally Posted by rodarkone View Post

    .....

    Neo Geo MVS cabinet
    Neo Geo AES ....
    Un mic update

    Am reusit sa cumpar 2 consolized MVS (consola custom facuta utilizand un arcade board de la NEO Geo - MVS (multi video system)

    1. CMVS - facut amatoriceste



    2. CMVS Omega - professional grade



    Si am cumparat un MVSX (https://www.snkmvsx.com/) ca si surogat pentru cabinet arcade MVS (inca nu m-am decis ce model sa iau si sunt foarte multe pe piata - de la 4-500$ pana la 3-4000$ - plus transport care variaza)

  17. #77 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Un mic update

    Am reusit sa cumpar 2 consolized MVS (consola custom facuta utilizand un arcade board de la NEO Geo - MVS (multi video system)

    1. CMVS - facut amatoriceste

    2. CMVS Omega - professional grade


    Si am cumparat un MVSX (https://www.snkmvsx.com/) ca si surogat pentru cabinet arcade MVS (inca nu m-am decis ce model sa iau si sunt foarte multe pe piata - de la 4-500$ pana la 3-4000$ - plus transport care variaza)
    Nu stiam cum sunt facute in ziua de azi ArcadeC-urile acelea! Ma intrebam daca inca mai au vechile placi de baza si daca nu cumva se reconditioneaza acelea ! Dar...dupa cum vad, treaba este mult mai simpla ! Nice !

  18. #78 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    CMVS-urile sunt facut cu componente originale (practic sunt scoase placile de baza din consolele MVS - sunt foarte multe modele / cu 1 slot, 2 sloturi, 4 sloturi si chiar 6 sloturi) si aceste placi de baza sunt reconditionate (in cazul Omega) sau partial reconditionate (bateria) in cazul CMVS-ului facut de "amatori" cu carcase facute din plastic injectat (Omega) sau front plate si backplace (in cazul celui facut de amator - exista si cu carcase de plexi sau carcase 3d printed)

    Ca si arcade-uri re-lansate:

    1. cele de la arcade1up.com - sunt chiar misto insa vorbim aici de emulare, pretul fiind relativ mic (cred ca cele mai scumpe sunt 499$)
    2. cea de la MVSX - este prima lansata, eu am facut pre-order - pentru ca cei care fac acest model au facut in trecut si arcade pro stick-ul care e chiar misto
    3. exista si alte firme care fac cu licenta dar sunt mult mai obscure
    4. sunt firme care fac arcade cabs dar fara licenta (eu unul as evita firmele astea)
    5. sunt pasionati care fac chestii la nivel de "amator" utilizand diferite device-uri, de la raspberry pi -uri pana la mister (care este un fpga - practic ruleaza cod nativ)

    Ma rog e foarte de nisa - sa nu uitam majoritatea jocurilor lansate pe arcade sunt <100.000 deci EXTREM de limitat

  19. #79 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    It’s like xbox stoped trying...sad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #80 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ciudat. Mie mi se pare exact invers.
    Xbox a prezentat tot - sunt foarte siguri pe ce au. Au consola puternica, au serviciul Game Pass in care intra constant jocuri noi si bune, inclusiv day 1.
    Au chiar 2 console, pentru fiecare buget.

    In schimb Sony nu are incredere in nimic. D-aia au pus pana si precomenzile platite in blind.
    Nu au nici cine stie ce jocuri sau servicii.
    Sunt sanse mari sa aibe ceva probleme la racire. Efectiv nu stim nimic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. E3 2020 By lukecelmare in forum Console Club
    Replies: 114 Last Post: 10-09-2020, 19:30
  2. Replies: 1 Last Post: 31-12-2013, 12:00
  3. Replies: 22 Last Post: 30-10-2013, 20:12
  4. Ce consola next-gen vei cumpara? By MonkY in forum Polls
    Replies: 118 Last Post: 09-08-2013, 23:44
  5. De unde as putea achizitiona ?? By Soky-BUm in forum Nintendo Wii
    Replies: 1 Last Post: 27-07-2009, 19:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts