Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce consola vei achizitiona in 2021?

Voters
358. You may not vote on this poll
  • Xbox One S

    2 0.56%
  • Xbox One X

    4 1.12%
  • Xbox Series X

    61 17.04%
  • PlayStation 4

    4 1.12%
  • PlayStation 4 Pro

    9 2.51%
  • PlayStation 5

    248 69.27%
  • Switch

    11 3.07%
  • Anul acesta nu cumpar

    58 16.20%
  • Xbox Series S

    1 0.28%
Multiple Choice Poll.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 101 to 108 of 108

Thread: Ce consola vei achizitiona in 2021?

  1. #101 SP
    Member ymess's Avatar
    Eu zic ca e normal sa progreseze, cine investeste mii de euro e early adopter. Faceam referire la PS4, Xbox One, diferenta in teraflopi e uriasa.
    Si nu am asteptari uriase de la o consola "cheap", dar am asteptari uriase de la developeri, avand 2 target deviceuri destul de capabile, ar trebui sa scoata o calitate wow fata de generatia trecuta cel putin.

  2. #102 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tocmai asta e problema. Lumea vrea wow factor pe care-l poti oferi doar prin gimmiks inutile, dar care sa ia ochii oamenilor.
    De fapt evolutia inseamna sa arate asa cum arata acum, dar facut totul real time de hardware (iluminarea, indirect lightning ocupa cel mai mult dpdv resurse), dar daca lumea o sa vrea doar wow factor, asta pot oferi prin chestii shiny, prin reflexii inutile si super taxante dpdv resurse si prin alte artificii time si resources consuming.

  3. #103 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Am mai spus-o si o repet, pentru mine, daca scap de zgomotul de aspirator si am minim 60fps constant la 1080p, atunci investitia se justifica.

    Totusi, dupa cum observam, asteptarile difera iar unii, chiar aveti asteptari cam exagerate pentru un produs de ...500$.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #104 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    @razvan, daca totul arata la fel că până acum de ce aș cumpăra consola? Pe mine ca și client mă interesează tocmai cum arata produsul, nu îmi pasă de implementarea din spate sau de alte detalii tehnice.

  5. #105 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai tocmai asta este, ca prin acele artificii, nu vor putea sa recreeze niciodata cum ar arata ceva cu Iluminare Globala implementata. Iar aia da o doza de realism in orice (vezi exemplu Minecraft sau Quake 2), deci daca ar face ceva de genu si ar lasa deoparte acel wow factor, in cativa ani am ajunge la ceva cu adevarat revolutionar.

    Also, ce vrei sa faci cu reflexiile pe RT ce nu poti face cu SSR si de ce ai vrea sa irosesti hardware pentru ceva atat de insignifiant?
    Personal mi se pare o risipa de resurse, care oricum sunt extrem de limitate prin acel numar foarte mic de CUs, pentru ceva ce efectiv nu conteaza.

    Dar nah, daca asta se cere, asta se ofera.

  6. #106 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar
    Chiar am scos din burta cifrele, sunt un fel de predictie. E foarte probabil sa nu am dreptate, trebuia sa precizez asta.
    Am incercat sa spun cumva pe ocolite ca imi doresc sa apara jocuri cu adevarat noi, care sa stabileasca noi standarde.

  7. #107 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    PlayStation 5 pentru "saraci' nu exista. Asa ca de Craciun imi iau Xbox pentru saraci, series S!

  8. #108 SP
    Member codpin's Avatar
    Deschide inca un thread sa facem cheta sa-ti iei PS5 de la bijnitarii aia de mineri (probabil si manelisti). Sigur ne strangem cativa sa punem mana de la mana...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6

Similar Threads

  1. E3 2020 By lukecelmare in forum Console Club
    Replies: 114 Last Post: 10-09-2020, 19:30
  2. Replies: 1 Last Post: 31-12-2013, 12:00
  3. Replies: 22 Last Post: 30-10-2013, 20:12
  4. Ce consola next-gen vei cumpara? By MonkY in forum Polls
    Replies: 118 Last Post: 09-08-2013, 23:44
  5. De unde as putea achizitiona ?? By Soky-BUm in forum Nintendo Wii
    Replies: 1 Last Post: 27-07-2009, 19:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts