Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Vei cumpara noua consola NGP ?

Voters
203. You may not vote on this poll
  • Asta e consola portabila?

    13 6.40%
  • Nu-mi place. Nu o voi cumpara...

    17 8.37%
  • Depinde de pret. O iau in calcul...

    98 48.28%
  • Ma tenteaza... rau de tot!

    43 21.18%
  • Absolut. Va fi cel mai bun portabil pt. gaming!

    32 15.76%
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 52

Thread: Ce crezi despre noua consola NGP ?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Ce crezi despre noua consola NGP ?

    Time for a new quick poll. Cum probabil stiti toti, a fost dezvaluit noul PSP.... ermmm... NGP. Mai multe detalii aici: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...aluit-oficial/. Intre timp, ce ziceti, o cumparati... sau ?
    Attached Images Attached Images sony_ngp_1.jpg

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eh, pretul oficial sa vina. Pana atunci, o cumpar, nu zic nu.

  3. #3 SP
    Banned cryyo's Avatar
    O 'scula' reusita. Au facut bine ca au pastrat cam aceiasi forma cu PSP-ul actual. Apropo, MonkY, pune o poza a NGP-ului si aci.
    E tentant de ati cumpara una, dar la naiba, adio viata personala. Numai jocurile de PS3, care de-acuma sunt foarte multe si reusite imi ocupa mult timp, unde sa-i mai gasesc loc si NGP-ului?!
    Acum sincer dar si pretul va juca un rol destul de important. Cand va veni vremea sa fie sub 1500lei sa mai faci un poll, pana atunci eu cred ca zic...pas.

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu as fi vrut o optiune cu 'ma tenteaza dar mai astept pana se dezvolta libraria de jocuri. niciun motiv sa-l cumperi la lansare'

  5. #5 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Eu as fi vrut o optiune cu 'ma tenteaza dar mai astept pana se dezvolta libraria de jocuri. niciun motiv sa-l cumperi la lansare'
    corect, acelasi hype a fost si la psp, iar libraria de jocuri s-a dus ulterior la vale

  6. #6 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Nu cred ca o sa fie un pret exagerat... doar unul pe masura. Evident ca nu o sa coste cat un PSP Go sau 3004.

  7. #7 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Niciodata nu mi'au placut consolele portabile.

  8. #8 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Cum au zis si cei de mai sus. E tentanta, dar alegerea finala depinde si de pret.

  9. #9 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Pentru mine e must-buy clar. Daca o sa coste cel mult 1000 de lei o sa fie si first-day. Sa vedem ce oferte o sa fie la momentul respectiv.

  10. #10 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Dar eu nu inteleg o chestie, anunti consola in ianuarie, pare pregatita, tot si o lansezi in decembrie !!!
    Adica la un an diferenta.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Dar eu nu inteleg o chestie, anunti consola in ianuarie, pare pregatita, tot si o lansezi in decembrie !!!
    Adica la un an diferenta.
    E vorba de jocuri... si cel mai important, e vorba despre suportul media care este inca in lucru. Chiar daca acum ar avea jocurile si consola gata... atata timp cat nu au pus la punct protectia, nu au motiv sa "ii dea drumul". Probabil ei au estimat ca pana in Decembrie sa fie pusa la punct protectia respectiva. Altfel, ar putea avea parte de esecul PSP-ului + Go. Also, e suficient timp pentru ca developerii sa vina cu ceva titluri bune. Sau poate e tocmai invers... developerii la titlurile mari au cerut timp pana in Decembrie. La urma urmei, o consola este tot atat de buna precum titlurile sale, nu ?

  12. #12 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    Pentru mine e must-buy clar. Daca o sa coste cel mult 1000 de lei o sa fie si first-day. Sa vedem ce oferte o sa fie la momentul respectiv.
    Cel mult 1000 lei ? Nu te supara, dar ai luat ceva etnobotanice ? O sa fie cel putin dublu in Romania.

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar daca risc sa ma repet... cand o "vechitura" ca PSP Go este 1000 RON acum... nu cred ca se poate asteapta cineva ca NGP sa fie mai putin de 2000 RON in Romania. La lansare, that is...

  14. #14 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Nu as da 2000 lei pe asa ceva nici daca mi'ar face macaroane cu branza. In fine... Sa vedem pretul final si dupaia` putem discuta.

  15. #15 SP
    Member Snake's Avatar
    Voi chiar aveti impresia ca le pasa celor de la Sony de saraci ca noi? 4-500 USD e un pret modic pentru un produs high end lansat intr-o tara moderat dezvoltata. Cum noi suntem bananieri, pentru noi si 500 RON pare mult. Pacat ca nu se poate lansa NGP-ul pe torrents, ca atunci si l-ar "cumpara" tot romanul.

    Culmea este ca in timp ce toti se vaita ce scump "ar putea fi" un NGP la 2000 RON, peste tot in jurul meu vad gadgeturi si telefoane de peste 3000 RON. Si sa nu incep cu masini de ultimul racnet, plasme, vile, etc. Romania - tara tuturor contrastelor. Si a piratilor.

    Cu aceasta ocazie imi pot manifesta si eu bucuria ca nu a cazut si Consolegames in pacatul celorlalte forumuri si chiar nu vad discutii despre "de unde downloadez si eu jocul X sau Y". Minune, nu altceva!

  16. #16 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Culmea este ca in timp ce toti se vaita ce scump "ar putea fi" un NGP la 2000 RON, peste tot in jurul meu vad gadgeturi si telefoane de peste 3000 RON. Si sa nu incep cu masini de ultimul racnet, plasme, vile, etc. Romania - tara tuturor contrastelor. Si a piratilor.
    Nu e chiar asa "culmea". Romanul simte nevoia sa iasa in evidenta. Asa se explica telefoanele scumpe. Am lucrat in urma cu 3 ani intr-o fabrica mare. Eram inginer de sistem in calculatoare si trebuia sa merg peste tot in fabrica si aveam acces la tabelul cu salarii al fiecaruia. Intr-un "departament" erau 2 tineri platiti cu salariul minim, erau ambii din familii sarace. Dar aveau haine de firma si telefoane de ultima generatie. Totul luat in rate, tot salariul il dadeau pe ratele la telefon si mancau ce primeau din sat de la bunici.

    Cat despre masini si vile, sunt si romani bogati mai multi decat iti imaginezi. Politicieni, afaceristi, dar si multi altii care au facut banii pe cai pe care nici nu ti le poti imagina...

    Revenind la NGP : n-are cum sa fie sub 2.000 lei, un Galaxy S e atata, un Iphone4 e si mai mult. Iar un NGP e mult mai capabil ca oricare din ele.

  17. #17 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Sunt sigur ca nu va costa mai mult de 300$. Concurentul lui este 3DSul (poate si iPhone, desi cred ca un concurent pentru acesta este Xperia Play/Arc), daca va fi mult mai scump decat acesta va fi un mare fail.
    Pentru mine conteaza mai mult titlurile aparute, decat pretul. Daca toate jocurile promise pana acum vor fi lansate in primele 6 luni de la lansarea consolei, poate merita, altfel astept o scadere de pret.

  18. #18 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Cel mult 1000 lei ? Nu te supara, dar ai luat ceva etnobotanice ? O sa fie cel putin dublu in Romania.
    Nu ma ocup cu etnobotanicele maestre si nu am zis ca o sa o cumpar neaparat din Romania. Am spus doar ce o sa fac eu, in principiu. S-ar putea sa-mi iau pana atunci un PSP 3000 /imi face cu ochiul pack-ul cu GoW la 750 de lei de la eMag/ si un iPhone.. deci daca nu o sa-mi convina pretul la lansare, I'll pass. Dar pentru mine o sa ramana in continuare must-have. Mai ales ca nu intentionez sa-mi iau 3DS.

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Sunt sigur ca nu va costa mai mult de 300$.
    De ce esti atat de sigur? Poti sa-mi arati un singur gadget/device (poate sa fie si storcator de fructe, aragaz, nu conteaza) care sa aiba ecran OLED de 5" touchscreen si care sa coste sub 300$? Nu mai pun in calcul super procesor, gps, giro, etc... Daca reusesti sa imi arati asta, atunci ma bazez pe siguranta ta

  20. #20 SP
    Member AVoF's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De ce esti atat de sigur? Poti sa-mi arati un singur gadget/device (poate sa fie si storcator de fructe, aragaz, nu conteaza) care sa aiba ecran OLED de 5" touchscreen si care sa coste sub 300$? Nu mai pun in calcul super procesor, gps, gsm, etc... Daca reusesti sa imi arati asta, atunci ma bazez pe siguranta ta

    Genial, sa ne gandim ca o gramada de telefoane care abea pot tine un Flash Lite 4 costa 20 de milioane iar NGP-ul cu siguranta va avea Flash Lite in toata firea (vezi Nokia N900) plus multe alte caracteristici.Cred ca 400$ va fi pretul corect.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Modare Consola noua By alextudi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 8 Last Post: 12-12-2012, 17:35
  2. Replies: 61 Last Post: 11-10-2012, 00:03
  3. Detalii noi despre NGP By Mika in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 27-05-2011, 14:39
  4. Mai multe detalii despre Sony NGP By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-02-2011, 18:14
  5. Microsoft nu se gandeste la o noua consola By Xristina in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 13-01-2009, 20:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts