Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Vei cumpara noua consola NGP ?

Voters
203. You may not vote on this poll
  • Asta e consola portabila?

    13 6.40%
  • Nu-mi place. Nu o voi cumpara...

    17 8.37%
  • Depinde de pret. O iau in calcul...

    98 48.28%
  • Ma tenteaza... rau de tot!

    43 21.18%
  • Absolut. Va fi cel mai bun portabil pt. gaming!

    32 15.76%
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 52 of 52

Thread: Ce crezi despre noua consola NGP ?

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by momi View Post
    nu vad de ce nu ar folosi carduri deja existente...s a ajuns la 32 de gb ...sau daca vor incerca ceva nou se vor folosi tot de tehnologia actuala...
    Un memory card proprietar Sony (Memory Stick Pro Duo) de 32GB este nici mai mult nici mai putin de 500 RON or so in Romania. Pai ce facem? Pana acum ne plangeam ca NGP ar fi prea mult daca sare de 1500 RON, si acum vrem jocuri la peste 500 RON? Nope... ar trebui un suport mult mai ieftin... dar sincer nu vad pe Sony sa aleaga SD sau MMC. Ar insemna sa bage bani in buzunarele altora, si nu prea face des asa ceva

  2. #42 SP
    Member momi's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Un memory card proprietar Sony (Memory Stick Pro Duo) de 32GB este nici mai mult nici mai putin de 500 RON or so in Romania. Pai ce facem? Pana acum ne plangeam ca NGP ar fi prea mult daca sare de 1500 RON, si acum vrem jocuri la peste 500 RON? Nope... ar trebui un suport mult mai ieftin... dar sincer nu vad pe Sony sa aleaga SD sau MMC. Ar insemna sa bage bani in buzunarele altora, si nu prea face des asa ceva

    eeee..hai ca si tie iti place sa intariti omu ....
    ce te face sa crezi ca pe ei ii costa mai mult sa se foloseasca de cardurile si de liniile de productie deja existente decit daca ar investi intr o tehnologie noua ...
    si exemplul de 32 de gb a fost exagerat ...16 gb va fi de ajuns cu siguranta ...

  3. #43 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Mai mult de 350$ nu dau pe el. Daca costa peste, o sa astept sa coboare in pret. Imi place ce au anuntat pana acum iar PSP mi-a placut foarte mult.

  4. #44 SP
    Junior Member gogutz's Avatar
    Datorita tehnologiei de care dispune,mi-este imposibil sa cred ca va fi mai ieftin de 350E .
    Nu are de unde sa mai scada , studiati cu atentie informatiile pe cere le avem despre acest gadget si comparati ce este pe piata la ora actuala (psp go 9- 10 mil).
    PUTIN REALISM. Si , parerea mea, ca si acest pret este optimist.

  5. #45 SP
    Member dogdan's Avatar
    mai mult de 200$ probabil nici atat nu as da pe un dispozitiv handheld care face DOAR gaming,wtf people are touch screend si un trackpad de laptop p spate de banii aia iti iei un ps3 si un wii la sh.

  6. #46 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    mai mult de 200$ probabil nici atat nu as da pe un dispozitiv handheld care face DOAR gaming,wtf people are touch screend si un trackpad de laptop p spate de banii aia iti iei un ps3 si un wii la sh.
    Are o groaza de alte functii, dar iti dau numai una : GPS

  7. #47 SP
    Junior Member daniel_ardx's Avatar
    da se pare ca e smecher...dar am ps3 so i dont need

  8. #48 SP
    Admin MonkY's Avatar
    dogdan: intai de toate sa ne arati macar un singur device care la diagonala aceea este OLED! Si dupa aceea discutam despre restul de functii, pretul procesorului and stuff. Intre timp ai putea sa intrebi de ce da atatia bani lumea pe iPod sau iPad... nu?

    daniel_ardx: care este legatura intre o consola portabila si faptul ca ai PS3? Nu-mi spune ca te joci cu PS3-ul pe drum... il iei sa asculti muzica, sa te uiti la filme in pauza la munca (sau scoala)... Vorbim aici de jocuri diferite, exclusivitati diferite, functii diferite...

  9. #49 SP
    Junior Member daniel_ardx's Avatar
    pai vaza e ca eu nu prea ma joc pe console portabile am avut psp...iar pt muzica fileme wifi am telefon mai degraba as lua telefonu cu mide de cat sa iau si psp si telefonu ca ala tre sal iau uri cum...dupa mine mai bine e cand vi de undeava acasa si te bagi in fotoliu tau si te bagi online pe PSN/XBL...
    bine acuma fiecare cu parerea lui...nu zic ca nu imi place NGP dar nui de mn

  10. #50 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    ce ma bucur ca am o cunostinta in USA.....o sa mi-l iau de acolo.250$ e ok.

    ---------- Post added 15-08-2011 at 09:49 PM ----------

    eu am o cunostinta in USA si o sa mi-l iau de acolo.sau un laptop....

  11. #51 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    ce ma bucur ca am o cunostinta in USA.....o sa mi-l iau de acolo.250$ e ok.

    ---------- Post added 15-08-2011 at 09:49 PM ----------

    eu am o cunostinta in USA si o sa mi-l iau de acolo.sau un laptop....
    Ce legatura are laptop-ul cu PSV?

  12. #52 SP
    Member momi's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    1. Time changes... Era tehnologie "de top" pentru ca nu prea existau concurenti. Acum, de cand cu iPhone si Android, e mai dificil.
    2. PSP-ul a fost un esec doar din cauza UMD-ului si a pirateriei. Hai ca la UMD ne mai descurcam noi, dar pirateria l-a omorat fara drept de apel. Lucru care este foarte posibil sa se intample si cu PS3 in curand daca nu gasesc o solutie cei de la Sony...
    3. Pretul din Romania nu e niciodata apropiat de cel din Europa... Vezi cel mai recent exemplu cu Kinect, care de pe amazon se cumpara cu 575 RON (transport inclus pt. Romania) pe cand la noi in magazine era 820 RON...



    A nu se intelege gresit... si eu sper sa fie 200$. Dar sunt constient ca sunt doar vise, si ca nu se va intampla asa ceva. Raman la pret minim ca echivalentul a 399 EUR pt. Romania (adica undeva peste 1700 RON). Si revenim in Decembrie pe threadul asta, sa vedem cine a avut dreptate si cine nu
    ...asadar revenim inainte de decembrie ...sa vedem cine a vut dreptate in legatura cu pretul...si cit de top va fi tehnologia la momentul lansarii...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Modare Consola noua By alextudi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 8 Last Post: 12-12-2012, 17:35
  2. Replies: 61 Last Post: 11-10-2012, 00:03
  3. Detalii noi despre NGP By Mika in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 27-05-2011, 14:39
  4. Mai multe detalii despre Sony NGP By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-02-2011, 18:14
  5. Microsoft nu se gandeste la o noua consola By Xristina in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 13-01-2009, 20:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts