Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce joc video ai dori sa devina film?

Voters
198. You may not vote on this poll
  • Assassin's Creed

    64 32.32%
  • Battlefield

    11 5.56%
  • Deus Ex: Human Revolution

    16 8.08%
  • Dead Space

    36 18.18%
  • Gears of War

    15 7.58%
  • God of War

    62 31.31%
  • Halo

    15 7.58%
  • Killzone

    14 7.07%
  • Portal

    15 7.58%
  • RAGE

    8 4.04%
  • Resistance

    7 3.54%
  • Mass Effect

    31 15.66%
  • The Elders Scrolls

    16 8.08%
  • The Legend of Zelda

    8 4.04%
  • Uncharted

    79 39.90%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 33

Thread: Dupa ce joc video ai dori sa se faca un film?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Dupa ce joc video ai dori sa se faca un film?

    Desi stim foarte bine ca majoritatea filmelor inspirate din jocuri au fost un dezastru... nu putem sa nu ne intrebam ce personaj din joc am dori sa prinda viata pe marele ecrane. Prin urmare, un nou poll: Dupa ce joc video ati dori sa se faca un film?

    Jocurile nominalizate sunt urmatoarele:
    • The Elders Scrolls
    • The Legend of Zelda
    • Portal
    • Uncharted
    • Gears of War
    • Deus Ex: Human Revolution
    • Resistance
    • Killzone
    • Halo
    • Battlefield
    • RAGE
    • Assassin's Creed
    • Dead Space
    • Mass Effect
    • God of War

  2. #2 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Am votat Uncharted - desi Deus Ex ar oferi un film SF de exceptie

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    am zis sa votez doar la jocurile care le-am jucat, stiu povestea si/sau vreau neaparat sa se faca. Deci am ales God of War, Zelda, Portal (acel fan video vazut acu o luna ar fi criminal de ar avea mai mult de 10 minute) si Uncharted (fiecare joc din serie mi s-a parut ceva mai mult decat un simplu joc). Nu ma intelegeti gresit, nu ma deranjeaza sa vad si alte filme gaming related (Dead Space cred ca ar fi si un bun horror movie) dar acestea 4 ar fi pentru mine niste must-have-uri/must-make-uri/must-whatever-uri.

  4. #4 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Fara indoiala Uncharted. M-am atasat in mod deosebit de personaje, astfel ca la sfarsitul lui U3 am senzatia ca o sa incerc un sentiment de uriasa tristete. (asta daca va fi intr-adevar vorba de finalul seriei)

  5. #5 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am votat Mass Effect,Halo si Deus Ex,I'm a sucker for SF-uri. Uncharted e deja mai bun ca un film si ma indoiesc ca cei de la Hollywood ar reusi sa faca o treaba mai buna ca ND

  6. #6 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    După Assassin'S Creed s-a făcut. Votez pt Uncharted şi aş mai vrea şi după Heavenly Sword chiar dacă nu e trecut.

    Sent from my GT-S5670 using Tapatalk

  7. #7 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Am votat Uncharted care e jocul cel mai apropiat de feeling-ul unui film, Killzone si God of War. Dar mi-as dori de-asemenea sa vad un film dupa Metal Gear Solid care deja e aproape film.

  8. #8 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Am votat Mass Effect, Deus Ex si Portal. SF ftw!!

  9. #9 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Subscriu ce a zis paunstefan in legatura cu uncharted,in rest,am mai votat assassin's creed

  10. #10 SP
    Member styng's Avatar
    Am votat Mass Effect, Uncharted si Dead Space. Dupa ele chiar mi-as dori un lungmetraj

  11. #11 SP
    Member Ares's Avatar
    indiscutabil Uncharted , sper sa nu supar pe nimeni , dar Unch , este unul din cele mai bune jocuri ever

  12. #12 SP
    Member Venom911's Avatar
    Normal ca Uncharted

  13. #13 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    un Mass Effect regizat de Riddley Scott cu Edward Norton in rolul lui Shepard.

  14. #14 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    1. Uncharted - ma si mir cum de nu s-a facut inca un film, cred ca ar fi super fain. Ar fi bestial Harrison Ford in rolul lui Sullivan
    2. Resistance - cu un scenariu bun si un regizor ok ar iesi un film excelent, chiar n-ar trebui super actori.
    3. Portal - cred ca ar fi foarte interesant un astfel de film.

  15. #15 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Dintre toate jocurile alese recunosc ca mi-ar place la nebunie sa vad filmul Mass Effect si Uncharted. Dar as dori sa vad si un film Prince of Persia mai apropiat de joc ( ultimul facut de Disney e... asa si asa)./

  16. #16 SP
    Junior Member asterix's Avatar
    Mass Effect as zice... dar visul meu de-o viata chiar daca nu e in poll si nu are leg cu consolele tot WoW ramne

  17. #17 SP
    Junior Member spielhosen's Avatar
    După ce am văzut c�t de bine se pot comporta lanţurile �ntr-un film (Immortals) chiar �mi doresc un God of War live action, pentru că tehnologia ar permite ceva mişto.

    Deus Ex ar fi o altă idee bună deşi ideea de bază e şi �n Repo Men. C�t despre uncharted, mă-ndoiesc că se va face film, ar ieşi prea Indiana Jones fără pălărie. Zic şi eu.

  18. #18 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Dead Space

  19. #19 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    1. Uncharted - ma si mir cum de nu s-a facut inca un film, cred ca ar fi super fain. Ar fi bestial Harrison Ford in rolul lui Sullivan
    Subscriu

  20. #20 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Dead Space, God of War si Uncharted ( chiar daca nu l-am jucat, am tot vazut filmulete si este perfect pentru un film ).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Threadul pasionatilor de video/film By tudyniuz in forum Foto & Video
    Replies: 14 Last Post: 22-09-2019, 20:00
  2. Licitatie: Pachet Film Blu-Ray - Joc PS3 By Dant3 in forum Licitatii
    Replies: 15 Last Post: 04-01-2014, 12:30
  3. Replies: 7 Last Post: 15-01-2013, 17:21
  4. Se lucreaza la un nou joc si film Mortal Kombat By Tudoran in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 10-10-2011, 21:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts