Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce impresie v-a facut E3 2012?

Voters
200. You may not vote on this poll
  • Slab. Foarte slab. Nu ma asteptam!

    43 21.50%
  • Se putea mult mai bine...

    74 37.00%
  • OK, dar ma asteptam la noi jocuri si console.

    66 33.00%
  • Sublim! Nota 10. A fost tot ce mi-am dorit.

    17 8.50%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Ce impresie v-a facut E3 2012?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Ce impresie v-a facut E3 2012?

    E timpul pentru un nou poll. De data aceasta, haideti sa vedem ce impresie v-a facut E3-ul de anul acesta.

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    La fel de slab ca anul trecut...nu se mai vb de jocuri asa mult.Astept exclusivitatile celor de la sony si noul psn plus,am abonament de un an si nu regret mai ales acum

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Subtire. Am fost foarte dezamagit pentru ca nu au aratat tot ce credeam eu ca vor arata. N-am vazut nimic legat de The Last Guardian, Diablo III pt console, Half-Life 3, chiar daca astea erau doar zvonuri, as fi vrut sa ne arunce un os, ceva, orice. Si pe langa zvonuri, as fi vrut mai multe detalii despre Dust 514, GTA IV (desi se stia ca R* nu vor participa) si Hitman, iar demo-ul de la GoW m-a lasat putin rece, mi-as fi dorit sa zica mai multe despre el. La Xbox a fost jale, au batut pasul pe loc cu gimmickurile alea pe care nu prea cred eu ca le-ar folosi asa multa lume, iar la Nintendo nu m-am uitat, dar am auzit ca a fost la fel de rau.

    In schimb m-au impresionat foarte tare cu The Last of Us, Beyond si Watch Dogs, toate 3 titlurile par revolutionare si aduc ceva nou in raftul asta jocuri scoase pe banda rulanta. Ce mi s-a mai parut ok au fost NFS Most Wanted, AC3, FarCry 3 si Splinter Cell (desi nu sunt fan al seriei). Asta e, sper ca la anul vor veni cu ceva nou si nu se vor mai axa asa mult pe partea de social-media si prostii precum Wonderbook.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    eagle-eye, se pare ca avem aceleasi gusturi. Si eu am ramas impresionat DOAR de The Last of Us, Beyond si Watch Dogs, jocuri ce mi se par pur si simplu superbe si pentru primele 2 cu siguranta imi voi lua, din nou, PS3. Pe langa astea, doar NFS Most Wanted (2), Assassins Creed 3, Far Cry 3, Tomb Raider si Splinter Cell-ul m-au "miscat" si m-au facut sa le astept cu nerabdare.

    Inafara de astea, intr-adevar, nimic nou si cu adevarat interesant, sau mai bine zis, nimic pe "gustul" meu.

  5. #5 SP
    Junior Member djady's Avatar
    Pai cum, si de Tomb Raider nu spuneti nimic?
    Intradevar Beyond si The last of Us sunt peste toate jocurile prezentate la E3 iar Watch Dogs parca ma uitam la Person of Interest (serialul pentru cine nu stie)

  6. #6 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    cam ciudat E3 de anu asta. anu trecut a avut o publicitate masiva. la fel si acum 2 ani. anul asta E3 a venit destul de "repede". nici jocurile nu au fost senzationale. most wanted 2 e o dezamagire... eu un burnout cu masini reale.

  7. #7 SP
    Member stefipsy's Avatar
    Eu sunt mai usor de impresionat lista mea de interese , s-a largit considerabil.

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Asta a fost cel mai slab E3 care l-am vazut vreodata (si ma uit live de 3 ani incoace...de cand v-am cunoscut pe voi ), Da acu doi ani am fost dezamagit ca au povestit de Uncharted 3, Resistance 3, Infamous 2, Gears of War 3, Halo Reach, L.A. Noire, Gran Turismo 5 DAR nu au adus vorba de Final Fantasy Versus XIII.

    Anul asta nici nu am avut asteptari prea mari: stiam ca lucrurile legate de Diablo erau false, banuiam ca Half Life tot nu vrea sa isi faca aparitia dar nu ma asteptam sa fie asa dezastru. La fiecare conferinta a fost ceva bun intre 10 minute (M$ cu Halo 4 si acel trailer de 30 de sec. la Gears of War...keep it safe, nu?) si maxim jumatate de ora (Sony cu Beyond, GoW, Last of Us si PS Allstars care sincer mi-a placut).

    Dar ce au avut toate studio-urile in comun? Au lalait-o cu o gramada de tampenii, pana la refuz: vanzari, clone de Wii U (more or less) si ca de obicei se lauda ca studio-urile noastre lucreaza la zeci si sute de jocuri de cea mai buna calitaet (atunci de ce nu au fost prezentate decat 3-4/conferinta...totusi vorbim de E3 nu GDC sau ceva...).

    Au fost faze aiurea destule: de la Usher care a mancat 10 minute de la M$ pana la hotii de la EA care au cerut sa trimita oamenii SMS-uri cu ce nume sa de-a la primul burger restaurant din Sim City (aia mi s-a parut cheap de numa). Sony au "invatat" cateva chestii de la Microsoft si au irosit cel putin o jumatate de ora (in loc de maxim 5 minute) pe niste prostii casual (deci cand vedeam faza aia cu Book of Spells imi aduceam aminte de ferita aia de anu trecut de la MS care tot urla si mangaia tigrul ala de la Kinect "Skitelz"/"Twixelz" sau cum il chema?...penibil).

    Daca ar fi sa dau o medie generala, atunci cred ca ar fi undeva la 4-4.5...maxim. Nu imi fac cine stie ce sperante la anul din punct de vedere al jocurilor, dar astept anul viitor pentru ca mai mult ca sigur o sa ne prezinte si celelalte doua companii noile console (cu niste montage-uri sau chestii scriptate bine-nteles).

  9. #9 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Destul de slab dar ma multumesc si cu jocurile prezentate,mai bine putine si bune decat multe si proaste .

  10. #10 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Mie mi-a placut mai mult E3-ul de anul asta decat cel de anul trecut (desi sunt cele mai proaste pe care le-am vazut pana acum...), cel putin Microsoft cred ca au fost un pic mai buni fata de anul trecut. Au inceput bine cu Halo 4, Gears of war (stiu ca se aflase inainte de E3 de el), Tomb Raider, South Park Stick of Truth, Splinter Cell Black list () IE(era imposibil sa implementeze Chrome sau Firefox) si cu SmartGlass (desi nu prea ma tenteaza). Cred ca au fost mult mai putine lucruri legate de Kinect (Fifa 13 mi se pare interesant cu implementarea kinect-ului), dar s-au inecat la mal cu Black Ops 2, Usher, angry birds pt kinect s.a.m.d. Sunt de acord ca era super daca aratau gameplay la Ryse, un nou IP, Metro The Last Light, GTA V, noul joc de la Bungie, Bioshock Infinite sau ceva despre viitoare consola, dar dupa mine a fost mult mai bine fata de anul trecut, cand s-a vorbit aproape numai despre Kinect.

    Ubisoft au fost extraordinari: Watch Dogs, AC3, Splinter Cell -no comment!
    EA: Dead space 3 (desi cred ca prea se indeparteaza fata de primul joc), Crysis si Star Wars. A fost ok, dar nu m-au impresionat prea tare.
    Sony: Beyond superb (mai ales ca personajul pp este interpretat de Ellen Page), Last of us, dlc-ul exclusiv AC3 si oferta PSN Plus. In rest mi s-au parut slabi... si sunt fan HP... ps vita nu ma atrage.
    Nintendo nu am vazut, dar am inteles ca au fost si ei slabi... No date of release or price,right?

    Concluzia: MS 2012>2011
    Ubisoft 2012>2011
    Sony 2012=2011
    EA 2012=2011
    Nintendo ???

    L.E. Ma oftica faptul ca la inceputul lui 2013 vor aparea foarte multe jocuri: Dead Space 3, Crysis 3, Bioshock Infinite, Metro Last Light (parca), Tomb Raider etc. Inca n-am apucat sa joc toate jocurile de anul trecut din cauza timpului... si pe cele 5 de mai sus le vreau, alaturi de GTA V, AC3, Halo 4, Far Cry 3...

  11. #11 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Daca la E3-iurile astea s-ar avea primul contact cu jocurile noi produse de unii si de altii ar fi mult mai impresionante aceste conferinte.
    Ganditi-va ca aici ati fi avut primul contact cu jocuri ca: GOW Ascension, The Last of Us, Beyond, Crysis 3, Tomb Raider, etc, etc.
    Acu daca faceti acest exercitiu de imaginatie v-as intreba cum vi s-ar fi parut E3 ?!
    Asa dupa o "intoxicare" masiva, in prealabil, de trailere de pe net despre majoritatea jocurilor normal ca nu are ce sa te mai dea pe spate.
    Asa ce mai ramane, ca WiiU are youtube si porcaria aia de stai cu curul pe ia si dai din craci...

  12. #12 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Nu inteleg ce diablo asteptati voi cand blizzard are conferinta ei separata (blizzcon)

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    eagle-eye, se pare ca avem aceleasi gusturi. Si eu am ramas impresionat DOAR de The Last of Us, Beyond si Watch Dogs, jocuri ce mi se par pur si simplu superbe si pentru primele 2 cu siguranta imi voi lua, din nou, PS3. Pe langa astea, doar NFS Most Wanted (2), Assassins Creed 3, Far Cry 3, Tomb Raider si Splinter Cell-ul m-au "miscat" si m-au facut sa le astept cu nerabdare.

    Inafara de astea, intr-adevar, nimic nou si cu adevarat interesant, sau mai bine zis, nimic pe "gustul" meu.
    Bine ca mi-ai amintit, si Tomb Raider mi-a placut . Mi se pare o copie fidela si de bun gust a lui Uncharted (n-o zic intr-un mod rau).

  14. #14 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Internetul este plin de zvonuri inainte de E3 si din pacate de multe leakuri. Cand zvonurile se adeveresc nu te mai dau pe spate anunturile ca te asteptai, iar cand nu se adeveresc esti suparat (exemplu diablo 3 pe console)...
    Mie-mi place sa privesc E3-ul fara sa tin cont de toate zvonurile aparute pe net cu 1-2 saptamani inainte; strica tot farmecul.
    Ce m-a suparat la E3 la MS, in afara de Usher si Black Ops la sfarsit, a fost ca stream-ul tot cadea la un moment dat pe xbox live...

  15. #15 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Nu inteleg ce diablo asteptati voi cand blizzard are conferinta ei separata (blizzcon)
    dar care a fost anulata anul acesta... eu reformulez: nu inteleg ce diablo asteptati voi cand Blizzard nu a mai scos un joc pe consola de vreo 10 ani (Diablo 1 pt PS1...sau cel putin de altele nu stiu)

  16. #16 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Mi se pare o copie fidela si de bun gust a lui Uncharted (n-o zic intr-un mod rau).
    Primul meu gand cand am vazut trailer-ul,desi nu sunt fan al seriei Tomb Rider ,jocul acesta pare interesant .

  17. #17 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    dar care a fost anulata anul acesta... eu reformulez: nu inteleg ce diablo asteptati voi cand Blizzard nu a mai scos un joc pe consola de vreo 10 ani (Diablo 1 pt PS1...sau cel putin de altele nu stiu)
    pai stiu si asta era si logica, ca totusi daca anuntau jocul pe console mai scoteau cateva milioane de $ nu ii durea buzunarul

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    L.E. Ma oftica faptul ca la inceputul lui 2013 vor aparea foarte multe jocuri: Dead Space 3, Crysis 3, Bioshock Infinite, Metro Last Light (parca), Tomb Raider etc. Inca n-am apucat sa joc toate jocurile de anul trecut din cauza timpului... si pe cele 5 de mai sus le vreau, alaturi de GTA V, AC3, Halo 4, Far Cry 3...
    Sunt mai mult decat sigur ca cel putin 80% din ele vor suferi anumite amanari. Cred ca toate vor iesi ori prin martie/aprilie ori octombrie/noiembrie.

  19. #19 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Cel mai slab!
    huaaaaaa
    *arunca rosie*
    *scuipa*
    huaaaaaa

  20. #20 SP
    Ω Pira's Avatar
    Sa mor de nu-s fericit cu GoW:A (no.1 for me), The Last of Us, Watch Dogs si Beyond: Two Souls. Majoritatea zic ca se putea mult mai bine, asa si e, dar ganditi-va ca se putea si mai rau. Per total sunt incantat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Joc Android Facut de Romani By dimmu123 in forum Android
    Replies: 0 Last Post: 06-05-2014, 00:47
  2. WAZZUB-o noua posibilitate de facut bani? By alexxyz in forum Offtopic
    Replies: 8 Last Post: 31-03-2012, 14:26
  3. Am facut o prostie ca mi-am luat PSP GO?:-S By alin18 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 06-09-2011, 10:55
  4. Ce v-a facut sa va doriti o consola ? By zinodaur in forum Console Club
    Replies: 64 Last Post: 25-03-2010, 22:28
  5. Idei de facut bani... By MonkY in forum Funny
    Replies: 21 Last Post: 28-02-2010, 20:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts