Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce crezi despre Wii U? Il vei cumpara?

Voters
202. You may not vote on this poll
  • Nu imi place

    49 24.26%
  • Sunt indecis/a

    31 15.35%
  • Imi place la nebunie

    10 4.95%
  • Nu il voi cumpara

    73 36.14%
  • Probabil il voi cumpara

    33 16.34%
  • Deja am preorder

    6 2.97%
  • E prea scump

    13 6.44%
  • Pretul este OK

    17 8.42%
  • Are prea putine titluri

    12 5.94%
  • Jocurile sunt super

    12 5.94%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 62

Thread: Ce crezi despre noul Wii U? Il vei cumpara?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Ce crezi despre noul Wii U? Il vei cumpara?

    E timpul pentru un nou poll. Si intrucat lansarea noii console de la Nintendo (e vorba despre Wii U desigur) se apropie, hai sa vedem cati dintre voi o vor achizitiona, si ce parere aveti despre ea. De data aceasta veti avea un multi-option poll. Va rog sa ne si spuneti de ce ati ales asa! Thx!

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Oki, inca n-am votat, dar trebuie sa spun asta:

    La inceput, cand l-am vazut la E3, nu mi-a palcut. Am zis WTF is this sh!t? No way this is for the core gamer. Dar dupa aia am vazut trailerul la ZombiU si am ramas socat -> MUST BUY 4 ME! Nu ma intereseaza DAR ABSOLUT DELOC ce specificatii are (nici nu m-am uitat peste lista aia cu specs). Are jocuri care-mi plac? I'm sold! De ce m-ar interesa specs-urile daca n-are jocurile preferate? La fel e si cu smartphone-urile, ce ma intereseaza pe mine ca x are quad core sau ca y are display gamma ray daca n-are ce ma intereseaza pe mine...

    Pe scurt, imi voi cumpara Wii U-ul doar (sau deocamdata) pentru ZombiU & Bayonetta 2 (care a mai pus paie pe foc)

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pretul este ok? Parca nu se stia pretul?

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pretul este ok? Parca nu se stia pretul?
    Nu prea te uiti pe homepage, nu?
    Stire de acum 2 zile: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...-pe-amazon-uk/

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu prea te uiti pe homepage, nu?
    Nu prea citesc desore consola asta, iar asta cred ca demonstreaza interesul meu pentru WiiU.

  6. #6 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Sunt convins ca si Wii U va avea jocuri foarte bune,dar pe mine nu m'a convins atat de tare incat sa mi-l doresc. Mi se pare ca balanta inclina in continuare spre casual,iar eu fac parte dintr'o cu totul alta categorie de gameri. Uite,spre exemplu mi s'a parut foarte interesant pentru Wii U Batman Arkham City : Armored Edition. But to hell with that,man,a aparut de un an jocul. Recent am vazut ca si Bayonetta 2,avand ca predecesor un joc dezvoltat pentru X360 si PS3,va fi exclusivitate pentru Wii U. Si asa mai departe.

    In schimb,am un interes deosebit pentru ce face concurenta. Din acest motiv,daca se pune problema de precomanda,aceea o voi face cu siguranta la consolele next-gen Sony si Microsoft. Vreau sa le am pe ambele din primul moment in care apar in piata.

  7. #7 SP
    Manager paul's Avatar
    Ma intereseaza doar ZombiU si New Super Mario Bros. U, asa ca mai astept sa anunte si alte titluri.

    O lista cu toate jocurile de Wii U, retail si downloadable : List of Wii U games - Wikipedia, the free encyclopedia . Peste 50 dintre ele o sa fie launch titles.

    Pretul consolei e bun, pana cand o sa apara un alt Xbox/PlayStation ma gandesc ca o sa mai scada costurile de fabricare si o sa fie un mic price cut.
    Sunt curios de Gamepad ce pret o sa aiba, am citit ca nici nu o sa il comercializeze pana nu o sa fie destule jocuri ce sa suporte 2 controllere. Asa ca aveti grija sa nu va stricati Gamepadul.

  8. #8 SP
    Banned cryyo's Avatar
    downloadable unde? pe 8G?

  9. #9 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Am dat din greseala "Deja am preoder", vroiam sa zic "Probabil il voi cumpara". Daca exista "Mai astept un an dupa lansare, sa vad ce se intampla", aia era optiunea mea.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    downloadable unde? pe 8G?
    Suporta orice HDD pe USB (ei au anuntat maxim 3TB dar sunt sigur ca poti sa-ti pui linistit si mai mult). Nu e suficient?

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asa nu imi plac improvizatiile astea. Langa consola mai pui un HDD. Arata atat de urat si nu e practic deloc. Trebuia sa fie baieti destepti sa includa un HDD in consola asta. Telefonul meu are memorie mai multa la naiba. La fel si PS3-ul meu de acum 5 ani. O bataie de joc de consola.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Asa nu imi plac improvizatiile astea. Langa consola mai pui un HDD. Arata atat de urat si nu e practic deloc. Trebuia sa fie baieti destepti sa includa un HDD in consola asta. Telefonul meu are memorie mai multa la naiba. La fel si PS3-ul meu de acum 5 ani. O bataie de joc de consola.
    Mie sincer imi place ideea, si mi-ar fi placut ca toate consolele sa fie asa. Pe langa faptul ca as fi putut (sau spera sa pot) sa folosesc un singur HDD mare pentru toate consolele... mi-ar fi usurat si viata in momentul in care as fi vrut sa mut save-uri, sa mai pun ceva pe HDD (filme, muzica, whatever). In plus, as putea sa merg la altcineva cu save-urile mele, fara sa mai fie nevoie sa-mi car consola dupa mine. Si mai ales, in cazul meu, in loc de HDD de PS3, HDD de Xbox 360, HDD de WiiU, HDD de Xbox 720 sau ce-o mai iesi... as avea unul si bun.

    In plus, mai e un avantaj. Un HDD extern, pe langa faptul ca-l pot schimba oricand super simplu... va fi si mai bine racit. So no, mie unul nu mi se pare deloc o bataie de joc. Ai 32GB inclusi, mai poti adauga 64GB (poate chiar 128GB) via SD Card... dupa care upto TBytes via HDD extern. Sper ca treaba asta totusi sa fie via USB 3.0, altfel e jale

  13. #13 SP
    Banned cryyo's Avatar
    A, deci consola nu costa 300 euro, ci vreo 400. Nice!
    Ca sa fim seriosi, cine isi va lua nu va sta in 8G. Bine, exista stick la 80_90lei. ook, succesuri!
    Ma asteptam, pe de-oparte, sa vad un SSD. Era exagerat?! Dar cine naiba sa puna asa ceva intr-o consola din care trebuie sa curga bani.

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    A, deci consola nu costa 300 euro, ci vreo 400. Nice!
    Asta poti spune si de PS3 sau Xbox, daca-ti iei HDD mai mare. Cat despre SSD, cred ca se facea 500

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu o sa mai castige Nintendo ciclul urmator. Trebuiau sa faca o consola ieftina si sa faca bani din jocuri, nu din console. La un pret atat de mare nu o sa aibe succes prea mare, o sa castige putin din vanzari si din cauza asta nu o sa cumpere lumea nici jocuri, ca nu o sa aibe cine. In industria asta banii se fac din jocuri, nu din vanzarea consolelor. Nintendo trebuia sa stie asta.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, cu riscul de a fi off-topic, ce-aveti cu pretul Wii U? Presupun ca ati uitat ca Wii, atunci cand a fost lansat, avea pretul de 249 USD. Si fara suparare, nu avea nici controller cu touchscreen, nu avea nici macar cei 64GB, nici macar la vremea respectiva nu avea cine stie ce hardware. Iar acum, daca ne uitam la Wii U, avem si hardware serios, si touchscreen controller, si este 299 USD si 349 USD. Numai touchscreen controller-ul in sine costa 100 USD... deci daca-l scadem pe el din ecuatie si deja Wii U este mai ieftin decat a fost Wii-ul.

    Si stati linistiti, Nintendo va face in continuare bani de pe seama jocurilor. De fapt, ce am urat dintotdeauna si la Wii, a fost pretul jocurilor. Consola avea super pret, dar jocurile de Wii erau mai scumpe (de obicei isi pastrau pretul si cate 2 ani de la lansare, lucru care la PS3 sau Xbox 360 nu se intampla). Si vorbim aici de jocuri in maxim 640x480, nu cine stie ce inginerii software... Sper ca la Wii U sa nu se mai intample la fel...

  17. #17 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai dupa logica ta, si eu ma apuc si vand bete de urechi, dar includ in pachet si un iPad 3, si cer 1000 EUR. E acelasi lucru.

    Mie totul mi se pare mai simplu. Wii era mai ieftin. Atat conteaza. Nu ma intereseaza ca au bagat si o tableta in pachet. Asta e doar un motiv sa ceara bani in plus. In acelasi timp, ma gandesc si cat de inutila e. Toti developerii 3rd party au zis ca nu se incurca cu asa ceva si i-au obligat sa faca si un controler normal. Cand auzi chestii de genul asta, mai ai incredere in Nintendo? Eu nu.

    La chestia cu pretul jocurilor ai dreptate, cred ca va fi la fel si pentru WiiU. Dar au facut bani din vanzarea jocurilor, nu din vanzarea consolelor. Avantajul in treaba asta a fost ca au vandut multe console. Acum nu cred ca vor mai avea bafta din ciclul trecut.

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, sa te vad daca vei face la fel cand vei vedea pretul la PS4 sau Xbox 720... Momentan, cum ai zis si tu, discuti despre ceva ce nu te intereseaza... lucru pe care personal nu-l inteleg. Si da, Nintendo vindea bine cand avea numai jocuri "puerile" (well, most of them). Acum ca poate avea si jocuri serioase, va vinde de va rupe. And that's it, fie ca unora le place sau nu... Asta nu se cheama bafta, se cheama strategie de piata. Tine minte asta si intoarce-te peste un an pe acest thread, sa-mi spui daca am avut dreptate sau nu

    Now, let's get back ontopic please! Avem thread dedicat pentru Wii U aici: http://www.consolegames.ro/forum/f10...-clubul-wii-u/

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cred ca celelalte console vor fi mai pe placul consolistilor de pe forumul asta. Cat despre pretul lor, nu cred ca ma va deranja. Am dat peste 2000 de lei pe PS3 la lansare, am sa o fac din nou. E un aparat pe care l-am folosit 5 ani fara probleme. Telefoanele din ultimii 5 ani m-au costat mult mai mult.

    Cat despre WiiU, mai spun un singur lucru. Nu va rupe nici prin vanzari si nici prin vanzarea jocurilor. Nu va rupe pentru ca are pretul prea mare. Wii avea cel mai mic pret dintre toate trei. Asta e si motivul pentru care s-a vandut atat de bine si astfel a vandut si multe jocuri. Chiar nu cred ca va avea succes, astept insa cu interes primele luni de viata ale consolei.

  20. #20 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Pret destul de mare chiar daca este "next-gen" console from Nintendo + ca am inteles ca nu prea incurajeaza offline co-op-ul adica daca vrei 2 tablete mai trebe sa iti cumperi din nou consola ... WTF ? That seems to me like the most stupidest thing ever to be done....probabil ca dupa un timp o vei putea cumpara si separat....but still .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vei cumpara un Wii U? By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 23 Last Post: 14-12-2016, 07:41
  2. Vei cumpara un Xbox One? By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 34 Last Post: 10-12-2014, 22:55
  3. Vei cumpara un PS4? By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 93 Last Post: 20-10-2014, 10:59
  4. Replies: 42 Last Post: 16-04-2014, 20:02
  5. Ce crezi despre noua consola NGP ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 17-09-2011, 15:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts