Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce iti doresti de la noua consola Xbox?

Voters
129. You may not vote on this poll
  • Free online multiplayer

    86 66.67%
  • Un gamepad regandit

    12 9.30%
  • Mai multa putere decat PS4

    29 22.48%
  • Mai multe jocuri exclusive

    59 45.74%
  • Sa ruleze jocurile in 1080P 60FPS

    63 48.84%
  • Multimedia player in 4K

    16 12.40%
  • Un design mai special

    18 13.95%
  • Sa fie super silentios si rece

    56 43.41%
  • Sa treaca pe cloud

    5 3.88%
  • Sa aiba tableta ca la Wii U

    2 1.55%
  • Sa poata fi controlat via smartphone

    7 5.43%
  • Un Kinect mai bun

    22 17.05%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 27 of 27

Thread: Ce astepti de la noua consola Microsoft?

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Jocuri 1080p 60FPS de ce e taiat? De treaba asta eu nu am auzit nimic.
    Tocmai de-aia e taiat. Ai auzit tu la conferinta in care a fost anuntat Xbox One-ul, vreun cuvant legat de 1080P 60FPS? Eu nu, deci nu e.

  2. #22 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu cred sa ramana tot in 720p si 30FPS. Atunci diferente de grafica nu ar exista. Cred totusi ca tine de developeri ce prefera, mai multe detalii sau rezolutie mai inalta si nu cred ca Microsoft are mare lucru de spus legat de treaba asta.

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    nu cred ca Microsoft are mare lucru de spus legat de treaba asta.
    Din cate am vazut eu Microsoft nu prea a spus mare lucru legat de consola si jocuri in general. Poate aflam la E3 ceva... deja din calculele unora si altora, Xbox 360 are 50% din puterea unui PS4. Ori daca acolo vom avea un joc in 1080P la 60FPS... you do the math. Sau poate, vorba ta, mai taie din detalii...

  4. #24 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu ii intereseaza puterea pe ei, sunt convins. Deaia cer net continuu ca sa se foloseasca precum Sim City (alt exemplu nu imi vine in minte) de servere care sa faca procesarea. In felul asta pot folosi Xbox One si 10 ani pentru ca nu va fi invechit, caluclele serioase fiind preluate de servere.

  5. #25 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    insa au spus ca nu se concentreaza pe grafica, acum doar ei stiu ce inseamna asta in materie de rezolutie si fps. oricum nu cred ca isi permit sa ramana in urma si la capitolul acesta asa ca va trebui sa asteptam pana la E3, pana atunci ceata totala

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    News: Xbox One 'does not target the highest-end graphics', says MS engineer - ComputerAndVideoGames.com sper sa nu fie la fel ca si WiiU


    MonkY ai si raspunsul, chipul este facut de MS

  6. #26 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    60fps 1080p gameplay > Graphics . Nimic nu se compara cu un joc la rezolutie nativa care merge la 40+ fps.

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    60fps 1080p gameplay > Graphics. Nimic nu se compara cu un joc la rezolutie nativa care merge la 40+ fps.
    Deci daca-ti pun acum 3 triunghiuri si 2 poligoane care sa te atace in 60FPS si 1080p, din ce spui tu le preferi la orice ora in locul unui Uncharted in 30FPS? Hmmm... Good for you

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 8 Last Post: 16-08-2013, 16:59
  2. Modare Consola noua By alextudi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 8 Last Post: 12-12-2012, 17:35
  3. Replies: 78 Last Post: 21-06-2010, 18:57
  4. Microsoft nu se gandeste la o noua consola By Xristina in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 13-01-2009, 20:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts