Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Vei pastra PS3-ul/X360-ul dupa lansarea noilor console?

Voters
349. You may not vote on this poll
  • Da, voi pastra consola veche. Sunt colectionar!

    163 46.70%
  • Da, voi pastra, dar nu pentru mult timp.

    32 9.17%
  • Nu, nu voi pastra nimic din generatia veche. Next-gen all the way!

    24 6.88%
  • Inca nu am decis cum voi proceda. Sper sa merite next-gen-ul.

    25 7.16%
  • Nu imi voi achizitiona next-gen. Cel putin nu inca...

    105 30.09%
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 45 of 45

Thread: Vei pastra PS3-ul/X360-ul dupa lansarea noilor console?

  1. #41 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Cu siguranta, inca mai am PS2-ul.

  2. #42 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Voi tine si xboxul 360 si PS3ul pana cand le voi lua pe cele next gen. Intai va veni probabil xboxone, ura fanboy-ilor PS de pe acest forum pt concurenta ma face sa nu ma grabesc cu PS4, lista mea de prieteni fiind foarte scurta din cauza asta pe PSN.

    Probabil xbox one pe la inceputul lui 2015, si apoi PS4 pe la jumatatea lui 2015( sper ca pana atunci sa am ce romani gameri sa adaug).
    Deci tot atunci voi da/vinde consolele de acum.

  3. #43 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Intai va veni probabil xboxone, ura fanboy-ilor PS de pe acest forum pt concurenta ma face sa nu ma grabesc cu PS4, lista mea de prieteni fiind foarte scurta din cauza asta pe PSN.
    Asta chiar e buna, nu cred eu ca din cauza unor...nu iti iei tu PS4 Ce treaba are...cu prefectura? Eu vreau si XboxOne chiar daca "fanboii" imi provoaca un pic de greata. Pt mine conteaza jocurile si sper in curand si suportul pt Romania

  4. #44 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Nu am zis ca nu imi iau, Dante. Dar daca initial ma gandeam sa imi iau PS4 prima data, si apoi xbox one, acum m-am schimbat. Mare parte din decizia mea este ca mie imi place sa am o lista de prieteni cu care joc constant, iar daca nu joc cu ei, intru intr-un party si discutam toate nebuniile. Nu imi place sa adaug oameni cu care nu joc nimic, niciodata, din cauza asta mai fac si curat in lista.
    Cum destui din acesti oameni sunt romani, e o placere sa deschid consola.
    Dar vad ca pe forumul asta sunt destui oameni care iubesc un brand, fara pic de argumente, sau care nu vad si defectele, cand exista. Ceea ce e mindboggling pt mine, nu inteleg de ce ai face asta...Deci, PS4 mai tarziu decat xbox one. De fapt, imi voi lua PS4 doar din acelasi motiv pt care mi-am luat PS3, better exclusives.

  5. #45 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Foarte interesant topicul, mai ales din perspectiva sociologica.


    Patind eu cam ce inteleg ca au patit si Monky si altii cu precomanda la PS4, am zis hotarat "le muma in biip" si am zis sa-i dau o sansa de sarbatori unui PS3. Ma gandeam ca unii o sa-si pastreze si vechea consola (cum se si vede aici pe topic) dar cei care vor sa treaca fara regrete la next gen o sa vanda la preturi realiste, pentru a finanta noul purchase. Eroare, se cer preturi sanatoase pana si pe phat-uri pe care le pandeste YloD-ul dupa colt , de unde reiese ca fie a) proprietarii isi permit fara probleme sa suporte cumpararea next gen-ului iar vanzarea vechii console se face la modul "daca iau pe ea cat nu face" fie b ) trecerea la next gen e deocamdata mai mult un moft (din lipsa de titluri "apetisante") iar oamenii procedeaza in consecinta.

    rant on

    Ma rog, ar fi multe de analizat, subiectul fiind chiar interesant, dar tocmai am avut o experienta destul de dezgustatoare aici pe forum si sincer ma intreb ce sens are sa postezi chestii gandite doar ca sa vina cineva cu acces la butoane sa stearga pagini intregi pentru ca pica prost un amic de-al lui cu aberatiile pe care le scrisese acolo? Ma intreb daca vom scapa vreodata de balcanisme de-astea de joasa speta....

    rant off

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 22 Last Post: 30-10-2013, 20:12
  2. Primele impresii dupa lansarea lui Mortal Kombat 9 By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 11 Last Post: 30-10-2011, 10:59
  3. Replies: 0 Last Post: 11-06-2011, 15:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts