Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Care este jocul cu cea mai buna grafica al anului?

Voters
134. You may not vote on this poll
  • Grid 2

    1 0.75%
  • Ryse

    14 10.45%
  • Killzone: Shadow Fall

    31 23.13%
  • Battlefield 4

    14 10.45%
  • BioShock Infinite

    8 5.97%
  • Forza Motorsport 5

    3 2.24%
  • The Last of Us

    28 20.90%
  • Beyond 2 Souls

    8 5.97%
  • Assassins Creed 4

    9 6.72%
  • Grand Theft Auto V

    13 9.70%
  • God of War Ascension

    2 1.49%
  • Metro: Last Light

    3 2.24%
Results 1 to 19 of 19

Thread: CG Awards 2013 - Jocul cu cea mai buna Grafica

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    CG Awards 2013 - Jocul cu cea mai buna Grafica

    Intrucat se apropie finalul anului 2013, este momentul sa tragem linie si sa vedem care au fost cu adevarat cele mai bune rezultate. Anul acesta am ales sa facem ceva special, prin urmare CG Awards-ul pe 2013 va contine mult mai multe sectiuni decat am avut vreodata. Va rugam sa votati si in celelalte categorii pentru CG Awards. Cu cat sunt mai multi participanti, cu atat avem o confirmare mai ferma asupra rezultatelor. Multumim si spor la vot! Va rugam sa postati si opiniile voastre in legatura cu votul acordat!

    CG Awards 2013 - Jocul cu cea mai buna Grafica
    Nominalizarile pentru aceasta categorie sunt:
    • Grid 2
    • Ryse
    • Killzone: Shadow Fall
    • Battlefield 4
    • BioShock Infinite
    • Forza Motorsport 5
    • The Last of Us
    • Beyond 2 Souls
    • Assassins Creed 4
    • Grand Theft Auto V
    • God of War Ascension
    • Metro: Last Light

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mai sunt cateva jocuri cu grafica foarte buna dar vad ca nu apar in lista: Beyond, AC4, TLOU

  3. #3 SP
    Member COD.221's Avatar
    Metro : Last Light ! (pc) ,povestea nu este ceva de pe alta planeta dar grafic vorbind, absolut demential cata grija au pus in toate detaliile

  4. #4 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Mai sunt cateva jocuri cu grafica foarte buna dar vad ca nu apar in lista: Beyond, AC4, TLOU
    s-au adaugat intre timp

  5. #5 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Daca ar fi fost in lsita, as fi mers pe Tomb Raider, avand acest aspect in minte, votul meu merge la AC4. Incredibil ce a putut Ubisoft sa scoata din aceasta generatie si a reusit sa depaseasca si jocurile exclusive pe nextgen.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    GTA V de ce nu este in lista ? In mod clar, ca marime si performante, calitatea este mult peste tot ce exista pe piata. Daca-l comparam strict cu "shooter-ele de coridor", este mai slab, dar luat ca atare, este peste absolut tot ce exista...

  7. #7 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Unde e God of War Ascension? Nici nu ma asteptam sa nu fie in lista.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: Si eu sunt de acord ca GTA V arata al naibii de bine. Daca ar fi iesit pt. next-gen (sau PC), fii sigur ca ar fi castigat de la distanta titlul de jocul cu cea mai buna grafica. Din pacate insa, glitch-urile, bug-urile si nebuniile care se intampla din cauza open-world-ului pe o consola cu atat de putin RAM, ne-au facut sa nu-l includem. Oricum va castiga titlul de jocul anului... aproape sigur. Daca doriti, eu il includ si acum... i don't mind.

    God of War Ascension: poate parea pretty la prima vedere. Insa pentru un joc atat de scriptat si cu view atat de limitat, faptul ca nu poate decat 1280x720 a fost un mare downside. Daca l-ai pune langa Ryse (care foloseste cam acelasi principiu si o rezolutie destul de apropiata) ti-ai da seama ca nu se pot compara. Dar si aici, repet... daca se doreste eu il introduc. Suntem "as open as we can". Insa doar azi. De maine nu se va mai putea modifica absolut nimic la poll-uri.

  9. #9 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    GTA 5 este incredibil pentru ce au facut cu generatia curenta mai ales pe open world, dar comparativ cu alte jocuri paleste la grafica.
    GoWA e bun, dar nu e un GoW3 in nici un aspect.

  10. #10 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Se stie ca Ryse e cel mai aratos! Restul tine de preferinte ale unui joc anume.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am adaugat Grand Theft Auto V si God of War Ascension.
    Oricum va castiga Killzone: Shadow Fall. E system seller in momentul de fata totusi...

  12. #12 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Ryse cica l-ar depasi, cel putin la capitolul grafica (da, jocul ala 900p upscalat la 1080). Si AC4 la fel.

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Metro ar fi trebuit sa fie aici, punct. Nu stiu ce naiba cauta Grid 2 sincer sa fiu, arata absolut execrabil.

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E si Metro: Last Light

  15. #15 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Acum nu sunt sigur daca era si nu l-am vazut, sau l-ai pus acum .

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Acum nu sunt sigur daca era si nu l-am vazut, sau l-ai pus acum .
    L-am pus acum, daca ai cerut. Doar azi se mai pot adauga titluri (dar nu se pot sterge). De maine gata, poll-urile sunt inchise. Se voteaza pana la finnish de luna si vedem ce iese.

  17. #17 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu-mi pot retrage votul, nu?

  18. #18 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Lipseste Super Mario 3d World. Voi ati vazut cum arata?? As mai pune si Trine 2 PS4, e incredibil.

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Daca ar fi fost in lsita, as fi mers pe Tomb Raider, avand acest aspect in minte, votul meu merge la AC4. Incredibil ce a putut Ubisoft sa scoata din aceasta generatie si a reusit sa depaseasca si jocurile exclusive pe nextgen.
    +1

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  2. CG Awards 2013 - Cea mai buna Masina By MonkY in forum Polls
    Replies: 22 Last Post: 02-01-2014, 05:50
  3. Replies: 1 Last Post: 16-12-2013, 11:46
  4. Jocul cu cea mai buna grafica By MonkY in forum Console Club
    Replies: 21 Last Post: 11-02-2013, 19:17
  5. Replies: 11 Last Post: 01-04-2012, 10:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts